Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Listopada 2012, 21:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




Przy próbie grania w niektóre gry wywala sie sterownik ekranu "Sterownik ekranu przestał działać" i wywala mnie z gry. Próbowałem instalować najnowsze sterowniki i te starsze i nic nie pomaga, cały czas to samo. Jest jakiś sposób by to naprawić ?
Procesor: Intel Core i3 540, 3066 MHz
Płyta główna: Gigabyte GA-P55-US3L ver.2.0
Pamięć: Kingston 2x2GB DDR3-1333
Karta grafiki: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5
Dysk: WDC 500GB WD5000AACS-00ZUB0
Zasilacz: ATX Qoltec SilentLine 520W PFC
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 09:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Prawdopodobnie przegrzewa się karta graficzna. Jeśli ją podkręcałeś, to zmniejsz taktowania. Dla testu otwórz obudowę i wtedy sprawdź grę, w której się zawiesza sterownik.
  
Re: <EDDY> ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 20:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




Karta nie jest podkręcona
  
Re: <Lisekx> ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Piątek, 07 Grudnia 2012, 02:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




no to czas na odkurzanie
i na zmiane chlodzenia
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Wtorek, 18 Czerwca 2013, 22:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




Pół roku minęło i muszę odświeżyć temat.
Musiałem zrobić format, gdyż komp strasznie mulił i teraz nie mogę zainstalować odpowiednich sterowników karty graficznej, gdyż każdą wersję którą zainstalowałem (od 12.6 do 13.4 dla win 7 64-bit), to po odpaleniu przeglądarki lub odpaleniu wydajności systemu obraz robił się na chwilkę czarny i wyskakuje komunikat, że sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność... dodatkowo komp strasznie muli.
Poprzednim razem udało się zainstalować sterowniki, ale teraz i one nie pomagają i nie są akceptowane.
Przed formatem wszystko było ok. wiec co może być nie tak ?

wyciąg z everesta:


Jeśli coś jeszcze podać z everesta to piszcie
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Środa, 19 Czerwca 2013, 08:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Wg mnie po prostu się przegrzewa, co widać na screenie. Prawie 70 stopni w idle, to nie jest normalne.
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Środa, 19 Czerwca 2013, 12:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
Wg mnie po prostu się przegrzewa, co widać na screenie. Prawie 70 stopni w idle, to nie jest normalne.

więc jak temu zaradzić ?
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Piątek, 21 Czerwca 2013, 16:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Zacznij od sprawdzenia, czy to na pewno temperatura jest problemem. Otwórz obudowę, ustaw wentylator pokojowy na komputer i dmuchaj na niego. Jeśli temperatura spadnie <60 stopni, to wtedy instaluj sterowniki, testuj, itd. Jak będzie ok, a temperatura będzie w miarę stabilna, to masz przyczynę.
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Piątek, 21 Czerwca 2013, 16:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




w programie HWMonitor temperatury już są niższe
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Sobota, 22 Czerwca 2013, 17:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Jeśli nadal masz problem ze stabilnością, to spróbuj całkowicie usunąć sterowniki z systemu i po restarcie zainstaluj najnowsze. Może też być problem z napięciem.
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Środa, 26 Czerwca 2013, 19:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




EDDY :
Jeśli nadal masz problem ze stabilnością, to spróbuj całkowicie usunąć sterowniki z systemu i po restarcie zainstaluj najnowsze. Może też być problem z napięciem.

Instalowałem już różnych wersji i nic to nie dało, problemu z napięciem także nie ma - sprawdzałem miernikiem.
Zauważyłem także, że sterowniki instalują się normalnie, ale po restarcie komputer ma problem z ich uruchomieniem, tzn wyskakuje komunikat, że windows musi zamknąć MMLoadDrv.exe
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Sobota, 29 Czerwca 2013, 17:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Zainstaluj Microsoft .NET Framework 4
http://www.microsoft.com/en-au/download/details.aspx?id=17851

Usuń Catalyst Control Center (to właśnie on się zawiesza)i po restarcie zainstaluj na nowo
http://www2.ati.com/drivers/13-4_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Niedziela, 30 Czerwca 2013, 19:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




Instalowałem Microsoft .NET Framework 4 i najnowsze sterowniki do których link podałeś, ale nic to nie dało
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Niedziela, 30 Czerwca 2013, 21:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




Podaje logi z OTL może ktoś zauważy coś nieprawidłowego w nich
http://wklej.org/hash/4d2fa650f02/
http://wklej.org/hash/0372e15d9cf/
  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Czwartek, 04 Lipca 2013, 18:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lisekx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3501
Posty: 41


[ Osobista Galeria ]




Sprawdzałem karte na drugim kompie i niestety tak też wywalało sterownik ekranu po odpaleniu przeglądarki
Co to za białe zacieki na karcie ?





i co oznacza ten błąd ?

  
Re: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
PostWysłano: Piątek, 05 Stycznia 2018, 15:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corero
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #8032
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Norma stery Amd'ka zazwyczaj wywala :|
  
ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010