Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w Idź do strony 1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 07 Sierpnia 2011, 15:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Edinburgh

Po treningu w Feniksie, rozmawialiśmy, posilając się sałatką z kalafiorów Emilki i pomidorami, na temat odczuć z ciała.

Według mnie ważne były nasze wyznania o indywidualnych sposobach ich myślowej obróbki.

Została poruszona kwestia włączania świadomości ciała ( bądź nie) do pierwotnej tożsamości i do codziennego funkcjonowania.

Potem udaliśmy się w deszczu, do pubów. Tu ludzie tłoczą się w nich do późnej nocy
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 14 Sierpnia 2011, 11:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Edinburgh. Z dwunastego na trzynastego sierpnia, po treningu pojechaliśmy do Warriora na imprezę. Przywitał nas dom z pootwieranymi pokojami mieszkańców i kakofoniczną muzyką ostro zdekonstruowaną. Grałem do niej na bębnach. Był czad.

Z dziesięcioro Polaków i jedna Szkotka. Rozmawialiśmy , jacy są oni, jacy my. Jak jest tu, jak jest tam.
Chłopaki, krytyczni wobec sytuacji społecznej w Polsce, albo i z fizjologiczną awersją na nią, kiedy dotarła do nich wieść gminna, że przyjadą „ jogini” z Polski, rechotali z kolejnego dziwactwa krajowego.

Dla mnie jogini żyli 3000 lat temu w Indiach. Powszechne nazywanie trenujących dzisiaj asany: „ joginami”, jest dla mnie przykładem infantylnego, ludowego rozumienia jogi.

Miko, niezmordowanie intelektualizujący, ułatwiał nam wielostronne rozpatrywanie interesujących nas kwestii psychologicznych . Bez zamykania się w doświadczeniu treningu.

Zasnąłem tam koło trzeciej. Obudziłem w południe. I nie trenowałem tego dnia, decydując się na przygotowanie do warsztatu samorealizacji.
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Piątek, 10 Lutego 2012, 13:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Jak w tym momencie pojmuję odbiorców tego pisania?

Rano połączyło mi się wyobrażenie społeczności sprzed lat , w Suchej Beskidzkiej ( którego przodkiem było wyobrażenie pełne entuzjazmu ,serdeczności, społeczności z warsztatów w Przesiece pod koniec lat osiemdziesiątych) z wyobrażeniem ludzi trenujących ze mną/ u mnie.

Sensy tych wyobrażeń bardzo się różnią. To ostatnie jest żywe i wymagające.

Wcześniejsze często były elementem podświadomej relacji:
”marny robak przed Najwyższym Trybunałem Sprawiedliwości”.
Ten softwear nie włącza się przy wyobrażeniu żywych ludzi, z którymi się spotykam prowadząc treningi.

Do kogo się zwracam w tym momencie?
Właśnie, do kogo?
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 19 Lutego 2012, 03:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Stanąłem u źródeł w bahar dar, spojrzałem na opadające ze skał liany i przypomniały mi się stare ryciny które zostały w zakamarkach pamięci. To było nostalgiczno-miłe. Potem wlazłem na górę, tam gdzie woda spada w dół. - łan pen - za mną stała mała czarna dziewczynka.
To niewątpliwie bardzo dobre miejsce do jogi - pomyślałem. Później idąc przez wioskę spotkałem grupę młodzieży, a wśród nich młodą niewiarygodnie piękną łysą dziewczynę. Widziałem się z nią już kiedyś w snach. To mnie naprawdę poraziło.
Tydzień później już w Polsce oglądałem TV.
Przez 2 tygodnie wszyscy żyli sprawą mamy Madzi.
Rutkowski, jego żona która wystąpiła z klasztoru i chciała się zabić.
A co na to Doda?
Bruegel. Wesołe ubijanie świniaka na śniegu.
Zaraz, muszę wyciągnąć głowę bo nie mogę się skupić.
Nie jestem w stanie się skupić.
Ale myślę że dam radę.
Wypiorę mózg jeszcze kilkoma polskimi informacjami i znów będę przykładnym obywatelem, członkiem wielkiej zastraszonej, głupkowatej rodziny.
Odrealnionej (żebyś tylko nie próbował wychylać się za barierę naszego życia!)
Nie podpisali ACTA.
No tak, już jestem z wami.
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 11 Kwietnia 2012, 09:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Moja ocena wypowiedzi tu zapisanych od 2003 roku, jest pozytywna.

Przede wszystkim cenię w nich autentyzm. Autorzy przeżywają na swój indywidualny sposób silny wpływ kulturowy . Czy w rozterkach , czy w głębokich intymnych doświadczeniach, w polemicznym ogniu, czy w spekulacjach intelektualnych.
Joga jest w ich snach i w ich poezji.

Wiele wypowiedzi jest zwierzeniami, pozbawionymi motywacji rywalizacyjnych, pisanych raczej z nadzieją na odzew bratniej duszy.
To jest IMHO, bardzo OK.

Autorzy piszą w swoim imieniu. Mają swój własny kręgosłup moralny. Stawiają pytania i szukają odpowiedzi. Myślą samodzielnie. Idą za swoimi zainteresowaniami, co jest bohaterstwem w systemie coraz bardziej totalitarnym.

To w tej grupie może się odrodzić podejście rozwojowe, kultywujące twórcze badania, niezależność myślenia, przekraczanie granic, stawianie wyzwań przyjętym przekonaniom. W takiej grupie może dojść do samodzielnego uczenia się.

Było tu zainteresowanie tym co robi inny człowiek; szacunek dla tego. Zdarzały się też ostre konflikty. Były rozmowy z akceptacją dla rozmówcy takim jakim on jest.

Cieszyłem się gdy miałem wrażenie, że czytam relacje wolnych ludzi, dojrzale, odpowiedzialnie ustawiających swoją praktykę.

Potrzebni są uczestnicy forum wspierający powyżej sygnalizowane postawy, broniący ich , inwestujący w nie czas i energię.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Sobota, 14 Kwietnia 2012, 01:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Może i tak.
Co nie zmienia faktu, że
Ludzie przychodzą i odchodzą, bo joga była dla nich krótką chwilą, epizodem w życiu, przez chwilę miała czemuś służyć, a potem przeminęła.
W związku z tym i tym co wypunktowałeś nie sposób nie zadać sobie pytania - czy te wszystkie posty w ogóle miały cokolwiek wspólnego z jogą, czy były raczej uwolnieniem stanów kreatywnych przez wypowiadających się.
Równie dobrze można stwierdzić że ludzie wypowiadają się tu bo połączyła ich wspólna pasja do pamiętnikowania wrażeń, będących odrzutem powstałym z nieprawidłowego lub nieświadomego praktykowania spaczonej jogi - jak w filmiku tego dziadka lol.gif http://www.youtube.com/watch?v=SglpEd3o_lE
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 15 Kwietnia 2012, 09:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Trudno mi przyjąć poniższe, bo lubię swój jasny, niewinny świat,.
Ale... Rinpocze mi go nie odbiera....


"Wszyscy doznajemy stanów negatywnych, powstających z agresywnego pragnienia, żeby było inaczej, niż jest. Lgniemy, bronimy, atakujemy, a ponieważ czujemy się w tym wszystkim dość marnie, winą za swój ból obarczamy świat. Tak działa negatywizm. Odczuwamy go jako coś straszliwie przykrego, cuchnącego i najchętniej byśmy się go wyzbyli. Ale jeśli wejrzymy w niego głębiej, okaże się, że ma on bardzo soczystą woń i tętni życiem. Negatywizm sam w sobie to nic złego; jest nadzwyczaj żywy i precyzyjny, ściśle złączony z rzeczywistością." (Czogiam Trungpa Rinpocze, "Mit wolności a droga medytacji")
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 17 Kwietnia 2012, 11:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




W niedzielę, gdy wracałem z wypadu poza budynek na świeże powietrze, na ulicy zatrzymała się niezła bryka. Wysiadł SSSZZZ.

Z dziesięć lat temu wszedł w jogę , na treningach prowadzonych przeze mnie w tym samym mieście, w którym się teraz spotkaliśmy.
7 lat barował się z chorobą; dwa nawroty. Wreszcie Amerykanie wynaleźli skuteczny lek.

Dał radę bo codziennie praktykował. Swój zestaw wschodnich aktywności fizycznych .
Był w swoim ciele w sytuacji zagrożenia życia. Był ze swoja słabością. Sam.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 19 Kwietnia 2012, 00:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Też jestem zdania że świat zamiast rozwijać, degeneruje się. Życie z joginami 3500 lat w Indiach - jak twierdzisz - fakt, byłoby lepsze niż prowadzenie lichej szkółki w której aby mieć klientów trzeba używać przynęty "na odchudzanie i na stres".
Dziadek ma rację - dzisiaj nikogo nie obchodzi nic innego niż własne ego. Joga stała się narzędziem do osiągnięcia egoistycznych celów. Niedługo się dowiem że Obama ćwiczy jogę w przerwach między uchwalaniem kolejnych wojen z tymi od których jeszcze da się wycisnąć cokolwiek pod przykrywką durnych haseł z minionej epoki. Miedwiediew też ćwiczy(ł) jogę. Ale po co? Chciał osiągnąć doskonałość? Śmiechu warte. To podsunęli spece od wizerunku którzy mieli za zadanie szybko przekształcić niemrawego wieśniaczynę w wyprostowanego, wyluzowanego, nowoczesnego prezydenta młodzieży - prawie James Bond normalnie.
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Sobota, 24 Listopada 2012, 20:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Czytam ostatnie strony z dwu poprzednich lat. Podoba mi się!

Siebie wyobrażam sobie jako ciemną obłą chmurę nisko nad ziemią o zmierzchu. Jej rdzeniem jest dudniący głos dzwonu. Żyje to samo dla siebie, dudni ….”bo tak”. Poza czasem.

Reaguje na głosy innych duchów/chmur, powoli z dużą zwłoką, z małą tolerancją dla innego niż własny sposób istnienia.
Inny rytm, inna głębia głosu, nieufność, zbyt łatwe branie do siebie wypowiedzi innych, jako wrogich, to przyczyny braku dłuższych dialogów.
Szczególnie między mężczyznami. To pustelnicy, odludki. Nie całkiem jeszcze zgorzkniali, wrodzy światu.

Uwewnętrznianie, integrowanie idei zewnętrznych postępuje bardzo powoli w czasie liczonym kolejnymi latami. Ale chyba nie może być inaczej.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 03 Stycznia 2013, 02:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Tęsknota pozostaje taka sama. Jak przestrzeń może wpłynąć na umysł? Jak inni ludzie mogą wpłynąć na umysł? Jak uniknąć zniechęcenia? Jak nazywa się oś wokół krąży życie? Czy nie jest to przypadkiem odrażający szczyt banału? "W góry" Jirō Taniguchiego zdecydowanie poprawiło mi humor.
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Piątek, 09 Sierpnia 2013, 00:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




w czasie rejsu w Grecji były sytuacje, kiedy nie wiedziałam w pierwszej chwili co robić. Czasami to trwało za długo. Ale tez przetrenowałem mobilizację i improwizowane działanie. Wymyślanie następnych posunięć w ogniu akcji. W duecie z O , z E , w interakcjach z przedstawicielami firmy czarterowej , z załoga. I taka gotowość do improwizowanego, doniosłego w skutki działania podoba mi się.
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 28 Sierpnia 2013, 00:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




w przypływie południowej energii , co prawda raczej czasami uciekającego
a czasami goniącego psa, jeździłem w dekarskich sprawach. Kupiłem rynnę . przywiozłem ją. Nie rozpraszałem się muzykami reklamami wiadomościami z radia , byłem w tym co robiłem nie za głęboko ale tez nie znudzony tym co robiłem. Były znaczące momenty.
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Sobota, 31 Sierpnia 2013, 10:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




ułożyłem w rządku pod komórką : stary chwyt do rynny, pojemnik duży po serku granulowanym i mała piłkę nożną , która chyba ktoś kiedyś wkopał na mój teren.
Majaa @ i co teraz będzie? wyjrzałem dziś rano co z nimi; leża potulnie w trawie i jakby merdały ogonkami...
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 01 Września 2013, 22:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
majaa
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7553
Posty: 42


[ Osobista Galeria ]




po piłkę pewnie ktos się zgłosi, pojemnik napełnij i nakarm ptaki a uchwyt niech sobie jeszcze poleży:-)
  
Re: <majaa> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Września 2013, 15:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




jestem w mieście Odzi tez rządek rzeczy został w Ś, coś
tu ustawię
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 22 Września 2013, 23:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Ze dwa dni temu miałem sen w którym pytanie – to moje , czy nie moje, a publiczne ? było zadawane podwyższonym głosem, z niepokojem. I do końca nie wiedziałem.

Chodziło o jakąś bliżej nie sprecyzowaną aktywność fizyczną, pewnie rozruch poranny.

Działa mi, we mnie , teraz, postawa rezygnacji, godzenia się z biernością, niemocą, czczym gadaniem . Na ile silnie działa?

Czyli, @mnemozyne, @q0q0q0 , @majaa, - tonę.
Nie brykam jak orka.

Czego się chwycić , żeby nie utonąć? Chodzę poddenerwowany do kuchni i z powrotem. Mam mocną postawę, i cieszy mnie kontakt stóp z podłogą. Tego się chwycę.

Dzisiaj wstałem po powstrzymaniu się od lękowego wyskoczenia spod śpiwora i pospałem jeszcze rozkosznie z pół godziny. Nie robiłem rozruchu. Poleciałem w komp. Dziwi mnie, że tak szparko wstałem.

100 000 ludzi nie robi problemu wstawania, tylko dyma truchtem do pracki. A ty?! Sroży się superego.

To ogromna presja -czuję to
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 23 Września 2013, 18:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




czasem działa po prostu zmiana miejsca i otoczenia. na pokładzie swojego jachtu na pewno miałbyś inny nastrój.
ja na koniec lata reaguję zazwyczaj agresywnie, jestem wściekły , czuje się jakby mi coś umykało. pomykanie do pracki tak samo jak kiedyś pomykanie do szkoły wzbudza we mnie poczucie straty czasu. w sumie jestem przerażony - jak mam wytłumaczyć dzieciom że szkoła jest cool, skoro w to sam nie wierzę.
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 24 Września 2013, 13:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




kiedyś wracając z rejsu nie mogłem się nadziwić. Dlaczego na ulicach Pucka jest tyle dzieci? Czułem w sobie wielkie święto; postrzegałem też radośnie , świątecznie.
O n e i d ą d o s z k o ł y - z trudem sobie przesylabizowałem objaśnienie.

Dziś fala gier, układów, ludzi lądowych zagarnia mnie. Po lecie. Mam nadzieję, że coś z mocy lata; podmiotowej, własnej ocalę . Coś zważając na szczegóły, zmienię po swojej myśli.

Odkrywam powoli dlaczego rozruch aborygeński tak przebiega a nie inaczej.

Przynajmniej wiem, że klikając ostatnimi dniami, siedzę w ziemiance. Nieobyty w świecie ptaków . W świecie ludzi też nie.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 25 Września 2013, 01:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




dzieci są otwarte i pełne nadziei, idą radośnie do szkoły w której będą tłamszone ale wracać będą już przygnębione.
to nie jest jakiś mój schiz że nie lubię szkoły. wielu nauczycieli szczerze nienawidzi szkoły i dzieci - więc jak ma być to miejsce przyjazne małym ludziom które uczą się naśladując dorosłych. kiedy mój syn wrócił pierwszego dnia z przedszkola podsumował je krótko i smutno "ona miała rację (starsza siostra), przedszkole jest nudne i nic się nie dzieje". wcale się nie dziwię rodzicom którzy edukację dzieci prowadzą na własną rękę w domu, jeśli tylko mają czas - spox.
  
pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 36 z 39  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010