Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w Idź do strony 1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 25 Września 2013, 11:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




prowadzę zajęcia w przedszkolu demokratycznym; prywatnym
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 25 Września 2013, 15:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




fajnie, tyle że u mnie nie ma takich wynalazków
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 03 Października 2013, 15:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Śniło mi się ,że ze swojskiego biwaku wszedłem na zakazany tren budowy bloku solidnego, deweloperskiego, odświętnego. A tam piętro wyżej, stał cielaczek zachudzony i nie mógł zejść. On tam żył od wielu lat.

Tzn. widziałem, że to nie cielaczek, tylko stary osobnik, tyle że przez jednostronną ubogą dietę ( sucha słoma) nie wyrósł, pozostał na wczesnym etapie fizycznego rozwoju . Podstawiałem jakiś blacik od krzesła, może lepiej jakiś brezent? Żeby zeskoczył… I się obudziłem ożywiony.

Biwak to przezywanie w tożsamości wcześniejszej/ świadomość aborygeńska.
solidna budowa ... to trening grupowy, prowadzony przeze mnie.
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 03 Października 2013, 15:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




MATS EK
fajny gościu choreograf szwedzki ma stanowisko bardzo ważne, jak sadzę . to ono:

>>>EK Nie dbam o to, czy coś wygląda staroświecko, czy nowocześnie. Najważniejsze jest, aby w to wierzyć.

Sama rewolucyjność w oderwaniu od przedmiotu – tekstu, muzyki, człowieka – zupełnie mnie nie interesuje. Właśnie wróciłem z próby oryginalnej rekonstrukcji Niżyńskiego, o której Pan wspominał. Jeśli miałbym porównać jego choreografię do mojej, powiedziałbym, że jest o wiele bardziej nowoczesna.

Ale oglądając tę wersję, a także wersję Gata, muszę przyznać, że coś straciliśmy. To pragnienie, aby być oryginalnym, błyskotliwym, sprytnym, albo by być przyjemnym, by pokazywać coś pięknego, miłego dla oka, a także ten ekshibicjonistyczny trend w naszej dzisiejszej choreografii, z której czyszczę moje własne spektakle, są niebezpieczne.

Musimy się odważyć być brzydcy, nieprzyjemni, staroświeccy, dziwaczni, wtedy dotrzemy do źródła naszej sztuki.<<<<

Metodą POP w niedzielę wzmocniłem paniczny lek jaki mnie wybudził ze snu w ostatnim miesiącu. odkryłem MOC stojącą za tym
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 07 Stycznia 2014, 22:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




ciekawy wątek:

http://matthewremski.com/wordpress/what-are-we-actually-doing-in-asana -introducing-the-wawadia-project/

dla mnie ten trop był oczywistością już 8 lat temu, cieszę się z własnej dojrzałości która potrafiła dźwignąć odpowiedzialność za samego siebie.
urządziłem sobie z własnej psyche pole zaciekłej bitwy ale, kurde, dobrze mi z tym. nie wiem czy potrafiłbym inaczej.
co przyniesie 2014? w sumie nie wiem dlaczego, ale martwią mnie 2 kwestie:
a/ prawdopodobny brak modesta
b/ prawdopodobny brak hehu jako forum
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 12 Stycznia 2014, 18:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




q0q0q0 piszesz: ” co przyniesie 2014? w sumie nie wiem dlaczego, ale martwią mnie 2 kwestie:
a/ prawdopodobny brak modesta „

To mnie zaskoczyłeś!!!!! Miło!!!!!

Zaglądam na heh czasami od tygodni. Może ktoś się pojawi?????
Jak już oblecę ploty fB.
Po wypadzie na Egejskie morze, gdzie damskie bóstwa antyczne sponiewierały mnie jak psa przeturlanego miedzy kołami wielu samochodów na autostradzie , nie miałem ochoty na „parlowanie” na wytworną gładką gadkę hehową.( sorry, trochę przesadziłem z tym deprecjonowaniem moich wypowiedzi)

W międzyczasie z ulgą stwierdzałem, ze jestem daleko od mojej plemiennej wsi jogowej. A wydostanie się z tego plemienia było jednym z powodów pisania na hehu .

Na ten moment co innego jest ważne dla mnie. Danie sobie rady w regresji, w totalnej destrukcji poza plemieniem, poza autorytarną strukturą. W pogarszającej się sytuacji społeczno - gospodarczej ludzi używających języka polskiego.
Na ten moment ani me , ani be….. nie mam wiele do powiedzenia. A uda drżą.

Piszesz: „ b/ prawdopodobny brak hehu jako forum”
To forum przypominało mi autentyczne rozmowy dzieciaków przy śmietniku, w najdalszym miejscu podwórka. Autentyzm , sama prawda, , zero indoktrynacji wielkiego zbiorowiska ludzi. Chyba, że sami zauważymy fałsz , czy naiwność przekonań, albo uporczywość rodzinnych szkodliwych mantr…

W 2006 roku Leonverde marzyła o wielkiej podróży. Dzisiaj jest po sporej podróży do Indii, Australii, stawia się światowym Vipom jogowym. Prowadzi swoje studio w stolicy….
Mudra zerwała ze swoim dotychczasowym autorytetem i działa z rozmachem na własną rękę, miedzy USA a Indiami czyli w PL.
To mi się kojarzy z rozstaniami po studiach, kiedy dotychczasowi kumple rozbiegają się po świecie…

W 2003 roku gdy zaczynałem pisać na hehu robiłem to dla siebie z pragnieniem ,żeby inni ludzie mnie sprawdzali ze spójności czynów i zachowań.
Teraz tego potrzebuję?
Nie.
Teraz potrzebuję wyalienowania się z grupy, solidniejszych granic.

Lubię kameralne grupy, więc fB odpada ..
No i tak to jest…q0q0q0…
Z rok może dwa trenowałem CI (Kontakt Improwizację)
Sytuacja przypomina mi tę sprzed 30 lat. Wtedy chodziło mi o przetrwanie stanięcie na nogi , transcendencję, odnalezienie się we Wszechświecie. Co prawda teraz trudno mi uwierzyć w opresyjność systemu i mam w sobie większą siłę niż wtedy ale czuję podobieństwo sytuacji egzystencjalnej.
Co u Ciebie q0q0q0?
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 12 Stycznia 2014, 23:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Może przesadziłem z tym wpisem noworocznym, zabrzmiało to jak wieszczenie apokalipsy, ale generalnie koniec tego forum jest oczywistością.

Przez te kilka lat od 2004 na hehu, czyli od kiedy słowo "joga" wpisane w google właściwie odsyłało albo na heh albo ze 2 inne fora udało mi się całkowicie przebudować własną osobowość. Osiągnąłem rzeczy o których kiedyś mi się nie śniło a inne leżą na wyciągnięcie ręki i tylko od mojej woli zależy czy je zrealizuję. To sytuacja kompletnie nieosiągalna dla tamtego człowieka z 2003.

Też trochę jeździłem po świecie, ale świat jest wszędzie taki sam, ludzie są tacy sami: zdesperowani, zmanipulowani, zniewoleni.
Plemienna wieś istnieje wszystko jedno czy w Polsce czy w Indiach, tylko światło jest inne ;-) Nie rozumiem terminu Vipowstwo jogowe bo przynależność do tego klanu jest dla mnie bzdetem do kwadratu.
Czy np. chciałbym uczyć jogi w wypasionym klubie w NY? Niee, ;-) mam swój zawód a joga na szczęście mi go nie odebrała tylko grzecznie podąża na smyczy jak pitbul który dba o swojego pana.
Właściwie mało mnie obchodzi w jakim celu ludzie wpisywali komenty na hehu. Często lubię poczytać blogi od serca, pisane bezinteresownie. W niektórych fragmentach pojawia się na krótko chwytająca za gardło inspirująca prawda o rzeczywistości.

Tak w ogóle nienawidzę jakiś drętwych podsumowań które są wynikiem przerażenia jednostki w obliczu nieistnienia, a mówiąc dosadniej: zwykłego starzenia się.
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Stycznia 2014, 00:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




lol.gif jak za starych czasów.... już zapomniałem,ze mogę zawsze liczyć na Twój wkurw
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Stycznia 2014, 00:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




nie czytam jednoznacznie czy chodzi o moje wkurwienie czy próbę wkurwienia Ciebie, ale klimat lekkiego podkurwienia działa kreatywnie i stan ten towarzyszy ludzkości na całej planecie, tam gdzie go nie ma jest snobizm i interesowne lizanie po dupskach.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Stycznia 2014, 16:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ryszardek
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7819
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




O, trafilem na te forum przypadkiem, ale widze ze jest jakas jeszcze.. aktywność na tym forum.
  
Re: <Marek D.> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 26 Stycznia 2014, 11:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Zawodnicy żwawo wrócili z południowych treningów . Po zakupach , w których wyżywał się Grzeczny Młodzik, obiecujący sobie milutkie sobotnie popołudnie z lekturą damskich humanitarnych pism, zjedli co nieco, raczej na biegu.

W ośrodku, w klasztorze Milczących Singli nie było Pani M.
Ekipa weszła do basenu z ciepłą wodą. Prasówka ruszyła poważne sprawy.

Trzeźwiak zarządził skrobanie pięt.

Dryblas zaoponował. Nagle z pół ekipy słaniało się z chęci snu. Przysypiali bełkocząc: Nie , nieeeee , nie, nie. Chyba Romek z
trudem artykułował;; taaaaaaaaaaaaki jestem se ….. nny aaaaauuuuuuuuuch ziewał jak hipopotam. Łzy mu leciały z oczu.

Patriarcha gniewnie prychał, złorzeczył .

Grzeczny Młodzik dorabiał teorię, żeby nie skrobać. Że dzięki temu jesteśmy swojakami.
Patriarcha : zmęczony, bez sił - zupełnie, wyklinał; - to ja muszę wyłazić z basenu, leźć po dywanik Pani M, męczyć się wyjmowaniem narzędzi!!!!!! A niech cię!! - basował, zostawiając za sobą kałuże wody. Jego ciężka ręka leciała nad łeb Trzeźwiaka, żeby go zdzielić …

A potem już tylko Ucz poganiał: szybko! Szybko!
Giry latały, żyletki ścinały .
No i po ptakach.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 24 Września 2014, 11:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bbeataa
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7841
Posty: 3


[ Osobista Galeria ]




moja podręcznikowa wiedza staje się większa, sukcesywnie ucze się wszystkiego. JogaStyl.pl to sklep gdzie kupiłam cały sprzęt i w większej mierze to on zaważył o tym, ze dalej cwiczę jogę.
  
Re: <bbeataa> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 17 Lutego 2015, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corniak
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7845
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Trening przede wszystkim powinien być systematyczny. Tempo może być umiarkowane niezależnie od rodzaju aktywności fizycznej - 130 uderzeń na sek. Najlepiej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Powodzenia.
  
Re: <corniak> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Wtorek, 23 Czerwca 2015, 01:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Na stronie "Praktykować jogę po ludzku. Donna Fahri" na fB chcę umieścić adres hehowy- jogowy. Czy ktoś z dyskutantów ma coś przeciwko temu
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningie
PostWysłano: Niedziela, 08 Maj 2016, 11:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




jest 2016 - maj, kurna, ósmy, kurna, a ten heh ciągle jest !!!!!!
i wszystko co powiedzieliśmy!!!!!!
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Maj 2016, 01:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Czytam Leonverde z heh-2005 roku. Ależ to była wrażliwa, myśląca, słodka dziewczyna !!!!!!!!!
javascript:emoticon('smile.gif')

A teraz nie jest?
Przecież Leonverde nie istnieje.
E... tam …... pal cześć imiona. Gdyby się tu odezwała, wszyscy by ją odpoznali. I q0q0q0 i WILL i Storge i ja.

Przypomina mi moją dziewczynę, tzn. ból .

Z pewnym trudem, ale chyba rozdzieliłbym ból od Leonverde...

Chyba tak...... w końcu to jest Wirtual- heh. Spotkanie tylko myśli u emocji.
Spotkanie Anonimów, Masek, autystów, prymusów, hejterów, Jeźdźców bez głowy i Latajacych Holendrów. Dobrze, że jeszcze Zombi się nie zwiedzieli ….

Poza tym..........kobiety odchodzą a problemy zostają....
Interesujące problemy.

Cytat : Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2005 21:44
…......Przeszedłem do treningu nie na dobitnie zwerbalizowane hasło, tylko jakby ciało samo nawykowo rozłożyło matę.
Dla Amy Weintraub znalezienie się na macie jest równoznaczne z przemianą świadomości, aktem hojnej miłości dla siebie. Jest jak płyniecie na magicznym tureckim latającym dywanie??
Cenzura! …......

Przy tym cytacie ujęło mnie dziś (2016 05 09) to, że są inni ludzie samotni na macie. Pełni, żywi i samotni. Więcej jest takich jak ja !!!!!!! Coś podobnego!!!!!! widziała Pani?????!!!!!!!

Moja dzisiejsza praktyka nie była patetyczna, depresyjna jak Massiv Atack, czy Radiohead. Była lekka, nie przytłoczona głazem historii . Nie była hieratyczna jak kroki Królowej Mrozu. Piórko.

Więc sam rozumiesz Przyjacielu, nie jest lekko i łatwo.....

smile.gif smile.gif
  
Re: <modest> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z
PostWysłano: Sobota, 22 Kwietnia 2017, 06:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #227
Posty: 1284


[ Osobista Galeria ]




Piękny poranek, słońce bez chmur, zmarznięte listki na drzewach. Jest 5*C a o czwartej było 9*C.
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 23 Kwietnia 2017, 14:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
buddd
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #7989
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




a co gorsza dzisiaj pada śnieg :/ i pomyśleć, że za tydzień już majówka i trzeba grilla odpalić :P
  
Re: pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Niedziela, 16 Lipca 2017, 05:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2834
Posty: 229


[ Osobista Galeria ]




Wakacje '17. Już nie mogę stawać na głowie. Co mnie nawet nie wkurwia, chociaż tęsknota pozostała. Zacząłem intensywniej rowerować. No tak, Modest pewnie znowu pływa po oceanach,,,, wiedziałem że na tym się skończy, ten to ma jednak łeb na karku, zajmowanie się samą jogą może w końcu zacząć irytować. Sztuka, joga, żaglowanie, tak to jakoś leciało. A u mnie: rower - tak ewoluowało, joga pozostała jako dopełnienie, rozładowanie zmęczenia. Od jakiegoś czasu widzę coraz wyraźniejszy cel: objadę świat dookoła, zabiorę ze sobą kilka niezbędnych narzędzi, a jedno z nich nazywa się: joga.
  
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Środa, 09 Sierpnia 2017, 00:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
LWG
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7662
Posty: 54


[ Osobista Galeria ]




Ksiądz Adrian powiedział mi, że joga to zagrożenie duchowe.
  
pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 37 z 39  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010