Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Zaloguj się, by pozbyć się reklam
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w Idź do strony 1, 2, 3 ... 36, 37, 38
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 11:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ktoś
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #7419

[ Osobista Galeria ]

Czemu nie możesz już stawać na głowie? a wariant odwróconej taki, że barkami stajesz na dwóch nieco oddalonych od siebie krzesłach, głowę wsuwasz pomiędzy, dłonie, nie pamiętam dobrze, ale chyba trzymają krawędzie krzeseł, nogi w górę i już masz, nie to samo co stanie na głowie, ale zawsze to porządnie odwrócona pozycja. Taką możesz, czy całkiem odpadają odwrócone?

Ja mam dwumiesięczną przerwę w trenowaniu , joga dla mnie w ciągu ostatniego miesiąca to zręczność i stan czujności przydatny bardzo dla utrzymania bezpieczeństwa na szczycie drabiny gdy malowałam ściany w domu.

Raz wpadałam na jogę do klubu fit i , ..... refleksję mam taką, że jeśli ktoś trafił tam pierwszy raz szukając dla siebie zajęć jogi,i przyjmie, że taka właśnie jest joga, to jakaś pomyłka, chociaż było fajnie, i sądzę, że trener w jodze wykształcony, do instrukcji dodawałam sobie to co wiem o asanach i trening miałam super:)

Re: <ktoś> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 19:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #2834

[ Osobista Galeria ]

To kwestia neurologiczna, od jakiegoś czasu nie mogę/nie chcę właściwie żadnej pozycji odwróconej wykonywać i nie chodzi tu o ból głowy, ramion, pleców, nigdy nie było żadnego bólu. Ciężko to wytłumaczyć, to tak jakbym tracił poczucie rzeczywistości, świadomość, jakbym odlatywał z tego świata. Przerzuciłem się więc bardziej na wysiłek typu sportowego i wtedy czuję że jest lepiej/bardziej przyziemnie, bo te zaniki świadomości to coś jak autohipnoza z której nie dam radę samemu wyjść budzą we mnie zbyt duży niepokój. Zdecydowałem że wolę się temu nie poddawać, bo na pewno nie ma to jedynie podłoża duchowego/psychicznego, to jest na bank neurologia.

Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Września 2017, 11:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ktoś
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #7419

[ Osobista Galeria ]

popieram (chociaż poparcia niczyjego nie potrzebujesz) takie podejście podejście , świadome.
akurat stanie na głowie nie jest moją ulubioną asaną, więc nieczęsto to robię, stanie na barkach , czy halasanę - ok., jak najbardziej tak. Sirsasana daje wiele dobrego , ale też coś czytałam o ewentualnych mikrourazach naczyń krwionośnych itp., a więc, jak podpowiadasz swoim przykładem, warto być czujnym:)

PostWysłano: Czwartek, 02 Listopada 2017, 01:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
modest
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>

Użytkownik #227

[ Osobista Galeria ]

q0q0q0
zmartwiłem się sprawą neurologiczną jak to nazywasz.
Nie byłem na oceanach. Byłem w ogródku zdziczałym. W którym powstawałem z popiołów rozwodowych. I na Zegrzu szkoliłem żeglarzy , i potulnych Białorusinów i niesamowitych singli, obywateli świata, których wartością naczelną jest uczenie się. U starego kumpla. Sprawdziłem się, wysoko mnie cenili. Po operacji było mi to potrzebne. Uwierzyłem w siebie - żeglarza. Ostatnie rejsy morskie kreowały się niejako poza mną , no i dostawałem nieźle w kość. A tu sam solo , dzięki tez kumplowi, w rzęsistym deszczu demonstrowałem wybitnemu zawodnikowi stawanie na kotwicy. I się ucieszyłem Lubie TO! Fajne to żeglarstwo!!!!!! Przemoczony do kości. Inny kumpel przyjął mnie życzliwie na wysokim piętrze piramidy społecznej pod jasnym żyrandolem marki EMPATIA. Sporo na świecie jest odkryć, wiedzy do budowania jogi.

pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 38 z 38  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
||materace janpol www.sklep.angus-materace.pl/4_janpol
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010