Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Zaloguj się, by pozbyć się reklam
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga -> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w Idź do strony 1, 2, 3 ... 36, 37, 38
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 28 Sierpnia 2017, 11:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ktoś
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #7419

[ Osobista Galeria ]

Czemu nie możesz już stawać na głowie? a wariant odwróconej taki, że barkami stajesz na dwóch nieco oddalonych od siebie krzesłach, głowę wsuwasz pomiędzy, dłonie, nie pamiętam dobrze, ale chyba trzymają krawędzie krzeseł, nogi w górę i już masz, nie to samo co stanie na głowie, ale zawsze to porządnie odwrócona pozycja. Taką możesz, czy całkiem odpadają odwrócone?

Ja mam dwumiesięczną przerwę w trenowaniu , joga dla mnie w ciągu ostatniego miesiąca to zręczność i stan czujności przydatny bardzo dla utrzymania bezpieczeństwa na szczycie drabiny gdy malowałam ściany w domu.

Raz wpadałam na jogę do klubu fit i , ..... refleksję mam taką, że jeśli ktoś trafił tam pierwszy raz szukając dla siebie zajęć jogi,i przyjmie, że taka właśnie jest joga, to jakaś pomyłka, chociaż było fajnie, i sądzę, że trener w jodze wykształcony, do instrukcji dodawałam sobie to co wiem o asanach i trening miałam super:)

Re: <ktoś> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Czwartek, 31 Sierpnia 2017, 19:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
q0q0q0
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #2834

[ Osobista Galeria ]

To kwestia neurologiczna, od jakiegoś czasu nie mogę/nie chcę właściwie żadnej pozycji odwróconej wykonywać i nie chodzi tu o ból głowy, ramion, pleców, nigdy nie było żadnego bólu. Ciężko to wytłumaczyć, to tak jakbym tracił poczucie rzeczywistości, świadomość, jakbym odlatywał z tego świata. Przerzuciłem się więc bardziej na wysiłek typu sportowego i wtedy czuję że jest lepiej/bardziej przyziemnie, bo te zaniki świadomości to coś jak autohipnoza z której nie dam radę samemu wyjść budzą we mnie zbyt duży niepokój. Zdecydowałem że wolę się temu nie poddawać, bo na pewno nie ma to jedynie podłoża duchowego/psychicznego, to jest na bank neurologia.

Re: <q0q0q0> pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
PostWysłano: Poniedziałek, 04 Września 2017, 11:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ktoś
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #7419

[ Osobista Galeria ]

popieram (chociaż poparcia niczyjego nie potrzebujesz) takie podejście podejście , świadome.
akurat stanie na głowie nie jest moją ulubioną asaną, więc nieczęsto to robię, stanie na barkach , czy halasanę - ok., jak najbardziej tak. Sirsasana daje wiele dobrego , ale też coś czytałam o ewentualnych mikrourazach naczyń krwionośnych itp., a więc, jak podpowiadasz swoim przykładem, warto być czujnym:)

pytania i odpowiedzi, porady, dyskusje teoretyczne związane z treningiem w
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Joga

Strona 38 z 38  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
pokoje noclegi Chłopy pokoje urlop nad morzemcocker spanielprzyczepa samochodowapizzeria olsztyn||www www.warszawa-hydraulik24h.pl
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010