Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> Pogorszenie wzroku
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Pogorszenie wzroku
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 16:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
corero
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #8032

[ Osobista Galeria ]

Ostatnio moja babcia była na badaniach kontrolnych u okulisty i okazało się, że pogorszył się jej wzrok. Niestety oboje nie wiemy, dlaczego się tak stało, ponieważ na nic nie choruje, a kondycji mógłby jej pozazdrościć niejeden młodziak. Orientujecie się może, co może być przyczyną pogorszenia widzenia?

Re: Pogorszenie wzroku
PostWysłano: Poniedziałek, 18 Grudnia 2017, 16:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
happier
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #8030

[ Osobista Galeria ]

Przypadłość Twojej babci to tzw. starczowzroczność, czyli pogorszenie wzroku na starość. Niestety to jest normalne w jej wieku i nie zatrzymacie tego. Co najwyżej możecie zminimalizować stopień pogorszenia wzroku np. zwiększając dawkę witaminy A w diecie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o starczowzroczności, to polecam artykuł na stronie https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/problemy-ze-wzrokiem/prezbiopia - znajdziecie tam wiele ciekawych informacji na ten temat :)

PostWysłano: Środa, 24 Stycznia 2018, 14:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
prostefan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #7968

[ Osobista Galeria ]

To chyba lekarz powinien stwierdzić. Swoja drogą skoro badania zostały wykonane to warto je z kimś skonsultować. W przypadku osób starszych niestety często pojawia się taka sytuacja i jest to nieuniknione.

PostWysłano: Środa, 28 Lutego 2018, 12:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
McCawley
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)

Użytkownik #8004

[ Osobista Galeria ]

Przecież dość oczywiste i normalne jest to, że z wiekiem poszczególne narządy człowieka przestają pracować tak jak należy - wiadomo to nie od dziś. W przypadku osób starszych chyba najpewniejszym sposobem na poprawienie wzroku, jest codzienne stosowanie okularów. Jeśli babcia nie wie dokładnie jakie szkła powinna mieć w okularach, to niech uda się na badanie, a następnie zamówi coś ciekawego na https://soczewki24.pl/23-okulary-korekcyjne-damskie. Ja mam o tyle gorzej, że jestem stosunkowo młody, a w okularach i tak muszę chodzić. Chociaż z drugiej strony, to i tak kwestia przyzwyczajenia. wink.gif

PostWysłano: Wtorek, 27 Marca 2018, 07:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fabio
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>

Użytkownik #8039

[ Osobista Galeria ]

Najlepiej udaj się na badanie wzroku np. do salonu optycznego Rian Optyk https://www.rianoptyk.pl/badanie-wzroku, ja ostatnio go odwiedziłem i okazało się, że będę musiał zmienić soczewki na mocniejsze. Wolicie nosić okulary czy soczewki? Każda z tych możliwości ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

Pogorszenie wzroku
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 1 z 1  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze ceny na grzejniki płytowe Kermi grzejniki kermi wrocław Kermi K22 V22 stalowe płytowe zamiast żeliwnychamstaff terrierkoparko ładowarka Piłatransportpensjonat nad morzem Kołobrzeg pensjonaty wakacyjny pensjonat
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010