Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze -> Zróbmy szaszłyk
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Zróbmy szaszłyk
PostWysłano: Wtorek, 19 Kwietnia 2005, 09:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #239
Posty: 219


[ Osobista Galeria ]




Chciałbym zaproponować szanownym forumowiczom szaszłyki.

Mieso z indyka (lub z kurczaka) kroimy na kawałeczki i wkaładamy do jogurtu wymieszanego z przyprawą Tandoori (ja używam gotowej, ale oczywiście można ją stworzyć samemu-przepisów w necie jest mnóstwo).
W czasie marynowania mięsa przygotowujemy resztę, czyli:
pieczarki (najlepiej pokroić na 4), paprykę (kostka3x3), cebula (kroimy w krążki), moczymy patyczki (ponoć sie później nie palą tongue.gif ).
Nadziewamy zaczynając od papryki i na paryce kończąc (nie zsuwa się z patyczka), a pośrodku przekładamy wszystkie składniki.
Gorący piekarnik (jeszcze lepiej gril) i pieczemy. po 10 minut z każdej strony.

Dodatki. Każdy ma swój ulubiony ja zaproponuje cos wiosennego:
Makaron, który kształtem przypomina ryż. Gotujemy w osolonej wodzie. Do miseczki ogórek pokrojony w kawałki,
z czosnkiem roztartym z solą (dwa ząbki). 2 łyżki oliwy z oliwek. Następnie mieszamy ogórka z ugotowanym makaronem.
Tak przyządzony makaron można podawać na zimno(np. na grilu poza miastem) lub na ciepło.
Efekt końcowy wygląda tak pięknie .
SMACZNEGO
  
Re: <oozz> Zróbmy szaszłyk
PostWysłano: Wtorek, 19 Kwietnia 2005, 09:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wujek Zed
Stary pierdoła
 
Użytkownik #165
Posty: 1361


[ Osobista Galeria ]




Jako dodatek, może być jeszcze kuskus tyż z ogórcem, ale i z pomidorkiem (sam miąższ obrany ze skórki i pokrojony w kostkę (reszta jak wyżej) i dip jogurtowo czosnkowy z dodatkiem curry (można dodać pestki słonecznika, lub orzeszki ziemne)
  
Re: Zróbmy szaszłyk
PostWysłano: Środa, 07 Lutego 2018, 16:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
prostefan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #7968
Posty: 23


[ Osobista Galeria ]




Ja zeszłego lata robiłem na grillu szaszłyki z dodatkom różnych warzyw. Fajny i trochę nietypowy smak miała pieczona w tej formie cukinia, a także patison. To drugie warzywo było naszym odkryciem, może właśnie dlatego też wszyscy się nim zajadali. Ostatnio siostra trafiła nawet na artykuł na temat patisonów [reklama] więc podejrzewam, że skoro maja tyle właściwości, w tym roku też znajdą miejsce na naszej grządce.
  
Zróbmy szaszłyk
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010