Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> fartuchy chirurgów
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
fartuchy chirurgów
PostWysłano: Piątek, 28 Lutego 2020, 13:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Smoggyxa
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #8149
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Dzień dobry!
Ostatnio dowiedizałem się cąłkiem ciekawej rzeczy ze świata szeroko pojmowanej medycyny. Otóż wyobraźcie sobie, i nie są to żadne heheszki, że fartuchy chirurgiczne są całkowicie jednorazowe. To jestem w stanie pojąć, sterylność i te sprawy!
Ale mnie bardziej ciekawi, co się dzieje z takimi zużytymi ffartuchami: są palone, utylizowane w inny sposób, przechodzą dezynfekcję i mamy materiał do recyklingu... czy po prostu stale rosnący stos śmieci?
  
Re: <Smoggyxa> fartuchy chirurgów
PostWysłano: Piątek, 28 Lutego 2020, 23:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




a co sprzedajesz ? czy utylizujesz

w skrocie

Pojemniki/worki koloru czerwonego
Do nich zbiera się najbardziej niebezpieczne odpady medyczne, które mogą wywoływać choroby u ludzi i zwierząt. Zaliczamy do nich:
– organy i części ciała (kod 18 01 02)
– pojemniki na krew i służące do jej przechowywania konserwanty (kod 18 01 02*)
– inne odpady, w których znajdują się żywe drobnoustroje chorobotwórcze lub ich toksyny (kod 18 01 03*)
– zużyte po zabiegach w ramach działalności leczniczej peloidy o właściwościach zakaźnych (kod 18 01 80*)
– pozostałości z żywienia pacjentów przebywających na oddziałach zakaźnych (kod 18 01 82*)

Pojemniki/worki koloru żółtego
Do tego rodzaju pojemników lub worków zbiera się mniej niebezpieczne odpady medyczne i zaliczamy do nich:
– wszelkiego rodzaju chemikalia i odczynniki chemiczne, które zawierają substancje niebezpieczne (kod 18 01 06*)
– leki cytotoksyczne i cytostatyczne (kod 18 01 08*)
– odpady amalgamatu dentystycznego (18 01 10*)

Pojemniki/worki w kolorze innym niż czerwony i żółty (np. niebieskie, czarne lub zielone)
Do tego rodzaju pojemników zbieramy pozostałe odpady medyczne i zaliczane są do nich:
– narzędzia chirurgiczne i zabiegowe (kod 18 01 01)
– materiałowe lub gipsowe opatrunki (kod 18 01 04)
– pościel, jednorazowe ubrania i pieluchy (kod 18 01 04)
– chemikalia i odczynniki chemiczne, które nie są zaliczane do kodu 18 01 06 (kod 18 01 07)
– leki, które nie zostały zakwalifikowane do kodu 18 01 08 (kod 18 01 09)
– zużyte peloidy inne od wymienionych pod kodem 18 01 80 (kod 18 01 81)
  
Re: fartuchy chirurgów
PostWysłano: Środa, 04 Marca 2020, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Smoggyxa
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #8149
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Ani nie sprzedaję, ani nie utylizuję.
Po prostu oglądałem takie rzeczy nastronie www i tak mnie zastanowiło, co się dzieje ze zużytymi akcesoriami.
Ale już PO tym, jak sie je wrzuci do odpowiedniego pojemnika cool.gif
  
Re: <Smoggyxa> fartuchy chirurgów
PostWysłano: Czwartek, 05 Marca 2020, 18:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




czerwone i zolte spalarnia
pozostale to smieci komunalne
  
fartuchy chirurgów
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010