Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park -> Kawa mielona czy ziarnista? Jaką preferujecie?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Kawa mielona czy ziarnista? Jaką preferujecie?
PostWysłano: Czwartek, 03 Września 2020, 12:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
julkaliad
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #8145
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Cześć, powiem szczerze ze nigdy jeszcze nie piłam kawy... wiele osób mówi "jak to" "nie wierze" itp :)) tak trochę myślę czy nie zacząć. Tylko pytanie jest duza różnica miedzy mielona a ziarnista?
  
Re: <julkaliad> Kawa mielona czy ziarnista? Jaką preferujecie?
PostWysłano: Czwartek, 03 Września 2020, 15:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




fundamentalna
zacząłem pozno bo gdzies w okolicach 40 roku życia
kawa kawie nierowna, zreszta kazdy barista bedzie mial na ten temat swoje zdanie


a poza tym czas start
  
Re: Kawa mielona czy ziarnista? Jaką preferujecie?
PostWysłano: Piątek, 11 Września 2020, 15:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
julkaliad
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #8145
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




J@ger :
fundamentalna
zacząłem pozno bo gdzies w okolicach 40 roku życia
kawa kawie nierowna, zreszta kazdy barista bedzie mial na ten temat swoje zdanie


a poza tym czas start



No własnie nie wiem czy warto zaczynać;/ piłem trochę yerbe ale to co innego.


a poza tym czas start
  
Re: <julkaliad> Kawa mielona czy ziarnista? Jaką preferujecie?
PostWysłano: Czwartek, 24 Września 2020, 20:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Marek D.
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #21
Posty: 838


[ Osobista Galeria ]




Ze zrobieniem dobrej kawy to jest dużo pieprzenia. Po pierwsze kawę musisz zmielić ręcznym młynkiem, bo elektryczne od razu niszczą aromat. Po drugie, jaką formę parzenia kawy przyjmiesz, to taką gramaturę mielenia musisz dobrać. No i kurde ważna jest jeszcze temperatura i czas. I może to zabrzmi śmiesznie ale ważna jest również szerokość geograficzna. Bo temperatura wrzenia wody nie zależy od wielkości ognia ale od ciśnienia atmosferycznego. A jak zagotujesz kawę, to od razu do kibla. Jak czasem zasnąłem i ostygła to próbowałem odgrzać w mikrofali, to dopiero gówno.
  
Kawa mielona czy ziarnista? Jaką preferujecie?
Forum dyskusyjne -> Inne -> Hyde Park

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Dobry stomatolog SzczecinKatalog4u to moderowany Katalog SEO stron internetowychzobacz darmowe forum za darmopokoje w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010