Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> ABIT BX133 RAID i procesor PIII 1100/133 oraz SDRAM 256MB
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
ABIT BX133 RAID i procesor PIII 1100/133 oraz SDRAM 256MB
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 11:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zdzislawb
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #56
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam Wszystkich, a najbardziej tych którzy mogą mi pomóc.

Mam staruszkę Abit BX133 RAID BX440, zmieniłem jej serduszko na PIII 1100/133MHz i skończyła się moja beztroska. Procek pracuje bez zarzutu jeśli magistrala jest 100MHz (procesor pracuje jako 750MHz), ale jeśli ustawię magistralę 133MHz to komp pracuje kilka minut i wyłącza się sad.gif . Temperatura CPU jest w normie. Co więc się dzieje??

Drugi mój problem to SDRAM 256MB (jeden moduł), płyta widzi go jako 128MB ??? !!

Czy ktoś miał podobne problemy i je usunął ????
Pozdrawiam
Zdzisław
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 11:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Chyba codzi o 1GHz a nie o 1.1GHz.
BX ma czasem problem z pracą na magistrali 133. Może to też być wina pamięci. Ustaw w biosie parametr in order queue na 1 albo CAS Latency na 3.
Co do pamięci to pewnie masz modułjednostronny (8 kości). BX jest w stanie zaadresować kości do 16MB, jeśli są większe to i tak widzi tylko 16MB. Tak więc musisz kupić moduł z 16 kostkami jak chcesz mieć 256MB w jednym module.
  
ABIT BX133 RAID i procesor PIII 1100/133 oraz SDRAM 256MB
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010