Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja -> Najlepsze powiedzonka :P Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Najlepsze powiedzonka :P
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 12:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Brytyjscy fani kina wyłonili swoje ulubione kinowe powiedzonka. Bezkonkurencyjny okazał się Arnold Schwarzenegger - aż dwa cytaty jego filmowych postaci weszły do pierwszej dziesiątki. Co ciekawe, w zestawieniu znalazła się zaledwie jedna wypowiedź z angielskiego dzieła.


A oto pełna dziesiątka ulubionych filmowych powiedzonek brytyjskich fanów:

1) "Wrócę tu!" - Arnold Schwarzenegger jako T-800 w filmie "Terminator" (1984), reż. James Cameron

2) "Szczerze mówiąc, kochanie, guzik mnie to obchodzi" - Clark Gable jako Rhett Butler w "Przeminęło z wiatrem" (1939), reż. Victor Fleming

3) "Zajmij się życiem, albo zajmij się umieraniem" - Morgan Freeman jako Red w "Skazanych na Shawshank" (1994), reż. Frank Darabont

4) "Hasta la vista, baby" - Arnold Schwarzenegger jako T-800 w filmie "Terminator 2" (1991), reż. James Cameron

5) "Cóż, nikt nie jest doskonały" - Joe E. Brown jako Osgood Fielding III w filmie "Pół żartem, pół serio" (1959), reż. Billy Wilder

6) "Dave, ta rozmowa nie służy już żadnemu celowi. Żegnaj" - Douglas Rain jako HAL 9000 w filmie "2001 - Odyseja kosmiczna" (1968), reż. Stanley Kubrick

7) "Żegnam, panie Bond" - Gert Fröbe jako Auric Goldfiger w filmie "Goldfinger" (1964), reż. Guy Hamilton

8) "Widziałem rzeczy, w które byście wy, ludzie, nie uwierzyli. Statki wojenne płonące w konstelacji Oriona. Promienie C przeszywające ciemność kolonii Tanhauser Gate. Wszystkie te chwile przepadną w czasie jak łzy w deszczu... Pora umierać" - Rutger Hauer jako Roy Batty w "Łowcy androidów" (1982) Ridley'a Scotta

9) "Udało się, Mamo! Jestem na szczycie świata!" - James Cagney jako Cody Jarrett w filmie "Biały żar" (1949), reż. Raoul Walsh

10) "Zapomnij o tym" - Al Pacino jako Lefty Ruggerio w filmie "Donnie Brasco" (1997), reż. Mike Newell


Dla mnie z tej listy najfajniejszy jest z Blade Runnera. Ale kilku fajnych brakuje szczególnie z Matrixa ("Trinity! HELP!" albo "There is no spoon" albo"Matrix has you..."), Gwiezdynch wojen ("I`m your fahter Luke", "I have a bad feelings about this" że o "May the..." nie wspomnę)... poza tym cała masa z polskich filmów...
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 12:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




a kogo obchodza za granica polskie filmy? doubt.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 12:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mi
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #29
Posty: 251


[ Osobista Galeria ]




Mi też brakowała powiedzonek z SW... Ale masz rację Mike (jak Ty do cholery masz na imie??? Będę do Ciebie po imieniu moowić , bo mi siem niocki mylą :P) , tekst z Blade Runnera najlepszy...
Powinien być też tekst z Predatora "Jeżeli tio coś krwawi to możemy to zabić" czy podobnie siakoś tak...
  
Re: Najlepsze powiedzonka :P
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 13:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kwak
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #51
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Mike :

Dla mnie z tej listy najfajniejszy jest z Blade Runnera. Ale kilku fajnych brakuje szczególnie z Matrixa ("Trinity! HELP!" albo "There is no spoon" albo"Matrix has you..."), Gwiezdynch wojen ("I`m your fahter Luke", "I have a bad feelings about this" że o "May the..." nie wspomnę)... poza tym cała masa z polskich filmów...


Może dlatego, że to nie jest lista ulubionych powiedzonek ino najlepszych powiedzonek na pożegnanie... przynjamniej ja tak o tym czytałem na onecie bodajże...
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 13:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Follow the White Rabbit ;-))

No i "Szkło mi w dupie chrupie" - tylko nie pamiętam z którego to filmu :> Bad Boys czy jacyś tam Boys chyba... ;-))) Albo wojenny jakiś.... Yyyy .. Bad Company...? :P
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 13:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mi
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #29
Posty: 251


[ Osobista Galeria ]




Albo z polskich : "Idziemy na wschód , tam musi być jakaś cywilizacja" ... lol.gif
  
Re: Najlepsze powiedzonka :P
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 15:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Kwak :
Mike :

Dla mnie z tej listy najfajniejszy jest z Blade Runnera. Ale kilku fajnych brakuje szczególnie z Matrixa ("Trinity! HELP!" albo "There is no spoon" albo"Matrix has you..."), Gwiezdynch wojen ("I`m your fahter Luke", "I have a bad feelings about this" że o "May the..." nie wspomnę)... poza tym cała masa z polskich filmów...


Może dlatego, że to nie jest lista ulubionych powiedzonek ino najlepszych powiedzonek na pożegnanie... przynjamniej ja tak o tym czytałem na onecie bodajże...


Ja to z Interii zerżnąłem i nie było tamo tym mowy... ale w sumie możesz mieć rację...

W takim razie z Matrixa; "Goodbye mr Anderson... - My name is Neo" cool.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 17:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Większości z tego nie kojażę.
A tego z Blade Runera też nie a film kilka razy widziałem.
Swoją drogą najzabawniejsze pożegnanie jest w Austin Powers. Scena w której Dr Evil zabija jakiegoś współpracownika. Zabijają go i zabić niemogą a on ciągle marudzi.
No i jeszcze "Oh my God! They killed Keny!". może nie dokładnie pożegnanie ale zawsze. Albo "That's all folks" z filmów animowanych WB.
Myślałem nad czymś ze Star Trak. Ale tam raczej się nie żegnają.
Natomiast w SW to na pożegnanie często mówią "Let the force will be with you".
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 19:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pszemek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #53
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




A Looneyowe teksty?
np "Eeee whats up doc?" biggrin.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 24 Kwietnia 2003, 20:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




to raczej nie na pożegnanie.
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 09:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Myślałem nad czymś ze Star Trak. Ale tam raczej się nie żegnają.


Nie żegnają się, ale jak odlatują to zawsze jest "Energize!". Poza tym "Shields up!" albo "On screen!", krótkie, ale ile zawierają treści ...

Ze SW dorzuciłabym "Feel the force".
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 18:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




ale jak odlatują to zawsze jest "Energize!"
Engage! eusa_wall.gif
Energize! jest przy teleportacji.
Można by dodać Reroute all auxiliary power to te [engines/shields/fazers]!
Ale to nie na pożegnanie.
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 22:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Obserwabla
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #26
Posty: 198


[ Osobista Galeria ]




Przy teleportacji mówią "Two/three/... to beam up".
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 22:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To zależy gdzie. Ci co chcą być teleportowani z kąś to przez komunikator tak mówią. ale do obsługującego teleport mówi się Energize!, wówczas on przesówa sówak a teleport zamienia materię w energię.

A jak kapitan każe sternikowi lecieć gdzieś to mówi. Mr. ktośtam set course to gdzieśtam. Po chwili robi gest ręką wskazując palcem i mówi Engage! a sternik uruchamia silniki warp.
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 01:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




z polskich filmow to: "jakby sie ktos pytal, to jestem w Mlawie" (z "Nie ma rozy bez ognia" Bareji)
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 22:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Film świetny. Ale ja z niego to chyba tylko "jogibabu brawo Jasiu" bym mógł zacytować. No ale to zdecydowani ni na pożegnanie. A z polskich przywitań to "Ciemność! Widzę ciemność!".
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 22:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




nie znalem cie z tej strony jasiu... biggrin.gif
a na przywitanie to: "to jest moja zona krystyna i moj nygus"
  
Re: Najlepsze powiedzonka :P
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 15:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Agnieszka003
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #4330
Posty: 614


[ Osobista Galeria ]




trzeba troche odkurzyć stare tematy. W poszukiwaniu czegoś ciekawego wpadłam tu i myśle, że cos napisze biggrin.gif
A więc moim ulubionym textem (cytatem z filmu) jest

1. Are you talking to me - bodajrze z Taksówarza
2. Talk to the hand - to było chyba w terminatorze 3 ( ale pewnie jeszcze w kilku innych filmach)
3. my name is bond, James bond
4 no i ze shreka - zainwestuj w tic tacki, bo ci jedzie !!!

Jest jeszcze pare cytatów które lubie ale tak na prędce sobie nie przypomne.

pozdrawiam
  
Re: <Agnieszka003> Najlepsze powiedzonka :P
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 18:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie najfajniejsze są z ,,Rejsu" i Seksmisji", a jest ich taka masa, że nawet trudno wymieniać. biggrin.gif
  
Re: Najlepsze powiedzonka :P
PostWysłano: Poniedziałek, 08 Sierpnia 2005, 18:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Czarodziejka z Księżyca, dialog z Królową Ciemności Beryl podczas walki o ocalenie świata wink.gif :

- Nikt już w Ciebie nie wierzy, Czarodziejko!
- Nieprawda!!! Moje współwojowniczki zawsze we mnie wierzyły... poza tym ja wierzę w siebie! I wierzę w miłość mężczyzn!!!
- Ty idiotko! To tylko marzenie małej dziewczynki!!!

biggrin.gif lol.gif lol.gif lol.gif lol.gif lol.gif
  
Najlepsze powiedzonka :P
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Kino, Radio i Telewizja

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010