Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Komunikatory -> podgladane g-g
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
podgladane g-g
PostWysłano: Sobota, 13 Grudnia 2003, 06:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




witam, siostra ostatnio zapytala sie mnie, co zrobic, jesli ma powazne podstawy by sadzic, ze ktos "podsluchuje" jej rozmowy w gg (aktualna wersja) i musialem rozlozyc rece. czy ktos z forumowiczow ma na taka sytuacje jakies patenty?
osoba ta prawdopodobnie nie jest jej znana, nie podaje swoich danych do katalogu uzytkownikow, ip tez nieznane. do kogo sie zglosic/kogo prosic o pomoc/co zainstalowac?
z gory dzieki za wskazowki

update: pracuje pod w2k pro, lacze stale przez mala siec osiedlowa
  
Re: <EZ_lo> podgladane g-g
PostWysłano: Sobota, 13 Grudnia 2003, 12:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




Ktoś może mieć snifer ... a temu juz specjalnie nie poradzisz ... chyba ze masz na tyle mocne podstawy aby iść z tym do Administratora ... może tez poprosić aby sprawdził czy (jeśli potrafi) taka sytuacja mam miejsce ... jeżeli gość jest dobry nie będzie łatwo - snifer to program "nasłuchujący" umieszczony na którymś z komputerów w sieci lokalnej odbiera wszystkie "paczki" .. a szczególnie te do niego nie adresowane wink.gif
  
Re: <e X t 7 3> podgladane g-g
PostWysłano: Sobota, 13 Grudnia 2003, 13:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ale na szczęście sporo snifferów ma błędy i specjalnie spreparowany pakiet po dojściu do komputera sniffującego robi mu kuku typu restart kompa ;) Trzeba poszukać na necie, kiedyś miałem e-booka z opisami "jak zabić sniffera". Jak znajdę to rzucę link.
  
Re: podgladane g-g
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 01:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




dzieki panowie.
a sa moze jakies bezpieczniejsze alternatywy gg, czy pozostaje szyfrowanie roznow lub cos w ten desen?
  
Re: <EZ_lo> podgladane g-g
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 01:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Szyfrowanie kluczem 128 bitowym to dobry pomysl. Jest wtyczka do starszych wersji GG, a 6.0 zdaje sie ma wbudowane, podobnie kadu
  
Re: podgladane g-g
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 03:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




hmm. pogrzebalem w opcjach i niczego zwiazanego z kodowaniem nie znalazlem. a jesli wtyczka, to pewnie wszyscy zainteresowani musza ja miec?
  
Re: <EZ_lo> podgladane g-g
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 06:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Hmmm kurde gdzies to widzialem, moze w TODO crazy.gif .Tak wtyczke musi miec kazdy zainteresowany. Ale sporwadza sie do do wgrania jednego pliku i odpalenia PGG-Config. Jak bedziesz zainteresowany, to wtyczuszka dysponuje, bo z tego co pamietam trudno ja bylo zassac z serwera. (ale oczywiscie moge sie mylic smile.gif )
  
Re: <EZ_lo> podgladane g-g
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 18:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja słyszałem, ze pracownicy firmy, do której należy ten komunikator, śledzą co ciekawsze pogawędki, ale czy to prawda, nie wiem.
  
Re: podgladane g-g
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2003, 00:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dj_cougar
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #478
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




ciekawe czy tlen boryka sie z takimi samymi problemamy co gg, ktos wie??
a co do podgladania gg jest sporo programikow w sieci sluzacych do tego i wszystko jest ok do puki do puty twoja siec nie opiera sie na switchach, bo tam juz trzeba wiedziec cos wiecej i troche sie znac na tym
  
podgladane g-g
Forum dyskusyjne -> Software -> Komunikatory

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010