Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Zieloni 2004
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Zieloni 2004
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 14:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Wklejam w całości swój artykuł o nowej partii. Ponieważ w jej skład weszli m.in. ludzie z klubu Gaja, broniącego praw zwierząt, wybrałem forum Wegetarianizm.

,,ZIELONI 2004
Nie lękajcie się
Grupa Wielkopolska Zieloni 2004 opowiada się m.in. za ograniczeniem ruchu samochodowego w centrach miast, tworzeniem sieci dróg rowerowych i segregacją odpadów.
Ale nowa partia to nie tylko ekologowie. Znalazły tam miejsce feministki i mniejszości seksualne.
- Do tej pory próbowaliśmy tworzyć partie wyłącznie ekologiczne, a takie partie nie mogą istnieć - tłumaczył na wczorajszej konferencji Jacek Bożek, współprzewodniczący Zielonych.
- Paradoksalnie marginalizowane mniejszości pomogły nam zostać zauważonym. A przede wszystkim homoseksualiści to ludzie i też mają prawa.
Ekolog uważa, że do naszego kraju powrócił strach:
- Boimy się utraty pracy, boimy się światopoglądowych wyborów - mówi. - My chcemy ogólnokrajowej dysputy, czy będziemy przede wszystkim pracownikami wielkich korporacji, czy przede wszystkim mieszkańcami swojego regionu.
Zieloni wierzą, że za 10 lat będą w Polsce rządzić. Nie przeraża ich los Unii Wolności, innej partii ideowców, która wypadła już z parlamentu.
- Ja nie jestem Geremkiem - podkreśla Bożek. - Unici zderzyli się z nową dla nich rzeczywistością. My z tą rzeczywistością jesteśmy oswojeni."

Optymizm Bożka budzi podziw, ale zastanawiam się, czy to przytulenie do piersi feministek nie uniemożliwi im przekroczenia pięcioprocentowego progu. Ja być może bym zagłosował na partię Bożka. Gdyby dostała się do Sejmu, na pewno wzmocniłaby Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. Nie jestem jednak pewien, czy chciałbym głosować na partię Kingi Dunin i Kazimiery Szczuki.
  
Zieloni 2004
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010