Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzêt -> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa Id¼ do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Nikos> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 15 Grudnia 2003, 17:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Prawie wszystko, w zasadzie, mi siê tu podoba³o, nie ma wiêc sensu
'prawie wszystkiego' cytowaæ (ze szczególnym wskazaniem na "dobre
rady" Tirintiego).. :)

Creativowe bzyczki posiadaj± zwrotnice?.. ..WoW..
..zaskoczony jestem.. ..czy pozytywnie?..
..oups.. ..chyba jednak nie..
..dlaczego nie?.. ..wystarczy pos³uchaæ kolumn dwu i trzydro¿nych w tej
samej cenie - powiedzmy 2500z³..
..co tu dopiero mówiæ o takich kriejtiwowych "funduszach".. ;)


Update:

O nowe dosz³o :) :
Cytat:
dlatego je¿eli mówimy o jako¶ci to nie wspominajmy o kolumnach w plastikowych lub "wiórowych" obudowach bo to s± jedynie g³o¶niki które maja wydawaæ "jaki¶" d¼wiêk a jak daleki jest on od doskona³o¶ci mo¿e siê przekonaæ ka¿dy kto pos³ucha sprzêtu "odrobinê" lepszego i z³o¿onego przez kogo¶ kto ma choæ w minimalnym stopniu "s³uch muzyczny"

oczywi¶cie mo¿na stwierdziæ ... ale od tego sprzêtu za 1500 znacznie lepszy jest za 10000 .. to fakt jest lepszy ale to us³ysz± jedynie osoby obdarzone naprawdê dobrym s³uchem maj±ce ¼ród³o nagrania na najwy¿szym poziomie


Te¿ dobre :D
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 15 Grudnia 2003, 17:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Sta³y bywalec
<tt>Sta³y bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem czemu wszyscy naje¿d¿aj± na Tirintiego? Nie wolno eusa_naughty.gif eusa_naughty.gifeusa_naughty.gif

GregorP - dlaczego uwa¿asz, ¿e by³y to "Dobre rady"
  
Re: <cf4ni4k> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 15 Grudnia 2003, 17:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Bo by³y takie "dobre", ¿e a¿ ¶mieszne.. :)
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 15 Grudnia 2003, 17:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Sta³y bywalec
<tt>Sta³y bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




To, ¿e s± one dla ciebie ¶mieszne to akurat zdaje sobie sprawê. Wola³bym raczej aby¶ rozwin±³ ten w±tek, wprowadzaj±c w³asne uwagi i sugestie na temat g³o¶ników Mediatech, w celu "wybicia" mi ich z g³owy.... crazy.gif Krytykowaæ ka¿dy potrafi wink.gif wink.gif wink.gif
  
Re: <cf4ni4k> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 15 Grudnia 2003, 19:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Polecam (to niezbyt trafne s³owo, ale niech bêdzie..) zainteresowaæ siê
alternatywnymi zestawami Logitecha..
..graj± (hmm..) lepiej.. ..za tê cenê oczywi¶cie nie ma co cudów siê
spodziewaæ, ale przypuszczam, ¿e bêdziesz zadowolony..

..powiem Ci tak± anegdotkê: w kolumnach za 2000z³ nie ma za bardzo na
czym oszczêdziæ.. ..analogia do Mediatech tym bardziej powinna k³óæ w oczy..
..o wygl±dzie siê nie wypowiadam, bo dla mnie wszelkie
Logitechowo/Creativowo/Mediatechowe "kolumny" wygl±daj± badziewnie
(ale to byæ mo¿e kwestia gustu..)..
..na pewno produkty Mediatech (wszystkie..) s± kiepsko, niestarannie
wykonane..
..lubi± siê te¿ czêsto i szybko psuæ, choæ zdarzaj± siê chlubne wyj±tki..

Moja rada: id¼ do sklepu i pos³uchaj kilku zestawików..
..no i wybierz sobie który¶.. :)
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 15 Grudnia 2003, 21:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Pytanie by³o o to jakie kupiæg³o¶niki 5.1 poni¿ej 400z³ i ja odpowiada³em na temat. A ty pisz±c o tym, ¿e lepsze s± za 2000 odpowiedzia³e¶ nie na temat.
Napisa³êm

Mediatechy Zambra s± o klasêlepsze od Creative Inspire P. Inspire P maj±satelity jednodro¿ne, dwudro¿ne s± Inspire T, a te najtañsze 5.1 s± powy¿ej 400z³. Co do jako¶ci wykonania obudów to Creative spewno¶ci±ma lepsze. Co do jako¶ci g³o¶ników, to zarówno Creative jak i Mediatech s±s³abe, ale dobre s±jeszcze dro¿sze od Creative. Co do Wzmacniacza to Creative ma nieco lepsy i przy s³uchaniu na maxa daje czystszy d¼wiêk, ale do g³o¶nego s³uchania lepiej kupiæ wie¿ê a nie zestaw do komputera. Co do Rumby to ma pare bajerów, ale ma g³o¶niki jednodro¿ne.

Pomijaj±c ortografiê crazy.gif to uwa¿am ¿e to co napisa³em jest prawdziwe.

Mediatechy Zambra s± o klasêlepsze od Creative Inspire P. Inspire P maj±satelity jednodro¿ne, dwudro¿ne s± Inspire T, a te najtañsze 5.1 s± powy¿ej 400z³.
Jasne, ¿e te za 2000z³s± o kilka klas lepsze, ale nie s± za 400z³.

Co do jako¶ci wykonania obudów to Creative spewno¶ci±ma lepsze.
Ja wolê jednak go¿ej wykonane a daj±ce lepsszy d¼wiêk. Za 2 lata siê rozlec± to sobie kupie zestaw 7.1, bo za 2 lata 5.1 to bêdzie za ma³o.

Co do jako¶ci g³o¶ników, to zarówno Creative jak i Mediatech s±s³abe, ale dobre s±jeszcze dro¿sze od Creative.
I cena jest tu podstawowym kryterium.

ale do g³o¶nego s³uchania lepiej kupiæ wie¿ê a nie zestaw do komputera.
Ale jak kto¶potrzebuje do grania na PC to to jest kiepskie rozwi±zanie, chyba, ¿e kto¶ postawi kolumny po bokach monitora, lub kompa na ¶rodku pokoju.

Dodam jeszcze, ¿e IMHO maj±c 2500z³ lepiej wydaæ 2000 z³ na monitor LCD i 500z³ na g³o¶niki ni¿ 500z³ na CRT i 2000 na g³o¶niki.
  
Re: <Tirinti> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Poniedzia³ek, 15 Grudnia 2003, 22:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Czytaj ze zrozumieniem, kolego..
  
Re: G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 03:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
yanq33
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #287
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Zastanów siê nad zakupem Logitech Z-640, ostatnio stania³y do ok 500pln. Mo¿e cena jeszcze opadnie bo ja je kupi³em ponad m-c temu za 450pln. Nie staæ mnie na wzmachol + kolumny wiêc kupi³em te Logitechy i nie ¿a³ujê, jedyny minus to trochê "nieujarzmiony" bas z subwoofera ale jak go ¶ciszysz to jest OK smile.gif
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 11:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Sta³y uczestnik
Sta³y uczestnik
 
U¿ytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




mo¿e precyzyjniej ? ... bo jak na razie to Wa¶æ jedynie "farba chlapiesz" lol.gif
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 12:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To pisz zrozumiale.
  
Re: <Tirinti> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 14:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Specjalna, ponadprogramowa "zrozumia³a" wypowied¼:


Odno¶nie kolumn za 2k z³, o których to niby twierdzi³em, ¿e s± lepsze:

Nie stwierdzi³em nigdzie niczego takiego, bo jest to trochê nazbyt
oczywiste.. ..chyba bym honoru musia³ nie mieæ, ¿eby powiedzieæ "ale
wiesz.. ..te kolumny za 2000z³ s± lepsze, ni¿ te za 400..".. :P
..no daj¿e spokój, cz³owieku.. :)
..chodzi³o mi o to, ¿e trójdro¿ne kolumny za 2000z³ graj± wyra¼nie gorzej,
od kolumn dwudro¿nych za 2000z³..
..dlaczego?..
..ano m.in. dlatego, ¿e do tych trójdro¿nych trzeba wsadziæ wiêcej
g³o¶ników i zrobiæ bardziej skomplikowan± zwrotnicê (zwrotnica za
mniejsze pieni±dze, ni¿ w dwudro¿nym modelu, bo przecie¿ g³o¶niki wiêcej
kosztuj±, a cena koñcowa musi byæ jednakowa..)..
..wiêc ¶miesz± mnie bzdury, w stylu "te, a te bzyczki za 400pln s±
dwudro¿ne, czyli lepsze, ni¿ jednodro¿na konkurencja"..


Dalej:

Nie sugerowa³em, ¿eby i¶æ i kupiæ te kolumny za 2k z³..
..sugerowa³em, ¿eby i¶æ do sklepu i pos³uchaæ sobie tych za 400-500z³, o
których tu mowa..
..je¶li sklep nie umo¿liwi³by mi ods³uchu, to znalaz³bym inny - taki, który
da³by mi pos³uchaæ tego, co mam przecie¿ zamiar kupiæ..
..to tak, jak kupowanie monitora w ciemno - bez w³±czenia go,
sprawdzenia geometrii, kolorów etc..
..niektórzy tak robi± - tu piwo dla nich, za niewiedzê, lub ryzykanctwo.. :)

..ja jednak nie mam zamiaru kupowaæ kota w worku i podobn± postawê
polecam innym..
..zgadzasz siê z ni±?.. ..cieszy mnie to - na pewno stratny na tym nie
wyjdziesz..
..nie zgadzasz siê?.. ..Twoja sprawa..


Ja ju¿ swoje powiedzia³em - mam nadziejê, ¿e wystarczaj±co 'zrozumiale'..
..bo je¶li nie, to ja spasujê..


Pozdro
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 14:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Nikos
Sta³y bywalec
<tt>Sta³y bywalec</tt>
 
U¿ytkownik #30
Posty: 121


[ Osobista Galeria ]




o yaaa :-)
no to ja dopiero zrozumia³em ca³y sens wypowiedzi a nie mo¿na tak od razu napisaæ? tylko pó³ zdania rzucaæ? :-P

zgadzam siê w ca³ej rozci±g³o¶ci,

co do moej nie¶cis³o¶ci to satelitki Creative ze wspomnianego zestawu nie maj± prawa mieæ zwrotnic (bli¿sze mi s³owo filtry) bo zawieraja jeden g³o¶niczek :-)

mo¿e to nie do koñca tak wygl±da z tymi g³o¶nikami bo czêsto za firmê trzeba jednak do³o¿yæ jakie¶ g³o¶niki Sony wcale nie musz± graæ lepiej ni¿ trochê tañsze Alpine czy inne Boschmann ¿e mi siê tak po samochodowych pojecha³o ;-)

ja my¶lê ¿e mi do domu by starczy³y Voyagery jakie¶ nie za du¿e ale wszystko kwestia posiadania kasy i s³uchu ;-)
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 15:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Teraz zrozumia³em i w wiêkszo¶ci siê zgadzam.
Nadal uwa¿am, ¿e dwudro¿ne Mediatechy s±lepsze od jednodro¿nych Creative. Na dodatek maj± g³o¶niki i wiêkszej ¶rednicy a ¶rednica g³o¶ników te¿ ma znaczenie. Creative tak na prawde nie produkuje tych zestawów. Robi± je dla Creative inne firmy a Creative dodaje w³asn± markê. Za dodanie marki bierze sporo kasy. Mediatech nie bierze tyle kasy za swoj± markê. Kasa z marki Creative idzie na marketing a nie na jako¶æ.

A i jeszcze.
Trzeba zastanowiæ siênad tym do czego zestaw ma s³u¿yæ. Do gier i filmów avi to taki za 400z³ spokojnie wystarczy. Dobry zestaw kina domowego wymaga odpowiedniego pomieszczenia, ¿eby sobie ustawiæ dobry TV fotel/kanapê i g³o¶niki dooko³a. Do tego ja wolê ogl±daæ filmy na 17"LCD ni¿ na 29" TV (a mam z p³askim ekranem 100Hz wiêc nienajgorszy) g³ównie ze wzglêdu na do¶æ marn± jako¶æ wyj¶cia TVOut na wszelkich kartach jakie widzia³em (a widzia³em kilkana¶cie). Co innego filmy DVD ze stacjonarnego DVD. Upchniêcie 6 durzych g³o¶ników na ma³ej powierzchni w k±cie pokoju daje do¶æ marny rezultat.
Do s³uchania mp3 te¿ nie potrzeba dobrego zestawu, bo mp3 nie maj± super jako¶ci. Do porz±dnego s³uchania muzyki to najlepiej kupiæ wzmacniacz i kolumny stereo i do tego CD i s³uchaætylko z CD. No i oczywi¶cie trzeba dysponowaæ pomieszczeniem do rozstawienia zestawu i wyrozumia³ymi s±siadami je¶li mieszka siêw bloku.
Podsumowuj±c jak kto¶ poszukuje zestawu do komputera to taki za 300-600z³ wydaje mi siê optymalny.
  
Re: <Tirinti> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 16:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Ja wiem, co jest potrzebne do porz±dnego s³uchania muzyki..
..niemniej dziêki za u¶wiadomienie.. :P
  
Re: <GregorP> G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
PostWys³ano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 16:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
U¿ytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ale ja nie Ciebie u¶wiadamia³em, bo to nie dyskutujemy na privie. Czyta to wiêcej osób i kto¶ móg³ byæ nie¶wiadomy.
  
G³o¶niki + karta d¼wiêkowa
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzêt

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materia³ów w ca³o¶ci lub czê¶ci jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu s± chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010