Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> 2.6.0
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
2.6.0
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 17:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Wkońcu doczekaliśmy się stabilnego jądra 2.6.0. Do pobrania oczywiście z www.kernel.org
Już zaczynam ściągać i po sprawdzeniu zdam relacje.
  
Re: <Bzdury> 2.6.0
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




właśnie miałem o tym napisać wink.gif ... juz go mam ale nie kompilowałem ... po moich przebojach z test11 trochę mam obawy lol.gif
  
Re: <e X t 7 3> 2.6.0
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 20:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




hehe
konfiguracja i kompilacja przebiegła bez najmniejszych problemów.
Z opcjami, które zawsze kompiluje zajmuje jednak o wiele więcej niż "stare poczciwe 2.4.23" (2.4.23 - 870kB, 2.6.0 - 1,6MB).
Gwałtownych zmian w wydajności systemu nie zauważyłem, więc teraz wszystko w rękach deweloperów ;)
Miło zaskoczyło mnie config-menu. Wszystko poukładane wkońcu tak jak powinno. Chwile na pewno zajmie, zanim dostrzegę zalety i wady tego jąderka ale warto przetestować
  
Re: <Bzdury> 2.6.0
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 23:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




ghe no Ja miałem jedno acz podstawowy problem wink.gif zero obrazu po starcie jądra ... i nie wiedzieć czemu wsio ustawione jak należy ? Zero błędów ?
  
Re: <e X t 7 3> 2.6.0
PostWysłano: Sobota, 20 Grudnia 2003, 01:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ale jak zero jądra?? w ogóle Ci nie dekompresowało czy później jakiś panic??
  
Re: <Bzdury> 2.6.0
PostWysłano: Sobota, 20 Grudnia 2003, 11:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




wygląda jak by dekompresja nastąpiła ... a później może ... powtarzam może pannic ... nie pokazuje obrazu ... (a diody na klawiaturze nie mrugają) a to dziwne bo ustawienia do konsoli są oki ? kompilacja zarówno jądra jak i modułów bez najmniejszego problemu potem instalka i reboot ... i najciekawsze że jądro chyba wstaje bo nawet da rade go zrestartować przez ctrl-alt-del !!!!!! tylko nie wchodzi do x-ów a wcześniej obrazu nie ma ... jak by wysyłając go tam gdzie nie trza wink.gif a ustawienia zrobiłem tak ze wyłączyłem dla konsoli wszystko oprócz vga ... Radeona jako modułu i frame buffera wiec nie wiem czym to może być spowodowane ?
  
Re: <e X t 7 3> 2.6.0
PostWysłano: Sobota, 20 Grudnia 2003, 13:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




w takim razie odpal stare jądro i przeglądnij /var/log/boot.omsg, tak musi coś pisać, bo inaczej ciężko stwierdzić.
  
Re: <Bzdury> 2.6.0
PostWysłano: Sobota, 20 Grudnia 2003, 14:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




na razie 2.6.0 wywaliłem i powróciłem do sprawdzonego i "przejechanego" w tę i z powrotem 2.4.22-21 wink.gif dziś chyba dam sobie spokój odpocznę po ciężkim tygodniu ... narady w Wawie itp. ... i mam dość tongue.gif wink.gif wink.gif
  
Re: <Bzdury> 2.6.0
PostWysłano: Sobota, 20 Grudnia 2003, 19:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
bbkr
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #22
Posty: 103


[ Osobista Galeria ]




poczekam na Slacka opartego na 2.60 i dopiero wtedy potestuje ten kernel. probowalem juz na obecnym systemie wersje testowa 2.60 test3 i nie moglem paru rzeczy uruchomic, m.in monitoringu systemu i tunera TV. dodatkowo popieprzylem calkiem cos z ladownaiem modulow do pamieci (init-tool).

gdzies tak za 2 miechy bede zmienial juz mojego wysluzonego slacka 9.0 na slackware 10 (oby) na kernelu 2.6 z KDE 3.20 final.
  
2.6.0
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010