Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> jak skonwertowac plik tekstowy ...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
jak skonwertowac plik tekstowy ...
PostWysłano: Środa, 24 Grudnia 2003, 23:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




z formatu kodowania windows-1250 w iso-8859-2 ?
Znacie jakies proste programiki czy cóś?

Sprawa ciut pilna. Rodzice zakupili sobie odtwarzacz z funkcja odczytu DivX-ow i zwraca znaczki zamiast polskich liter confused.gif A czas swiat sprzyja obejrzeniu zasobow moich segregatorow ;)
  
Re: <gROszeCK1> jak skonwertowac plik tekstowy ...
PostWysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2003, 16:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




nie widziałem

... ale jak juz jesteśmy przy problem "ogonków" to wiem ze wiele osób ma problemy z tym pod MPlayerem ... oto rozwiązanie

po pierwsze, ściągnąć źródła najlepiej Mplayer`a 1.0.0 rc3

następnie ściągamy codeki win32codecs i wsadzamy do katalogu /usr/lib/win32 ... następnie modyfikujemy plik /etc/ld.so.conf .... dodając na końcu linijkę /usr/lib/win32 i w konsoli pisząc ldconfig

następnie jeżeli jesteśmy w katalogu ze źródłami Mplayera wykonujemy w konsoli:

./configure --language=pl --enable-gui

po udanej konfiguracji robimy

make

jak oki to:

make install

a potem

do katalogu /usr/local/share/mplayer/gui ... wsadzamy jakąś skórkę np blue i przemianowujemy katalog ze skórką na default .. następnie sprawa fontów ... wrzucamy do /usr/local/share/mplayer/font ... jakiś font windowsowy *.ttf ... Ja tam wsadziłem comic wink.gif włączamy w konfiguracja =>czcionka=>kodowanie śr. europejskie cp1250 ... i ... vuala działa kodowanie polskich znaków oki cool.gif

i mamy podstawy w Mplayerze zrobione

a najlepiej dodać go do manu poprzez menudrake (w Mandrake) i jako komendę uruchamiającą wpisać tam gmplayer -vo xv -zoom -double

Pozdrawiam ... jak coś znajdę odnośnie przekształcenia kodowania dam znać
  
Re: <e X t 7 3> jak skonwertowac plik tekstowy ...
PostWysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2003, 19:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




po przebrnieciu milionow stron po czesku doszedlem tutaj:

http://www.ibnet.pl/programy/programy.pl.html

programik plconv spelnia swe zadanie eusa_clap.gif

co do mplayera to przeciez jest specjalny font (tylko Arial o ile widzialem), ktory oszukuje mplayera i mozna spokojnie czytac windosowe kodowanie bez nadmiernej zabawy.
  
Re: <gROszeCK1> jak skonwertowac plik tekstowy ...
PostWysłano: Czwartek, 25 Grudnia 2003, 19:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




tak jak napisałem jest znacznie łatwiej zapewniam i fonty do wyboru do koloru cool.gif
  
jak skonwertowac plik tekstowy ...
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010