Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> czy bede piratem?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
czy bede piratem?
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 02:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Mam takie pytanie.

Mam licencje na Windows XP Home, ale gdzies posialem kopie programu. A bardzo go potrzebuje zainstalowac.. na wczoraj wink.gif

1) Czy jest szansa zalatwienia od Microsoftu CD-ka z kopia systemu? Nie jestem zarejestrowanym uzytkownikiem.
2) Czy instalujac z cudzej kopii, acz majac wlasna licencje na inna kopie, lamie prawo?
3) Jesli pkt. 2 wyjdzie pomyslnie (lub nie tongue.gif) przepalilby mi ktos? (tak wiem, wiele zadam wink.gif, oferuje w zamian drunken_smilie.gif )
  
Re: <gROszeCK1> czy bede piratem?
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 04:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




1. nie
2. Jeśli masz orginalny CD Key to możesz zainstalować z innej kopii i wpisać swój numer. Niby będzie to piractwo ale, po instalacji nie do wykrycia.
  
Re: czy bede piratem?
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Dzieki., Triniti.

Tirinti :
1. nie


A przy okazji - Microsoft udostepnia wszelkie Service Packi i update'y na jakims nosniku czy tylko via internet? (to jednak pasuje do poprzedniego forum crazy.gif)
  
Re: <Tirinti> czy bede piratem?
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 14:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




nie będzie piratem dopóki nie zarządają kopii systemu na nośniku wink.gif ... a wtedy ... cóż zależy ... niby masz licencje na kopie oprogramowania ale jak nie masz nośnika to mogłoby to kiepsko wyglądać ... może jak byś przedłożył dokument jego zakupu = faktura wtedy by było oki ale ...

aha lepiej nie proś via net ludzi o “nieoficjalne wydania” systemów i innego oprogramowania .. era wielkiego brata właśnie się zaczyna ...
  
Re: <e X t 7 3> czy bede piratem?
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 14:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




ja mam dokladnie licencje na konkretne stanowisko - nalepka na obudowie kompa.
licencji na kopie nie mialem.
  
Re: <gROszeCK1> czy bede piratem?
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 18:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Rozumiem, że kupiłeś kompa używanego z naklejką. To za mało. Licencja to oprócz tej naklejki papierowy certyfikat.
Sam nośnik nie jest wymagany (wszak może się zepsuć) ale zrobienie jego kopii jest niezgodne z EULA MS i grozi postępowaniem cywilnym, karnym nie, bo musieli by Ci udowodnić, że zrobiłeś ją z cudzej a nie własnej orginalnej kopii.

Co do SP, to MS jakotaki cyba nie (być może tak jak bety można zamówić, ale to kosztuje kilkanaście $). Za to można kupić jakieś pismo z CD zawierające dany SP.
  
Re: <Tirinti> czy bede piratem?
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 21:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Nie, kupilem kiedys nowy komputer wraz z systemem. Mam na to faktury.

Aha, ciekawi mnie tez taka rzecz: czesc kompow w biurze, w ktorym sie zajmuje nie ma CD ROMa i kiedys zrobilem tak, ze wrzucielm instalki Windy 98 na dyski twarde. Oczywiscie plytki hologramowe mam w szafie obok, ale zazwyczaj instalacje systemu, czy nowego sprzetu przeprowadzam z HDkow.
Do kicia mnie czy nie za cos takiego? wink.gif

Teraz mam mozliwosc instalcji po sieci biurowej, wiec jakby co moge usunac te instalki na wypadek kontroli, ale ciekawi mnie czy to wybryk warty swieczki.
  
Re: czy bede piratem?
PostWysłano: Niedziela, 04 Stycznia 2004, 00:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kazan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #11
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




wystarczy skopiowac sam katalog win98 !
instalka na wielu komputerach przez sieć ta normalka
  
Re: <gROszeCK1> czy bede piratem?
PostWysłano: Niedziela, 04 Stycznia 2004, 20:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




bez przesady tego nikt by nie udowodnił jak masz certyfikat płyty i rachunek na to
  
czy bede piratem?
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010