Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Poniedziałek, 15 Grudnia 2003, 23:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Kiedyś już pisałem o tym, że mój panel prześladują różne plamki. Doszedłem wtedy do wniosku, że jest to cecha większości LCD - no może nie wszystkich, omijając panele po 4k-5k, na które większości użytkowników poprostu nie stać sad.gif. Ale wracając do tematu chodzi o to, że już przyzwyczaiłem się do martwych pikseli (fatalne odczytywanie koloru czerwonego w obrazkach, na tapecie etc.). Otóż zauważyłem, że jest wyraźna różnica pomiędzy przykładowym filmem "Gdzie jest Nemo?", a starszym "Oszukać przeznaczenie I". Przy "nemuchu" film odtwarzany jest w znacznie lepszej jakości od "oszukać przeznaczenie"... nie ma aż tylu plamek, obraz sie nie kaszani... ale do ideału wciąż wiele brakuje. Ściągłem z neta skróty meczów... i tu zaczęła się klęska shock.gif shock.gif shock.gif Nie da się tego poprostu oglądać ...

Od czego to tak właściwie zależy. Miewa ktoś podobne problemy? doubt.gif

Panel wciąż na gwarancji crazy.gif
  
Re: panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 02:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #91
Posty: 600


[ Osobista Galeria ]




a jestes pewien, ze nie jest to kwestia slabej jakosci samych filmow? raz kinowka, raz wysoka kompresja?
a jesli masz martwe piksele na panelu na gwarancji to zasuwaj z nim do reklamacji ...
  
Re: <cf4ni4k> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 12:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Martwy pixel jak sama nazwa wskazuje jest martwy. Czyli jego kolor niezmienia się niezależnie co jest wyświetlane na monitorze. Jeśli plamki są w różnych miejscach to nie są to martwe pixele LCD i nie jest to wina monitora.
  
Re: <Tirinti> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 14:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Jeśli nie monitora to czego?

Cały sprzęt kupowałem w sklepie AGE, jest jeszcze na gwarancji. Tak czy owak mają obowiązek sprawdzić co jest nie tak...
  
Re: <cf4ni4k> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 15:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A mógłbyś zrobić screenshota w VirtualDubie albo czymśw tym stylu? Bo ja zbytnio nie wiem o jakie plamki chodzi. Może to poprostu efekt kompresji.
  
Re: <Tirinti> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 17:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Zrobiłem screenshota, ale jest dość niewielkiej wielkości, w wyniku czego plamki są dość niewyraźne. Proponuje otworzyć go w przeglądarce: www.blaugrana.net/wpe3.jpg [klik! tongue.gif]. Swoją uwagę skupcie na zawodniku z piłką...

Poza tym zauważyłem, że jeżeli odtwarzany .avi jest w takiej wielkości w jakiej się go otworzy, to plamki są znikome (może dlatego, że jest bardzo mały), a gdy się powiększy okno na maksa to tragiczne....

Ale na .jpg to nie ma już rady. Co prawda ich przeglądanie nie jest tak uciążliwe (i nie we wszystkich są plamki), ale nie mogę zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Przykładowo na http://www.lequipe.fr/Xml/Football/Titres/Media/zidane_15.jpg wokół głowy Zidane'a (nie lubie gostka confused.gif) i tej pani smile.gif tworzą się różne zabarwienia. Podkreślam wokół.
  
Re: <cf4ni4k> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Wtorek, 16 Grudnia 2003, 17:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To sąwłaśnie skutki kompresji stratnej. To nie jest wada sprzętu tylko właściwość kompresji. Można użyć mniejszej kompresji, wówczas plik będzie większy a jakość lepsza. Oczywiście są różne algorytmy. Te nowsze wymagają większej mocy obliczeniowej ale robią mniejsze pliki o lepszej jakości. W przypadku filmu to xvid 600MB/h daje dobrą jakość, w przypadku mpeg jakość będzie kiepska.
  
Re: panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 13:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




A czy te plamki: http://www.blaugrana.net/plamki.htm (zrobiłem przed chwila screena) podczas ładowania sie FIFY 2004 to też właściwość kompresji? Na tym przykładzie nawet ślepy zauważy plamki
  
Re: <cf4ni4k> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




plamek raczej tam zadnych nie widze...ale ale, plik ktory zamieszczasz jest komprezoswany na jpega, to powodowac tez moze takie cos, a tamto wczesniej, to jak Tirinti powiedzial...kiepska jakosc filmu, za duzo sie zmienia na ekranie, a za malo danych mozna bylo akurat wykozystac i wlasnie takie kwadratowe pola wychodza...
  
Re: <hardtmuth> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 16:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Ech...na tym czerwonym napisie "EA" widać zabarwienia/plamki gołym okiem... a skoro wy ich nie widzicie więc musi to być wina monitora. I to nie jest kwestia .jpg bo zrobilem screena podczas wlaczania sie fify, a wtedy rowniez byly one widoczne. confused.gif
  
Re: <cf4ni4k> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 17:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




mi ciezko jest zobaczyc jakies male detale, mam 1280x1024 i to zdjecie bylo male..widziaielm przebarwienia na czerwonym w srodku, ale one wygladaja na straty kompresy jpeg...
  
Re: <cf4ni4k> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 17:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Jeśli chodzi Ci o to, że nie jest jednolicie czerwone to jest to właśnie skutek kompresji.
  
Re: <cf4ni4k> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 18:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




http://tirintionet.neostrada.pl/tmp/plamki.html
Dodam, że zniekształcenia MPEG/divx/xvid itp są podobne do tych JPEG.
A EA mogła poprostu dać swoje logo z filmiku avi/mpg zbyt mocno skompresowanego, to jest powszechna praktyka.
  
Re: panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Niedziela, 04 Stycznia 2004, 00:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kazan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #11
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




dla mnie pozostaje zagadką jak można nie odróznić efektu mocno skompresowanego filmu od bad czy sub piksela eusa_clap.gif
  
Re: <Kazan> panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Stycznia 2004, 17:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




moze i niektorzy maja z tym problemy...ale sam bym pewnie wylapal, zreszta na moim starym wysluzonym 14 cali monitorku ale CRT mam jeden pixel wygaszony :) i po prostu jest mala czarna plamka...
  
panel LCD 17 NEC 1760NX - ciag dalszy
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010