Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo -> ,,Świętość" meldunku
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
,,Świętość" meldunku
PostWysłano: Niedziela, 14 Grudnia 2003, 16:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Czytelniczka została wyrzucona z wynajętego (na czas nieokreślony, z tzw. ,,odstępnym") mieszkania przez męża. W mieszkaniu zostały wspólne meble, w tym kupione przez rodziców czytelniczki. Zięć nie chce jej wpuścić z powrotem, a policja nie chce pomóc, bo kobieta nie zdążyła się zameldować.
Moim zdaniem policja niesłusznie traktuje meldunek jak sacrum. Meldunek ma bowiem tylko znaczenie rejestracyjne, nie wynikają z niego żadne prawa. Natomiast umowa najmu daje prawo najemczyni do mieszkania. Cóż jednak poszkodowana może zrobić, skoro policja nie chce jej pomóc? Mamy chyba kilka wyjść. Może złożyć w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie zmuszania, popełnionym przez małżonka (zmusza ją do zaniechania przebywania w mieszkaniu), może wytoczyć powództwo przeciwko mężowi lub właścicielowi z żądaniem umożliwienia jej korzystania z mieszkania. Może wreszcie wystąpić o zniesienie wspólności majątkowej i podział majątku lub też o wydanie przedmiotów, które zakupili jej rodzice (jako jej odrębnej własności). Nie zaszkodzi też wnieść powództwa o zaspakajanie potrzeb rodziny; wszak mąż zapewne lepiej zarabia, a strony są wciąż małżeństwem.
Ponieważ jednak od dawna nie mam do czynienia z prawem, interesuje mnie, co Wy o tym myślicie.
  
Re: ,,Świętość" meldunku
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Stycznia 2004, 20:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ramzes
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #104
Posty: 255


[ Osobista Galeria ]




polskie prawo jest coraz bardziej absurdalne, o czym ja takze przekonuje sie na kazdym kroku. "dzieki temu" policja nie jest w stanie nic zrobic.
  
Re: <Ramzes> ,,Świętość" meldunku
PostWysłano: Wtorek, 06 Stycznia 2004, 13:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Moim zdaniem w tym przypadku chodzi o absurdalną praktykę, a nie absurdalne prawo. Taką wyraziłem wyżej opinię, ale cały czas czekam z nadzieją na wypowiedzi praktykujących prawników.
  
,,Świętość" meldunku
Forum dyskusyjne -> Inne -> Prawo

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010