Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> AMIBIOS Pomocy ! ! !
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 01:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Foka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #389
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




eusa_wall.gif sad.gif
Cześć wszystkim Profesorom !!!
Kupiłem niedawno sprzęt:
Płyta MSI KT6 DELTA, Chipset based VIA KT600,
i ma AMIBIOS V 3.31a
Procek Athlon 1700XP+
Pamięć KVR400X64C3/256MB PC3200 184Pin DIMM Kingston
Dysk Barrakuda 80Gb 8Mb cache.

Jak zauważyliście mam Bios AMI, wogóle nie znam się jak skąfigórować go aby mi poprawnie komp chodził,
a mianowicie dysk śmiga dobrze małe pliki jak kopiuje jest oki, błyskawica, a gdy dochodzi do kopiowania lub instalacji, lub też rozpakowania około 600Mb komp mi się restartuje i wraca do niebieskiej planszy na chwile, coś jak by było z pamięcią, ale niewiem co, i odpala się od nowa. A może to tylko chodzi o konfiguracje Biosa, lecz nie wiem jak go poustawiać, wszędzie piszą co gdzie się ustawia ale na ile coś ustawić albo jak, to nie piszą
wiem tyle tylko ze to jest dość nowy bios i niewiele osób go zna.
Proszę o pomoc jak możecie, z góry dziękuje.

Pozdrawiam Fachowców!
shock.gif
  
Re: <Foka> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 17:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




pewnie nie zalezy to od biosu, moze slaby zasilacz, potrzeba wiecej mocy i nie wyrabia sprzet. cos moze rowniez sie przegrzewaz. sprawdz
  
Re: <Foka> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 17:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Mysle ze to jednak moze byc cos z pamieciami...chyba ze podkrecasz proca to moze on juz nie wyrabia poprostu.
Zapusc sobie jakiegos testa pamieci i tyle. Ja polecam dosowy programic docmem (doctor memory czy jakosc tak). znajdziesz to w googlach.

Powodzenia!

P.S. Chyba ze zdazyles juz w biosie tak namieszac ze sie komp sypie wink.gif
  
Re: <Lemar> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Czwartek, 13 Listopada 2003, 22:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ale w biosie sie tak mocno nie da namieszac az, zeby takie cyrki byly, wiem ze pamieci mozna wykrecic mocno, ale mi komp po prostu nie chcial nigdy wstawac, albo przy starcie windy padal.

ja stawiam bardziej na zasilacz.

mialem raz fajny motyw ;), przegrywalem pliczki male, wszystko oki, potem przegrywalem plik duzy komp sie zresetowal i po chwili pracy wylaczyl i potem przez okolo 2-3 miesiace polyta glowna nie chciala wstac ;d, obojetnie jakis procesor, pamiec, dysk grafika itp nic, albo windows sie wykrzacza albo wogole nie startuje, zaczelo potem dopiero samo z nikad dzialac i dziala do teraz...przez ponad 1,5 roku od czasu padniecia ;)
  
Re: <hardtmuth> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 00:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Foka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #389
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




smile.gif
No dzięki koledzy !
Biore pod uwage że może zasilacz,
w biosie ustawiłem DRAM z auto na Volty nie pamiętam na jakie i komp pomykał, rozpakowywałem duży plik chyba z kilka razy i było oki,
jak zrobiłem kurnia zdjęcie cyfrówką i zacząłem je obrabiać to znowu się to stało, cholera.
i też pokazała się niebieska plansza i coś o pamięciach kurnia pisało.

narazie dziękuje!
zapraszam do dalszej dyskusji.
eusa_clap.gif
  
Re: <Foka> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Piątek, 14 Listopada 2003, 11:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




to jesli zwiekszyles zasilanie pamieci i zaczelo chodzic troche lepiej, to teraz albo masz podkreconego kompa i zwiekszyles zasilanie pamieci i zaczal stabilniej chodzic, albo te pamieci sa trefne i jak dopiero dasz im wieksze napiecie to jest lepiej...sprawdz u kogos innego te pamieci, czy dzialaja dobrze itp, tylko wloz same swoje pamieci, zeby nie bylo innych (kumpla na przyklad).
  
Re: <Foka> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Niedziela, 16 Listopada 2003, 02:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Lemar
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #72
Posty: 85


[ Osobista Galeria ]




Wg. tego co piszesz wyglada na to ze sprawa jest zwiazana z ramem, do tego moim zdaniem sa dwa warianty:
1. Pamieci sa walniete

albo

2. Pamieci sa ok. tylko jest ustawiony za male napiecie zasilajace wiec sie krzacza.

Z tym ze jesli na auto nie chodzily jak nalezy to moim zdaniem, jesli masz to na gwarancji to nie ma sie co meczyc tylko oddac do serwisu. Chyba ze nie chce Ci sie bawic w takie zeczy to poproboj troche wyzsze napiecia, moze zacznie chodzic jak nalezy, tylko nie przesadz z tym wink.gif .
Mozesz stopniowo podwyzszac o jak najmniejsza wartosc, a do testowania uzyc progsa o ktorym juz wspominalem. Mozesz go sciagnac z z tad, tylko musisz sie tam zarejstrowac zeby sciagnac darmowa wersje, jesli sobie nie poradzisz moge Ci to podeslac na maila.

Powodznia!
  
Re: <Lemar> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Poniedziałek, 17 Listopada 2003, 01:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Foka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #389
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




sad.gif
No tera to mi się całkiem popierd........
włożyłem do tego zestawu karte GF 4 WIN FASTA i kurnia tak mi powaliło kompa że nie chodzi ju wogóle, confused.gif
doszło do tego co mi piszecie zadzwoniłem do firmy gdzie kupywałem te wszystkie klamoty i kazali mi przywieść ale nie mówiłem że wsadziłem do tego GF-a4 Win Fasta wink.gif , tylko na GF2 jak wyżej podawałem bo GF4 kupiłem gdzie indziej i myśle że też jest walnięty.
Tak wogóle to kur...... mam zupe jak cholera.

Pozdrawiam! jak mi tego klamota wyprostują to się odezwe. biggrin.gif
  
Re: <Foka> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Wtorek, 18 Listopada 2003, 11:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




skoro powaliło Ci kompa na amen, to na pewno zasilacz poszedł z dymem.
  
Re: <Bzdury> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Czwartek, 20 Listopada 2003, 22:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Foka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #389
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




cool.gif
Nie zasilacz mi nie poszedł, tylko tak mi powaliło kompa
że, jak chce wgrać oprogramowanie WinXP to program instalacyjny
ładuje się do momentu cytuje:
"Jak chcesz zainstalować System to wciśnij ENTER"
"Jak naprawić to R" itp. wiadomo o co chodzi,

no więc ja robie "ENTER" kurnia, a tu wyskakuje następna plansza:

"Że program instalacyjny nie wykrył żadnych zainstalowanych
na tym komputerze dysków twardych" i kicha,
a na samym początku jak złożyłem kompa to wszystko chodziło
super tylko przy kopiowaniu lub rozpakowywaniu większych plików
komp się restartował.Ale myśle ze to był pikuś do tego co sie właśnie tera stało.

Pozdro wszystkim którzy podejmują temat ! ! !
eusa_clap.gif
  
Re: <Foka> AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 14:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KOD___Sytem
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #561
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




wiesh mash dobry sprzęt ale zabrakło jednego "myślenia kompa" czyli procesora przydał by ci się jakiś profesor procesorów![size=12][/sizenaea eusa_wall.gif eusa_clap.gif eusa_liar.gif eusa_eh.gif eusa_sick.gif tongue.gif crazy.gif eusa_naughty.gif doubt.gif confused.gif biggrin.gif smile.gif
  
Re: AMIBIOS Pomocy ! ! !
PostWysłano: Wtorek, 06 Stycznia 2004, 23:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Foka
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #389
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




smile.gif
No dziękuje wszystkim co podjeli się mojego problemu i mi pomagali.
zawiozłem wkońcu blaszaka do gościa u którego kupowałem klamoty
i on go ustawił, twierdząc przy tym że karta grafiki była powodem
powalania GF2 64MB, (niedokońca się z tym zgodziłem) on twierdził że jak wsadzi 128 MB karte to wszystko chodzi dobrze, więc zawiozłem mu
GF 5200128MB i na tej chodził, przywiozłem go do domu wsadziłem
GF2 64MB spowrotem i też pomykał.
No więc troche jeszcze ja go poswojemu poustawiałem i sprzedałem przed świętami.
A teraz kupiłem:
Płyte MSI 865PE Neo-2
Procka Celeron Northwood 2400 chodzi na 3200
i od samego złożenia chodzi stabilnie i zero problemów nawet temperaturka jest możliwa na takie podkręcenie 38 stopni teraz, a przy ostrym graniu do 45 stopni dochodzi.
Pozdrowionka i duże dzięki !!! eusa_clap.gif
  
AMIBIOS Pomocy ! ! !
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010