Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 15:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




cze,
mam sapphire radeon 9100.
Nie krecona, stery najnowsze (testowalem tez DNA), nie ma afektow, wiec raczej nie wina przegrzanego rdzenia.

Bledy w grafice objawiaja sie w grach i w gg, moze tez gdzie indziej..

W grach to np w CS widzac ze obraz dziwnie sie zmienia. Jak by najpier gora obrazu potem dol i taki skok jest.
To samo widac w 3dm - zwlaszcze test na fillrate. Obraz skacze.
A w gg to np:



gdy mialem GF to tego nie bylo.
Mozecie cos poradzic ?
  
Re: <Tassadar> slaba jakosc grafiki na sapphire radeon
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 20:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A ja marudziłem, że na moim Radeonie 9500@9700 (bez moda zresztą też) są problemy ze zmiennie działającym (anty)akiasingiem i z chodzemiem niektórych gier OGL. Cóż tak to jest, jak się zaufa wrogiej propagandzie i zdradzi nVidię.
  
Re: <Tirinti> slaba jakosc grafiki na sapphire radeon
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 21:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Ty, nVidia, Intel i Micro$oft..
..nic dodać, nic ująć.. :P
  
Re: slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 02:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




no sorry, ale wychodzi na to ze te 3 firmy nie bez powodu rulez..

moze jednak da sie cos zrobic? warto zdejmowac radiator, zeby zobaczyc czy tam izolatora jakiegos nie dali? crazy.gif

czy opchnac na allegro?
  
Re: <Tassadar> slaba jakosc grafiki na sapphire radeon
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 03:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem jak to jest z radiatorem 9100, ale jak jego zdjęcie unieważnia gwarancję to nie warto. Jeśli karta grzeje siętak, że w 2D obraz sięchrzani, to w 3D jest zupełnie niestabilna.
Jeśli jest na gwarancji to ja bym ją dał do serwisu.
  
Re: slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
PostWysłano: Wtorek, 30 Grudnia 2003, 14:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
GregorP
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #235
Posty: 320


[ Osobista Galeria ]




Tassadar :
no sorry, ale wychodzi na to ze te 3 firmy nie bez powodu rulez..


Nie bez powodu.. ..powód jest taki, że mają najlepszych speców od marketingu..

..a tego Radka do serwisu.
  
Re: slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 02:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




GregorP :
Nie bez powodu.. ..powód jest taki, że mają najlepszych speców od marketingu..
..a tego Radka do serwisu.

wlasnie nie tylko.. w samej twojej wypowiedzi jest kontrast - nvidii bym oddawac nie musial, przynajmniej nigdy mi sie to nie zdazylo
oczywiscie to tylko przypadek... mam nadzieje ze kiedys ati mi sie zrekompensuje. Tak se mysle zeby to sprzedac i celowac w 9800se..
  
Re: <Tassadar> slaba jakosc grafiki na sapphire radeon
PostWysłano: Piątek, 02 Stycznia 2004, 04:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja dodam, że poprzedni mój 9500 miał od początku artefakty. Myślałem, że to wina źle zamocowanego radiatora i go zdjąłem (i tak bym to zrobił bo planowałem mod, a wówczas softwarowego jeszcze nie było) no i to nie pomogło a straciłem gwarancję, a później artefaktów było coraz więcej i ATI wisi na ścianie. Za drógim razem było lepiej.
Jeśli chodzi o SE to jak nie kupisz firmowo(sklepowp) przerobionego na pełnego to szanse na przeróbkę są minimalne, bo teraz większość sklepów/hurtowni sama testuje i co się da przerobić to sprzedaje jako przerobione.
  
Re: slaba jakosc grafiki na sapphire radeon
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 03:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
yanq33
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #287
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
...Myślałem, że to wina źle zamocowanego radiatora i go zdjąłem (i tak bym to zrobił bo planowałem mod, a wówczas softwarowego jeszcze nie było) no i to nie pomogło a straciłem gwarancję...

Mam pytanie: jakim cudem dowiedzieli się że ściągałeś radiator?
Pytam bo sam zdjąłem "wyjca" z mojego GF3Ti i założyłem radiator z celerona a gwarancji jeszcze zostało ze 2 lata.
  
Re: <yanq33> slaba jakosc grafiki na sapphire radeon
PostWysłano: Sobota, 03 Stycznia 2004, 04:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Kupowałem kilka dni po tym jak w sieci pokazało się info o możliwości przeróbki i mi w sklepie przykleili sticker na radiator.
  
Re: slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
PostWysłano: Niedziela, 04 Stycznia 2004, 00:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kazan
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #11
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




czasem taki sam efekt mam po instalce drivera , ewentualnie directxów
czy przypadkiem nie masz win 2003 ?
może zbyt wyżyłowany hardzik ?
  
Re: <Tassadar> slaba jakosc grafiki na sapphire radeon
PostWysłano: Niedziela, 04 Stycznia 2004, 10:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
KOD___Sytem
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #561
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




no wiecie ze radeon jak zawsze troszke stary troszke nowy a to GG mnie przeraziło eusa_sick.gif a microsoft i nvidiA to dobre sprzety. ja ekran mam flatron l1510s LG. o np. plaski grafika spoko wszystko idzie. cool.gif
  
Re: slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
PostWysłano: Sobota, 10 Stycznia 2004, 04:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




Kazan
wszystko ok jest z reszta

ale problem rozwiazany. Zobaczylem w komputroniku radeona 9500 za 530 zl (bulid by ati, 3ns, 64 mb) i kupilem.
Wstepnie 4 potoki odblokowane :)
Moze sa jakies lekkie przeklamania w grafice ale na razie ciezko ocenic.. jak pogram to zobacze.

Hmm, chce ktos kupic radka 9100? ;)
  
slaba jakosc grafiki na sapphire radeon 9100
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010