Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Złote myśli Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <Kowal> Złote myśli
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 13:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




,,Vis" to jest również ,,przemoc". W rzymskim oryginale było ,,ius" (,,prawo").
  
Re: <Berger> Złote myśli
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 13:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Że było ius, to wiem.
  
Re: <Kowal> Złote myśli
PostWysłano: Czwartek, 15 Stycznia 2004, 13:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Ja wiem, bo mnie uczyli prawniczych sentencji na prawie. Nie jest to chyba powszechnie znana sentencja, więc dlatego wyjaśniłem.
  
Re: <Berger> Złote myśli
PostWysłano: Piątek, 16 Stycznia 2004, 11:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Skoro już jesteśmy przy ,,zagramanicznych" złotych myślach, podoba mi się kilka ukraińskich:

,,Czuża dusza temnyj lis"
,,Serdyta sobaka wołkom strawa"
,,Raz rodyła maty, raz nam umiraty".

I bardziej współczesna:

,,Mamy Kijiv za stolicu
Ukrainu maty
I ne treba Moskalina
On tu zaważaty!"
(spisane ze słuchu)
  
Re: Złote myśli
PostWysłano: Sobota, 17 Stycznia 2004, 02:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mi
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #29
Posty: 251


[ Osobista Galeria ]




marekyeah :
O miłości wiemy niewiele.Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki

Nie ja to wymysliłem, szkoda bo dla mnie to bardzo mądre stwierdzenie. Nie będę mówił kto, a jak ktoś wie, to się cieszę. smile.gif


jaskier - pol wieku poezji :P
  
Re: Złote myśli
PostWysłano: Wtorek, 27 Lipca 2004, 01:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Tylko dwa wrzucę, resztę zachowam dla siebie tongue.gif

Cytat:
„Cokolwiek znajdą twoje ręce do zrobienia, rób to godnie, bo nie ma pracy, miłości, wiedzy, mądrości w grobie.”
Stary Testament



Cytat:
„Tylko głupiec wymaga ode mnie doskonałości, tylko głupiec pomyśli, że nie muszę do doskonałości dążyć. Wciąż trudno nam te kwestię rozdzielić, gdy obwiniamy innych a rozliczamy siebie.”
  
Re: <bzzz> Złote myśli
PostWysłano: Środa, 10 Listopada 2004, 14:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lofya :)
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1934
Posty: 26


[ Osobista Galeria ]




dobre... zwłaszcza to ostatnie biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  
Re: <lofya :)> Złote myśli
PostWysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2004, 21:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Kobieta bez wad jest kobietą bez pieniędzy.

Gretkowska


(Wadą zapewne jest mężczyzna lol.gif )
  
Re: Złote myśli
PostWysłano: Poniedziałek, 13 Grudnia 2004, 23:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




***Kobieta wybaczy ci wszystko oprócz jednego: tego, że jej nie kochasz - Alfred Musset

***Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku - Antoine de Saint-Exupéry

***Malżeństwo - to morze, dla którego dotychczas nie wynaleziono kompasu - Heinrich Heine

***Miara milości jest milość bez miary - Św. Franciszek Salezy

***Milości się nie szuka. Jest, albo jej nie ma. Nikt z nas nie jest samotny tylko przez przypadek - Ks. J. Twardowski

***Milość jest jak odra - wszyscy musimy ja przebyć - Jerome Jerome

***Milość nie istnieje w sobie, ale w nas; jest naszym osobistym dzielem.
- Marcel Prous
***Chcąc być czyimś przyjacielem, trzeba stać się godnym przyjaźni - Nikołaj Gogol

***Siedliskiem przyjaźni jest serce, ale dochodzimy do niej drogą zrozumienia - John Ching-hsiung Wu

***Bóg mi wybaczy, to jego fach - Heinrich Heine

***Chciałem zmienić świat. Doszedłem jednak do wniosku, że mogę jedynie zmienić samego siebie - Aldous Huxley

***Cynik to człowiek, który zna cenę wszystkiego, a nie zna wartości niczego - Oscar Wilde

***Istnieje bardzo perfidny sposób kłamania - przez milczenie - Robert Louis Stevenson

***Jedynym mężczyzną, który nie może żyć bez kobiet jest ginekolog - Artur Schopenhauer

***Lepiej grzeszyć i potem żałować, niż żałować że się nie grzeszyło - Giovanni Boccaccio

***Na żonę należy wybierać tylko taką kobietę, jaką by się wybrało na przyjaciela, gdyby była mężczyzną - J. Joubert

***Piękna kobieta to niebo dla oczu, piekło dla duszy, czyściec dla kieszeni - Bernard Fontenel

***To nie świat stał się o wiele gorszy, to serwis informacyjny jest o wiele lepszy - Gilbert Keith Chesterton

***Trzeba żyć, a nie tylko istnieć - Plutarch
  
Re: Złote myśli
PostWysłano: Czwartek, 23 Grudnia 2004, 18:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




,,Gdybym miał napisać książkę
o moralności, miałaby sto stron,
a dziewięćdziesiąt dziewięć z nich
byłoby pustych.
Na ostatniej napisałbym:
Znam tylko jeden obowiązek - kochać".

Albert Camus
  
Re: Złote myśli
PostWysłano: Sobota, 02 Kwietnia 2005, 10:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dominikdano
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #3411
Posty: 32


[ Osobista Galeria ]




Myślenie to najszkodliwszy z nałogów.

Myśli fałszują rzeczywistość.

Prawdziwie szczęśliwy jest ten kto zapanował nad myślami.

Chcesz poznać prawdę? Przestań myśleć!

Panować nad myślami - to dopiero pół drogi,
nie myśleć - to szczyty poznania.

Powstrzymując myśli ocalasz całe życie.

Na myśleniu najlepiej wychodzą psycholodzy i psychiatrzy, pomyśl o tym zanim będziesz ich pacjentem.
  
Re: Złote myśli
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Czerwca 2006, 11:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
fanka_adamka
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #1999
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Pisze w miniu lwg bo ona jest dzisiaj w akim stanie tak ja serduszko boli ze nie omez nawet pisac wczoraj ja cala noc pocieszalm wyslalam jej chyba ze sto wierszow o bockah i rzabkach ale to nic nie dalo sad.gif mowi ze pragnie podziekowac tym, ktorzy dzielnie jo wspierali cytatami, zlotymi myslami i piosnkami na poszte wyylanymi kture nie dotsrly lol.gif lub wyrazili choc cien troski współczucia chęci wysłuchania duchowej łączności (głównie bylito sataniscie i j@rki69) ze to baaardzo dużo dla niej znaczy :) a mie jako pokotnice za moje ostatnie przewininia ustanowilaw swej wilkiej fspanialomysnosci (sie nie chwale) prorokinio (musicie mnie ter sluchac biggrin.gif) abym sie cieszyla i mialam motywacje do pisani bo kazdy nowy dobry uczynek pomnaza laske uświencjaonco i zeby jej mysli co niekturym tutaj (oni wiedza kturym) przekazac.

Chociam nie Izajasz ale cień ego i najpodlejsza połanka z pożądku siustr zakonnych (tak, wstapilam wczoraj do zakonó) jednak z Izajaszem wolam: "Suchajcie nieba i bierz w uszy ziemio co Pan mówi: Wycowałem syny i wynioslem, a one mna pogardzili(...)"
Azebyśmy nie mysleli, ze w Nowym Zakonie nie tak srogji Pan Bug jsako w Starym, że nam zeslal syna sewgo, który jest oredownikiem naszym od gniwu jego. Suchajmu jako tanże Syn Boży takimiz prawie slowy przegrarza sie i muwi: "Biada Tobie Korozaim, biada tobie, Betsaido i Ty Kafarnaum, izali sie do nieba wyniesiesz, do piekła spadniesz"(...)
Ale i nam dychownym poselstwo Oże to zaleca i rozkazuje: "Wołaj prawi a nie przestaj, jako trombe podnos glos swój, ukazuj ludowi memu grzechy ich, muwi pan óg".(...)
Najpierwsze są grzechy i najszkodliwsze przeciw Panu ogu i czci mayestatoo jego. To wielki grzech i bałwochwalstwo i odstępstwo od boga Prawdziwergo na ktury sie Pan Bóg w Pismie swietym najbardziej gniwa i na ten sam eden jakoby innych grzechuw nie bylo pomste swoja na krolestwa przywieźć sie przegrarza
A zkatolikami miedzy kturymi takie Boskie krzywdy i zalrzywości i bluźnienie majestató i prawdy jego i bezpieczne dusz morderstwa powstaly co terz bedzie???
splotła się przenica z kokolem, żniwa otatniego nie zawrzdy Bug czeka, a pszed sądnym Dniem góbi krolestwa i przenosi z narodu do nardu i grzechy każe(...)
A jakoz i tych, kturzy sie z takimi grzesznikipamieszali i milczeniem abo towarzystwem abo niekaraniem na ich zlosci pozwalaja, a od zlego powietrza i zarazy nie uciekajo - góbiś z nimi pospołó pan Bók nie ma?
Nie mamy zelum Dei [zarliwosci ku bogu]] w sobie , bożej czci nie mił&#8364;jemy, na swoje i ludzkie dusze okrutnymi siem stajem, kościoła Bo.zego i wiary św. nie bronim. O!!! Jako nieznosny przed panem bogiemgrzech jest, gdy kto, mogocbraci i poddanych swoich od zguby duszej bronic i wilki od owiec slabych i prostych odganiac, a tego nie czyni i owszem wilką wrota do owiec otwarzajać izali sie sam nie zabija?....
Żecze kto: "Siostra siem wdawa w politykem". Wdawa. I Wdawac sie winna. Niew żondy jej, ale w zatrzymanie, aby jej grzechy nie gubily, a wykorzenione z niej byly, a dusze luckie w niej nie ginely. ja na zle pswa i niesprawiedliwosci wasze narzekam, a Wy polityke swojo naprawójcie, jesli z znio zginonć nie hcecie(...)
Gdy siem w wieksze grzechy i wieksza hardosc i milosc swiatapodniesiecje i na głupszo sie bezpiecznoźć udacje, pszyjdzie czas Boży i czas pąsty bożej na Was"

Dobra

I jeszcze tak juz od siebie dodam bo mi to s serca wyplywa jakoby to od ducha Sw. pochodzilo i natychalo mnie w tej chwili.
Ja biere swe cialo w niewole i ide naoczać moich blixnich, abym naóczjoncich samaniegodna sie nie okazaua w ich oczach!!!!!!!!!

wink.gif
  
Re: Złote myśli
PostWysłano: Środa, 14 Czerwca 2006, 13:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Czekajcie na lepsze jutro.
Hideaki Anno - Fushigi no Umi no Nadia

Lepsze jutro było wczoraj.
Hideaki Anno - Shin Seiki Evangelion

Dajcie sobie spokój z pełną "krwi, potu i łez" przeszłością, bo problemy, które macie TERAZ powinny wam wystarczyć, byście mieli problemy z zaśnięciem.
Hideaki Anno - Kareshi Kanojo no Jijoo
  
Złote myśli
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010