Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> Tranzystor hmmmmm....
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Tranzystor hmmmmm....
PostWysłano: Środa, 21 Stycznia 2004, 20:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Siemka wszystkim!
Do niedawna zaczołem się interesować elektroniką i postamowiłem poskładać sobie kilka bajerków z ze schematów. No i mam mały problemik!! Kupiłem tranzystorki bc313(obudowa TO-5) i bc237(TO-92), a na obudowach nie ma oznaczeń emitera i kolektora!!
Musze je zlokalizować!!!
POMOCY!!!
  
Re: <ldv> Tranzystor hmmmmm....
PostWysłano: Czwartek, 22 Stycznia 2004, 01:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




mam rozlozenie nozek dla to-92

dla bc237

..ustawiajac sobie tranzystor tak ze nozki wbijamy sobie w galke oczna to mamy tak:

|-----\
| * | Emiter
| * | Baza
| * | Kolektor
|____/

hmm a zreszta pewnie w google da sie wszystko znalezc...wystaczy poszukac

i znalazlem:



aha i pamietaj ze dla trnazystorow z to-92 pinouty sa rozne dla roznych modeli tranzystorow, nie ma jednej reguly, ja akurat podalem dla Twojego egzemlarza...ale wszystkie BC maja jakby co takie rozloezenie w obudowe to-92, dopiero roznica jest w BF
  
Re: <hardtmuth> Tranzystor hmmmmm....
PostWysłano: Czwartek, 22 Stycznia 2004, 21:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ldv
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #160
Posty: 27


[ Osobista Galeria ]




Dzięki bardzo:), bo miałem raczej większe kłopoty ze znalezieniem katalogu tranzystorów w necie.
  
Re: <ldv> Tranzystor hmmmmm....
PostWysłano: Sobota, 24 Stycznia 2004, 11:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




google.pl i tylko tyle wystarczylo ;d
  
Re: <hardtmuth> Tranzystor hmmmmm....
PostWysłano: Sobota, 24 Stycznia 2004, 12:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Schyzol
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #603
Posty: 62


[ Osobista Galeria ]




to samo chcialem zaproponowac wink.gif btw. jak cos juz kupujesz ( z elektronicznych czesci ) to warto bylo sie dowiedziec kto to produkuje - pozniej latwo w necie znalezc jakies katalogi.
  
Re: <Schyzol> Tranzystor hmmmmm....
PostWysłano: Sobota, 24 Stycznia 2004, 12:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ale zwykle male tranzystorki male szmocy ? ? warto ?

a na wiekszych zdaza sie ze jest napisany producent
  
Tranzystor hmmmmm....
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010