Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Przeliczanie rozproszone -> United Device - Informacje ogólne - Podaj Dalej
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
United Device - Informacje ogólne - Podaj Dalej
PostWysłano: Sobota, 24 Stycznia 2004, 14:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Analyzer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #17
Posty: 359


[ Osobista Galeria ]
<center>PODAJ DALEJ</center>Przeszło trzy lata temu ruszyła wielka internetowa akcja której zadaniem było odnalezienie leku na raka. Zorganizowana została przez Międzynarodową Fundację Badań nad Rakiem (NFCR - The National Foundation for Cancer Research), Centrum Odkrywania Leków przy Wydziale Chemii Uniwersytetu w Oxfordzie (Centre for Drug Discovery in the Department of Chemistry at the University of Oxford), a także firmy United Devices oraz Intel

Projekt ma na celu wykorzystanie wolnej mocy obliczeniowej naszych komputerów do walki z niebezpiecznymi chorobami, przede wszystkim z nowotworami. W większości komputerów nie wykorzystuje się w pełni jego mocy obliczeniowej, a na pewno nie, gdy się włącza wygaszacz ekranu, a to właśnie wtedy program ten jest najbardziej wydajny, dlatego też możesz bez żadnych wątpliwości dołączyć do programu, którego jednym z zadań jest to aby w trakcie Twojej pracy przy komputerze nie obciążać go, jednocześnie możesz mieć nadzieję, że akurat na Twoim komputerze odnajdzie się lek na raka. Dziesiątki tysięcy użytkowników wstępujących do danego projektu daje o wiele większą moc obliczeniową niż najlepszy super komputer na Ziemi. Dr Sujuan Ba dyrektor naukowy Narodowej Fundacji na Rzecz Badań nad Rakiem stwierdził, że dzięki naszemu uczestnictwu czas opracowania lekarstwa na nowotwory skróci się o około pięć lat. Przewidziano, że co czwarty człowiek będzie miał w przyszłości problemy z nowotworami, więc warto w tym projekcie uczestniczyć, może w przyszłości się przyda. Ten projekt jest możliwy tylko dzięki takim ludziom jak Ty.

Jeżeli podjąłeś decyzję o instalacji tego programu, a tym samym wzmocnienia szeregów naszego teamu, przeczytaj sobie poniższe informacje o instalacji i o tym jak przyłączyć się do naszego teamu.

1. Krok pierwszy
Aby dokonać ściągnięcia programu naciśnij na link http://www.grid.org/download/gold/download.htm

2. Krok drugi
Po ściągnięciu programu dokonaj instalacji. Instalacja jest bardzo prosta, gdyż wystarczy tylko nacisnąć na ściągnięty plik i nadać ścieżkę gdzie program ma zostać zainstalowany. Po zainstalowaniu program zażąda rejestracji (rzecz jasna rejestracja nic nie kosztuje), która jest równie łatwa jak instalacja. Wystarczy jedynie podać swój nick/pseudonim/godność i hasło. Pamiętaj, że hasło i nick/pseudonim/godność musi się składać z co najmniej 6 znaków wykluczając !@#$%^&*()-_+=*/<>?,./:"|;'\{}[] te wszystkie znaczki. Jeśli za pierwszy razem nie uda Ci się rejestracja, gdyż podałeś np. nieprawidłowe hasło bądź też istniejący już nick, pamiętaj, że aby spróbować jeszcze raz musisz odhaczyć "ptaszek" w małym białym kwadraciku w górnej części okna rejestracji. Z racji tego, że typowe nicki jak Ania Basia Krzyś itd są już zarejestrowane proponuje np zamiast Ania napisać AAniaa

3. Krok trzeci
Następnie nie pozostaje Ci nic innego jak przyłączyć się do naszego teamu/grupy który nazywa się ANALYZ3R, wystarczy że naciśniesz w ten link http://www.grid.org/services/teams/team.htm?id=044F4845-311B-4F8A-8920 -5E573A6C9897 i nacisnąć guzik JOIN THIS TEAM.

4. Krok czwarty

Po dołączeniu do naszego już wspólnego teamu Analyz3r, masz możliwość zarejestrowania się na forum heh.pl Po zarejestrowaniu się dostaniesz specjalne przywileje (które nie przysługują forumowiczą z poza teamu) na forum Przeliczanie rozproszone, a mianowicie możliwość edycji swoich postów, a także ku uciesze nowych użytkowników prawo do tworzenia ankiet i możność posiadania w swoim profilu informacji, że jest się członkiem naszego teamu. Dlatego też zachęcam Cię najgoręcej do rejestracji i życzę udanej współpracy i jak najlepszych wyników w naszym teamie.

5. Krok piąty
Serdecznie witam Cię w naszym teamie/grupie. Dla udogodnienia użytkownika ikonka programu przeniesie się do sys trayu czyli w prawy dolny róg ekranu, aby nie zajmować miejsca w pasku zadań.

Informacja dla osób korzystających z modemów
1. Wystarczy, że połączy się z serwerem centralnym (UD) raz na 72 godziny
2. Gdy komputer przeanalizuje próbkę i będzie chciał przesłać ją do głównego komputera pojawi się na ikonie wykrzyknik, chyba że będziemy właśnie podłączeni do Internetu wtedy wynik zostaną automatycznie wysłane oraz pobrana zostanie następna próbka do analizy

JEŚLI NIE UDAŁA CI SIĘ INSTALACJA, REJESTRACJA BĄDŹ TEŻ PRZYŁACZENIE DO TEAMU, POD TYM LINKIEM UZYSKASZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ STAWIANE PYTANIA WYNIKAJĄCE Z KOMPLIKACJI. http://f.heh.pl/viewtopic.php?t=1341

INOFRAMCJE DODATKOWE
Program ten poza pakietem danych, które ma przeanalizować nie przesyła nic więcej, żadnych wirusów, robaków itd. nie wywołuje skutków ubocznych i jest przyjazny dla użytkownika.


DOKŁADNE INFORMACJE

Projekt Poszukiwania Lekarstwa na Raka, co to takiego?
Projekt opiera się na idei przetwarzania rozproszonego. Pomysł polega na połączeniu mocy obliczeniowej milionów zwykłych komputerów, tak, aby razem były w stanie dokonać bardzo skomplikowanych obliczeń, które przy zastosowaniu standardowych metod wymagałyby zbudowania ogromnego, a co za tym idzie bardzo kosztownego superkomputera.


Aby tego dokonać wystarczy skonstruować odpowiednie oprogramowanie zarządzające danymi. Oprogramowanie to dokonuje podziału całości danych projektu, na małe porcje. Kontroluje ich rozsyłanie do poszczególnych komputerów, ochotników, partycypujących w przedsięwzięciu oraz zbiera i magazynuje dane wynikowe przygotowując je do dalszych etapów obróbki.

W Projekcie Poszukiwania Leku na Nowotwory, całe zadanie polega na komputerowym modelowaniu i dopasowywaniu do wirtualnych modeli białek, biorących udział w procesie nowotworzenia, miliardów cząsteczek chemicznych, pod kątem możliwości zablokowania/zmiany przez nie funkcji tych białek.


Kto jest odpowiedzialny za projekt?
Za całą stronę techniczną odpowiedzialna jest komercyjna firma United Devices. Stąd też częste, aczkolwiek nie do końca prawidłowe nazywanie tej inicjatywy, projektem United Devices (w skrócie UD).
Stronie merytorycznej patronuje Uniwersytet w Oksfordzie.
Dodatkowo w projekt zaangażowana jest Fundacja na Rzecz Badań nad Rakiem (National Foundation for Cancer Research).
Sponsorami projektu jest IBM, Intel oraz parę innych dużych konsorcjów.
W celu lepszego zarządzania projektem oraz w celu zapobieżenia jego komercjalizacji powstała osobna instytucja grid.org, której celem jest zarządzanie całością przedsięwzięcia oraz dodatkowymi inicjatywami, które mogą powstać w przyszłości.


Jak to działa?
Całe zadanie zostało podzielone na małe fragmenty- tzw. próbki danych (WU - ang. work units). Poszczególne próbki rozsyłane są do komputerów ochotników, tam ulegają przetwarzaniu, a po ukończeniu zadania wyniki zostają odesłane na serwer. Połączenie z internetem wymagane jest tylko na krótko, podczas wysyłania wyników i pobierania nowych danych. W większości przypadków udaje się tego dokonać w ciągu jednego impulsu (3min). Obliczenia jednego WU zabierają różną ilość czasu, jednak w większości przypadków wymaga to około doby pracy komputera z procesorem 1GHz.

Program obliczeniowy skład się z dwóch podprogramów.
Jeden - warstwa zewnętrzna - tzw. Agent odpowiedzialny jest za całą wizualną otoczkę oraz zarządzanie właściwym programem obliczeniowym. Przedstawia on graficzny model białka docelowego, pokazuje również prostą animację poszczególnych cząsteczek hipotetycznych leków. W Agencie można również dokonywać zmian konfiguracji własnego profilu. Wyświetla on również na bieżąco Twoje statystyki. Drugi program - niewidoczny dla użytkownika wykonuje całą potrzebną pracę. To on przeprowadza wszystkie wymagane obliczenia. W tej chwili programem tym jest LigandFit udostępniony, do wykorzystania w tym projekcie przez firmę farmaceutyczną Accelrys. Wcześniej w Projekcie Poszukiwania Leku na Raka używany był program Think, stworzony przez firmę Treweren Consultants.
Agent może pracować w dwóch trybach - albo jako wygaszasz ekranu -włączając się tylko wtedy, gdy komputer nie jest używany lub też może być uruchomiony non stop i pracować w tle. Osobiście polecam tą drugą opcję, gdyż używając tego programu tylko jako wygaszacza nie uda wam się przeliczyć najprawdopodobniej ani jednego WU. Chyba, że jesteście szczęśliwymi posiadaczami potężnej maszyny. Musi to być jednak naprawdę bardzo rozbudowana maszyna, co najmniej o mocy porównywalnej do PIV 3.06GHz. Zapewniam, że uruchomienie programu w tle nie pogarsza komfortu pracy z komputerem. Program działa na najniższym priorytecie Idle. Oznacza to, że oddaje do dyspozycji wszystkim innym uruchomionym programom tyle mocy obliczeniowej ile akurat potrzebują. W przypadku, gdy uruchamiacie na swoim sprzęcie wymagający program, np. najnowszą wersję Quake - a czy też kolejny sequel NFS, Agent praktycznie wyłącza się. W momencie gdy, po dłuższej chwili rozrywki, powracacie do nudnego zajęcia pisania w Wordzie, program na nowo podejmuje pracę i liczy pełną parą, no powiedzmy, prawie pełną, gdyż jest to Word a nie vi. :)

Czym są statystyki?
Wspominałem już o nich wcześnie przy okazji opisu Agenta UD. Statystyki zostały stworzone, aby uatrakcyjnić wszystkim ochotnikom udział w projekcie. Nagrodą za przeliczenie każdej WU, jest odpowiednia ilość punktów, które obliczone są na podstawie ilości czasu poświęconej na przeliczenie próbki danych, pomnożonej przez wydajność komputera, który dokonywał obliczeń, przy uwzględnieniu paru jeszcze mniej istotnych współczynników.
Na stronie grid.org powstały całe rankingi. Obejmują one zarówno poszczególnych uczestników programu jak i również całe państwa a nawet kontynenty. Wszystko umożliwia prowadzenie bardzo zaciętej rywalizacji. Dodatkową możliwością jest tworzenie drużyn, czyli grupy uczestników liczących wspólnie, na konto swojego team-u. Uzyskane przez nich punkty wpisywane są dodatkowo jako dorobek drużyny. Na świecie powstało bardzo wiele drużyn, my oczywiście zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu.

W jaki sposób przyłączyć się do drużyny?
Po pierwsze trzeba zainstalować na swoim komputerze program. Można go pobrać bezpośrednio ze strony projektu, lub z naszego serwera. Po jego zainstalowaniu wystarczy wejść na tę oto stronę, na której dostępne są statystyki naszego zespołu i nacisnąć przycisk JOIN THIS TEAM. Od tego momentu wszystkie uzyskane przez Was punkty, zaliczane są dodatkowo jako dorobek naszego i w tym przypadku również waszego, team-u.

Co jeszcze?
Warto zaznaczyć, że duże przyspieszenie w działaniu programu przynosi wyłączenie wygaszacza ekranu, którym po instalacji Agenta staje się animacja, towarzysząca obliczeniom.


Zmian w ustawieniach profilu można dokonać na stronie http://www.grid.org/services/profile.htm Osoby posiadające więcej niż jeden komputer nie muszą tworzyć osobnej tożsamości dla każdej maszyny. Wystarczy aby zapamiętały sobie wybrany loggin i hasło i podawały go przy każdej instalacji na innym komputerze (należy odznaczyć również opcję I'm existing member...).

W przypadku formatowania dysku, czy też jakiejkolwiek innej awarii na swoim komputerze, nie musimy się martwić, że uzyskane wcześniej punkty zostały zmarnowane. Tu również wystarczy przy ponownej instalacji programu podać to samo hasło i ten sam loggin jak za pierwszym razem i również odznaczyć również opcję I'm existing member... w menu instalacyjnym. Wszystkie statystyki zostaną pobrane podczas pierwszego połączenia z serwerem.
  
United Device - Informacje ogólne - Podaj Dalej
Forum dyskusyjne -> Software -> Przeliczanie rozproszone

Strona 1 z 1  
  
  
 To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
przedszkole PiłaOrganizacja urodzin dla dzieci w Łodzi, dużo atrakcji, doświadczeni animatorzy w pracy z dziećmizaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010