Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Oprogramowanie -> Programy defragmentujące HDD
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Programy defragmentujące HDD
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 13:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Pod WIN 98 - używać wbudowanego - czy możecie polecić coś lepszego i, przede wszystkim - szybszego? Z linkami, jeśli są takowe pliz.
  
Re: <Kowal> Programy defragmentujące HDD
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Stycznia 2004, 19:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




no chyba ulubiony przez wszystkich prog z pakietu Norton Utilites a teraz Norton Works na osiołku gdzies widziałem edycje 2004 cool.gif

a z innych to warty obejrzenia jest OOdefrag zrodło jak wyzej
  
Re: <J@ger> Programy defragmentujące HDD
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 09:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Co do defragmentowania - gdy używam wbudowanego pod Win98 defraga, to jak jest ustawiany na dysku swap file? Tzn chodzi mi o to, że jak go nie mam ustawionego na sztywno - to jego wielkośc się zmienia i w związku z tym - może się robić syf na dysku? Wytłumaczcie mi fachowcy, jak to jest i czy lepiej swap file ustawić na sztywno, czy niech sobie winda sama dobiera jego parametry?
  
Re: <Kowal> Programy defragmentujące HDD
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




oczywiście, że najlepiej jest ustawić swap na sztywno, i najlepiej na oddzielnym dysku (przyrost prędkości bardzo zauważalny).
  
Re: <Bzdury> Programy defragmentujące HDD
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 12:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




A można (myślę, że tak cool.gif ) na oddzielnej partycji? Bo dysk mam tylko jeden. I jeszcze jedno - jaką ma mieć wielkość? Mam 256MB RAMu.
  
Re: <Kowal> Programy defragmentujące HDD
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 15:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




oczywiście, że można.
Najlepiej jeśli partycja jest jeszcze pusta, wtedy plik wymiany się nie pofragmentuje. Ja dla 256MB mam ustawione na sztywno 512/512 i mi wystarcza, bez najmniejszych problemów.

EDIT:
Właśnie zauważyłem, że masz win98
W takim wypadku 384MB jako swap powinno wystarczyć.
Wartości 512/512 (w win2k) oznaczają wartość min. i max. pliku wymiany. W Win98 nie można ustawić zakresu.
  
Re: Programy defragmentujące HDD
PostWysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2004, 15:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




apropos defragmentacji to ja uzywam ctrl-c, ctrl-v, format, ctrl-c, ctrl-v
jedyna prawdziwa defragmentacja.. tylko trzeba miec troche wolnego miejsca..
  
Programy defragmentujące HDD
Forum dyskusyjne -> Software -> Oprogramowanie

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Polecam Panią dermatolog w Szczecinie www.medicanova.szczecin.pl Przyjmuje tylko prywatnie na Pomorzanach. Warto bo ma nosa do chorób skóry twarzy.
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010