Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Mac OS -> nowy eMac...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
nowy eMac...
PostWysłano: Niedziela, 11 Maj 2003, 21:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




apple sie w koncu postaralo wyposazyc nowego emaca w szybki procesor (w rzeczywistosci win oznacza to bardzo szybki). i oto jest dla tych, ktorzy wola tradycyjna forme od maca z LCD:
*1GHz Power PC G4 (ze 128 bit velocity engine - sorry win users)
133MHz bus,
*256MB sdram (do 1GB)
*HDD 80 GB ultra ATA
*grafika: ATI Radeon 7500 (AGP), 32MB ddr sdram dla funkcji video
*tradycyjny juz dla nowych makow combo drive (DVD/CDRW), DVD odtwarzane w czasie rzeczywistym
*AirPort - bezprzewodowy ethernet (karta + base za doplata)
*17 inch ekran (CRT)
*dwa porty Fire Wire 400
*piec portow USB (w tym hub na klawiaturze)
*s-video i composite output, mini-vga output
*software: system MacOSX 10.2 + classic (9), QuickTime, iCal, iChat, iLife (includes iTunes, iPhoto, iMovie, and iDVD(6)), iSync, DVD Player, AppleWorks, Mac OS X Mail, Microsoft Internet Explorer, EarthLink (includes 30 days of free service), AOL, Quicken 2003 Deluxe, World Book 2003 Edition, Mac OS X Chess, Otto Matic, Deimos Rising, Microsoft Office v. X Test Drive, Sound Studio, FAXstf and Acrobat Reader; Apple Hardware Test CD
+ klawiatura apple (piekna ale mala) + apple optical mouse

cena w usa to okolo 800USD (+doplata za wyzsza specyfikacje). nie na polskie warunki niestety...



sad.gif sad.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 00:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




cena w usa to okolo 800USD (+doplata za wyzsza specyfikacje). nie na polskie warunki niestety...

Spoko. Komputrer komputerem, ale to drobna przesada... Za tyle kasy to nie wiem co można zrobić, ale dużo... Nie na polskie warunki? A kurde gdzie kto kupi taki sprzęt za tyle kasy, jak może mieć za ułamek lepszego pieca tongue.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 11:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




Mike :
Spoko. Komputrer komputerem, ale to drobna przesada... Za tyle kasy to nie wiem co można zrobić, ale dużo... Nie na polskie warunki? A kurde gdzie kto kupi taki sprzęt za tyle kasy, jak może mieć za ułamek lepszego pieca tongue.gif


e tam od razu przesada. nie jest to absurdalna cena za taki procesor w eMacu. fakt, ze za te same pieniadze moge kupic wolniejszego G4 Yosemite, w ktorego moge upchnac wiecej rzeczy (jak rozne karty PCI i ekstra dyski). minusem eMaca jest niemozliwosc wymiany karty video i muzycznej oraz jeden tylko HDD:-(
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 12:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




Mike :
A kurde gdzie kto kupi taki sprzęt za tyle kasy, jak może mieć za ułamek lepszego pieca tongue.gif


i jak to lepszego? z amd? eusa_clap.gif
znam tu takiego turka, ktory sprzedaje komputery ze studiow graficznych, ktore nie placily rachunkow wink.gif zaoferowal mi ostatnio G4 500Mhz z 1GB RAM za 250 funciakow. piekny komputer - chcialo by sie zabierac go na noc do lozka lol.gif chodzi cos takiego b. ladnie, bo w swiecie makowym oznacza to taka szybkosc ja pc z dwukrotnie szybszym procesorem tzn. mozna robic kilka graficznych rzeczy w tym samym czasie (jesli windowsowcy wiedza jak to jest).
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 13:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




i jak to lepszego? z amd?

Żartowałem jeno tongue.gif


mozna robic kilka graficznych rzeczy w tym samym czasie (jesli windowsowcy wiedza jak to jest).

Grać w 2 Starcrafty równocześnie? tongue.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 13:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




a nie probowalem. pewnie trzeba wlaczyc video mirroring smile.gif

a tak na powaznie, to naprawde czasem zapominam sie, kiedy nawet na iMacu mam wlaczonego photoshopa, corel painter, iTunes, dwie przegladarki internetowe, poczte, msn messenger, yahoo messenger, apple works i co tam jeszcze mozliwe, a do tego sciagam plyte z ftp wink.gif na peciecie potrzebowalem naprawde duzo ramu, aby wykonywac kilka operacji jednoczesnie i czasem cos nie odpowiadalo. na szczescie amd i intel scigaja sie w wymyslaniu coraz szybszych procesorow, wiec pewnie wkrotce nasze maszyny beda obslugiwaly tez lodowke i pralke.
a wiesz, ze sa jakies maki, gdzie apple zaczelo pakowac procesory intela zamiast motorolli? bill gates czuwa...
  
PostWysłano: Wtorek, 13 Maj 2003, 19:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




rude_boy :
znam tu takiego turka, ktory sprzedaje komputery ze studiow graficznych, ktore nie placily rachunkow wink.gif zaoferowal mi ostatnio G4 500Mhz z 1GB RAM za 250 funciakow. piekny komputer - chcialo by sie zabierac go na noc do lozka lol.gif
A ten MAC (nie mylić z adresem ethernetowym MAC:)) "od turka" to razem z monitorem?
Mi się podoba Power Mac G4 ten z cache L3 i 2x1.42 GHz. Jak widac na zdjęciu te 2 procki są chłodzone PASYWNIE samym tylko radiatorem biggrin.gif .
Tylko cena ponad 15kzł powala.


Cytat:
chodzi cos takiego b. ladnie, bo w swiecie makowym oznacza to taka szybkosc ja pc z dwukrotnie szybszym procesorem tzn. mozna robic kilka graficznych rzeczy w tym samym czasie (jesli windowsowcy wiedza jak to jest).

W Linuxie jest to jak najbardziej możliwe (wielozadaniowosć, bo co do szybkości - jest lepsza niż Win ale jeżeli stoi on na PC to :( ). A propos Linuxa to Mac OS przypomina mi z grubsza Linuxa - chyba jest to modyfikacja Net BSD (popraw mniejeśli się mylę). Więc mam pytanie: czy w MacOSie da się opalić jednocześnie kilka sesji grficznych (kilka -kazda dla innego usera i a dla jednego kilka sesji) i przełączać się miedzy nimi. Na jedną wrzucić program do grafiki na 2 np edytor tekstów na 3 Np www. Wszystko oczywiście naiezależne? Nigdy maka nie miałem, ale na podstawie faktu że jest to system UNIX-based to powinien mieć takie właściwości.
  
PostWysłano: Wtorek, 13 Maj 2003, 20:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




adam78 :
A ten MAC (nie mylić z adresem ethernetowym MAC:)) "od turka" to razem z monitorem?

bez... uzywany monitor CRT (apple studio disp. 17 lub 21") to ok.100 funtow.

adam78 :
Mi się podoba Power Mac G4 ten z cache L3 i 2x1.42 GHz. Jak widac na zdjęciu te 2 procki są chłodzone PASYWNIE samym tylko radiatorem biggrin.gif .
Tylko cena ponad 15kzł powala.

racja. uzywany mozna kupic za ok.700 funtow czyli za jedna przecietna pensje. w polsce sa za drogie + clo, transport, vat itp.

adam78 :
W Linuxie jest to jak najbardziej możliwe (wielozadaniowosć, bo co do szybkości - jest lepsza niż Win ale jeżeli stoi on na PC to :( ). A propos Linuxa to Mac OS przypomina mi z grubsza Linuxa - chyba jest to modyfikacja Net BSD (popraw mniejeśli się mylę). Więc mam pytanie: czy w MacOSie da się opalić jednocześnie kilka sesji grficznych (kilka -kazda dla innego usera i a dla jednego kilka sesji) i przełączać się miedzy nimi. Na jedną wrzucić program do grafiki na 2 np edytor tekstów na 3 Np www. Wszystko oczywiście naiezależne? Nigdy maka nie miałem, ale na podstawie faktu że jest to system UNIX-based to powinien mieć takie właściwości.

macosx bazuje na unixowych kodach (OSX10.2 ma elementy FreeBSD 4.4 i GCC 3.1, ale chyba update do 10.2.6 korzysta z elementow nowszych wersji). nie wiem jak to jest z tymi kilkoma sesjami dla kilku userow:-( trza by sprawdzic. jedyne co moge powiedziec, to nawet na imacu G3 surfujac na dwie przegladarki moge obrabiac grafike w trzech programach jednoczesnie przelaczajac sie miedzy oknami blyskawicznie (Photoshop 7, Dream Suite, Graphic Converte i czasem Painter 7) i w tym tez czasie edytowac teks w apple works, do ktorego wklejam edytowany obrazek. otwarcie masy aplikacji nie spowalnia mi pracy systemu, a w tle gra muzyczka!
wink.gif na win musialem czekac przeskakujac z jednej aplikacji na druga.
  
PostWysłano: Wtorek, 13 Maj 2003, 20:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




myslisz, ze mozna by sie wylogowac i otworzyc aplikacje jako inny uzytkownik, a potem powtorzyc operacje i zalogowac sie jako ja? czy to ma sens? eusa_eh.gif
  
PostWysłano: Środa, 14 Maj 2003, 00:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




rude_boy :

macosx bazuje na unixowych kodach (OSX10.2 ma elementy FreeBSD 4.4 i GCC 3.1,

GCC brzemi znajomo smile.gif Ja lecię na GCC 3.23
Cytat:
...nawet na imacu G3 surfujac na dwie przegladarki moge obrabiac grafike w trzech programach jednoczesnie przelaczajac sie miedzy oknami blyskawicznie (Photoshop 7, Dream Suite, Graphic Converte i czasem Painter 7) i w tym tez czasie edytowac teks w apple works, do ktorego wklejam edytowany obrazek. otwarcie masy aplikacji nie spowalnia mi pracy systemu, a w tle gra muzyczka!
wink.gif na win musialem czekac przeskakujac z jednej aplikacji na druga.

Dokładnie jak w Linuxie smile.gif . Zaczyna mi się podobać... Więc pewnie funkcję montowania innych systemów plików i linki symboliczne tez ma?
  
PostWysłano: Środa, 14 Maj 2003, 01:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




adam78 :
Więc pewnie funkcję montowania innych systemów plików i linki symboliczne tez ma?


jak bym jeszcze wiedzial co to, bo nawet nie znam tych polskich nazw i nie bardzo siedze w linuxie sad.gif poza tym, osx to tylko osadzony jest na core unixowym i to tyle podobienstwa. wiem tez, ze jak ktos sie uprze (szczegolnie rozni amini uzywajacy MacOS X Server), to moze wogole sobie darowac GUI i uzywac terminalu.

tu jest krotkaie info promocyjne;
osx - unix
  
Re: UNIX a Mac
PostWysłano: Środa, 20 Kwietnia 2005, 12:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MacDada
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1684
Posty: 11


[ Osobista Galeria ]




Mac OS X jest oparty na UNIXie i ma wszelkie jego właściwości.
Od wersji Panther (10.3) jest możliwa praca na dwóch lub więcej ilości użytkowników zalogowanych jednocześnie. Mam na myśli, że jesteś zalogowany, włączasz kopiowanie plików i 7 uruchomionych i pracujących aplikacji. Potem przełączasz użytkownika i on robi kompletnie co innego, a praca aplikacji tego pierwszego dalej jest wykonywana...
Wszystkie procesy są tu niezależne od siebie, tak jak w Linuksie. Jest tu zresztą baaardzo wiele analogii do Linuksa. Nawet KDE, zamiast słynnego Aqua możesz uruchomić wink.gif
Poza tym na Maku możesz spokojnie uruchomić Linuksa. Znam paru gości, którzy tak robią (zapraszam na MyApple). Oni także będą Ci mogli zapewne więcej powiedzieć w kwestiach Linuks-Mac-MacOS X, bo ja niestety Linuksa nie używam...
A nawiązując do MacOS X Server ma on OGROMNE możliwości. Jedna z nich jest wykorzystana u mnie w szkole (LO w Iłży). W klasie jest kilkanaście iMaców, parę eMaców i PowerMac G4 z MacOS X Server. Na tym ostatnim "trzymane" są konta użytkowników. Kiedy logujesz się na iMacu, Twoja teczka (Home) jest używana właśnie z Severa. W ten sposób, niezależnie od kompa przy którym siedzisz, zawsze masz dostęp do swoich plików. Co ciekawe, jeślibym przyszedł ze swoim iBookiem (ma kartę bezprzewodową Airport), to mógłbym się zalogować do sieci szkolnej, korzystać z jej neta (jest bez hasła), używać plików z severa (oczywiście w obrębie swojego konta). Każdy uczeń ma swoje konto i nie tylko na lekcji informatyki, ale także np. w bibliotece, może się logować i korzystać z Interentu, czy dokańczać prace zaczęte na informatyce...
A to tylko początek możliwości... cool.gif

Pozdr.
  
nowy eMac...
Forum dyskusyjne -> Software -> Mac OS

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010