Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Mac OS -> MacOS9.1 i cyrulica
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
MacOS9.1 i cyrulica
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 01:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lukaszPL
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #79
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Witam
Co zrobić aby przy przeglądaniu rosyjskich stron www(np. svoboda.org) była widoczna cyrulica a nie: ?????? lub coś podobnego.
System jak w temacie.
Z góry dzieki za pomoc
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 11:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




a jakiej przegladarki uzywasz?

a probowales wejsc w menu view/text encoding/cyrilic (a tam powinno byc kilka opcji - ISO, MAC, KOI8, WIN). zakladam, ze w tej chwili uzywasz central european latinlub western. jesli ciagle masz problem, to powinienes zainstalowac pakiet z cyrilica. daj mi znac, jesli zmiana wyswietlania czcionki nie pomoze, bo pewnie nie masz zainstalowanego pakietu.
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 15:20 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lukaszPL
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #79
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Przeglądarka Internet Explorer. Na 99% nie ma zainstalowanego tego pakietu.
Jak mozesz opisz w miare szczegolowo jak go zainstalowac. Czy jest na instalce systemu ewentualnie skad go sciagnoc.
Przepraszam jesli sie pytam o oczywiste i banalne rzeczy ale ja uzywam win98se,
a maca ma moja dziewczyna i na razie na temat macos'a wiem tylko jak sie nazywa redface.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 15:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




aha, jesli to jest M$ IE to wejdz w "VIEW/CHARACTER SET/". tam pewnie znajdziesz kilka roznych standartow cyrilicy. wyprobuj je na rosyjskiej stronie. jesli dalej dupa, to krzycz.

mam gdzies instalke do 9.1, to ci wrzuce na ftp pakiet z ruskimi czcionkami.

ps. jakiego maca ma twoja dziewczyna? mozesz wejsc profiler i znalezc wszystkie dane? czy to jest power pc, jaki procesor, ile ramu? moze warto zalatac patch i zainstalowac 9.2.1?
jesli ma procesor szybszy niz 250MHz i sporo ramu (wiecej niz 256MB), to nawet jesli nie jest suprotowany mozna by sie wysilic na instal OSX (jesli procesor jest G3 lub jest to PPC7600 to znam sposob na instal przy uzyciu "latek" i "9 Helper")...
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 16:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lukaszPL
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #79
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Procesor na pewno G3. Instalacja OSX odpada ze wzgledu na niezgodnosc oprogramowania jakie uzywa jej ojciec z tym systemem. Jak sie dowiem szczegolow nt sprzetu i systemu to dam znac
  
PostWysłano: Poniedziałek, 12 Maj 2003, 16:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




na dysku instalacyjnym powinien byc folder "software installers", a w nim "language kits". calosc ma 88MB. jest tam installer ("instal language kits") i folder ze skryptami...

You can install and remove the software for different languages using the Mac OS Installer, located on your system software CD. To add and remove languages, do a custom installation and select the Language Kits option.

Note: Using the Mac OS Installer to remove languages does not remove files used by two or more languages, or fonts that were not installed using the Installer.

If you want to install both Arabic and Persian language software:
You cannot have the software for Arabic and Persian languages installed at the same time. To use Persian, you must first remove the Arabic software (if Arabic is already installed). To install the Persian language software, see the Language Kits CD Extras Read Me in the Language Kits CD Extras folder, in the CD Extras folder on your system software CD.

If you have problems using applications that are not compatible with WorldScript:
Temporarily disable secondary scripts by holding down the Option key and Space bar while you restart your computer.

If file or folder names aren't displayed properly:
Open the Appearance control panel, click the Fonts tab, and choose a font that is appropriate for the language being used. For example, choose the Osaka font if the file or folder name is in Japanese.

If application menus and dialog box messages aren't displayed properly:
Drag the application to the Language Register program (in the Utilities folder) and indicate what language it should be using to display its menus and dialog boxes. To change the language for that application again, open the Language Register and choose a new language. You can also create multiple Language Registers for different applications and languages.


You can view Web pages in different languages using the fonts available on your computer or system software CD.

Central European languages

To display Web pages in Central European languages, use the fonts Courier CE and Times CE. These fonts are located on your system software CD; to use them, you need to install them first.

To install Courier CE and Times CE:
Open the Language Kits CD Extras folder, in the CD Extras folder on your system software CD.
Double-click the "Central European.img" icon.
Drag the Courier CE and Times CE fonts to the Fonts folder in your System Folder.


Cyrillic and Chinese Web pages

To display Web pages in Cyrillic or Simplified Chinese:


? Set your Web browser preferences as follows:
? For Cyrillic, use PriamojProp and Latinskij.
? For Simplified Chinese, use Song and Beijing.


If a Chinese, Japanese, or Korean Web page contains unreadable text:
Try reloading the page. Pages that use these languages may contain unreadable text when first opened in your Web browser.

This document contains information from Help Center, the help system included with your computer.
  
PostWysłano: Wtorek, 20 Maj 2003, 19:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lukaszPL
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #79
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Dzieki za pomoc i zainteresowanie.
Udało się biggrin.gif, strony z cyrylicą są czytelne.

I mam kolejny problem:
Co zrobić aby po skopiowaniu fragmentu tekstu z takiej strony można go było wkleić do worda, a czcionka nie zmieniła się na nieczytelną.

System to MacOS 9.2.2
  
PostWysłano: Wtorek, 20 Maj 2003, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




hmmm... nie probowalem, a mialem podobny problem z polskimi ogonkami tekstu, ktory kopiowalem ze strony i wklejalem do apple works. zanim poprobuje, to moze zrob tak - otworz nowy dokument w wordzie, zaznacz "wszystko", ustaw czcionke na rosyjska, zapisz i potem wklej tekst. moze byc tak, ze po prostu wklejasz rosyjski tekst, ktory nie moze byc wyswietlony, bo word ma tylko polska czcionke. ja moge skopiowac polski text ze strony i wkleic go do prostego edytora tekstu, gdzie pozostanie czytelny.

oops! mam ten sam problem:-)) kiedy chce zrobic to samo i wkleic do edytora w apple works - dupa - jakies nieczytelne znaki
to tak, jak z tekstem, ktory pisze po polsku w arialCE a potem chce go skopiowac na jakies forum, gdzie jest inna czcionka i sie wszystko kielbasi.
  
PostWysłano: Wtorek, 20 Maj 2003, 22:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




jedyne, co dla mnie dziala, to kopiowanie tekstu z sieci do prostego edytora tekstu. z edytora kopiuje do worda i widzi polskie znaki (to samo bedzie z rosyjskimi, jesli masz zainstalowana czcionke). nie wiem jeszcze czy to dziala w os9. musze sprawdzic (w simple text).
  
Re: MacOS9.1 i cyrulica
PostWysłano: Środa, 28 Maj 2003, 21:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
lukaszPL
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #79
Posty: 5


[ Osobista Galeria ]




Czesc
Kopiowanie do edytora nic nie daje, ale problem już rozwiązany.
Da się bezposrednio kopiować tekst do worda z netscape.
Jeszcze raz dzięki za pomoc
  
PostWysłano: Czwartek, 29 Maj 2003, 04:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




tez sobie nie moglem poradzic (za to w apple works, ktore mam pod osx). to chyba kwestia tego balaganu ze standardami przegladarek i edytorow.
mam zamiar wyrychtowac ppc6500 w tym tygodniu to zobacze jak to sie zachowuje w srodowisku os9 i z uzyciem office 2001.
  
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Lipca 2003, 18:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




dodam tu jeszcze to:

POLONIZACJA
  
Re: <rude_boy>
PostWysłano: Czwartek, 30 Grudnia 2004, 19:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
abzsb
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #2383
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Witam !!!

Mam wielka prosbe, przeczytalem o tym ze posiadasz instalke do MAC OS 9.1, czy na niej jest opisane na jakie komputerki da sie to instalowac??
Jesli mozesz to podaj mi swoj adres e-mail
  
MacOS9.1 i cyrulica
Forum dyskusyjne -> Software -> Mac OS

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010