Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> Bema pamięci żałobny rapsod Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Bema pamięci żałobny rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 18:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Taxx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #661
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




Wczoraj około godziny 1 w nocy słuchałem boskiego Rock Radia i wpadł mi w ucho kawałek spiewany niewątpliwie przez Maleńczuka (wpadł w ucho i nie chce wylecieć!).
Zążyłem sobie zapisać kilka słów piosenki, a po przeszukaniu net`a okazło sie że są to słowa z utowu Norwida pt. " Bema żałobny pamięci rapsod"
Mam taką prośbę - czy ktoś wie jak nazywałsie ten kawałek, jakiej formacji to utwór, i na której płycie można znaleźć?
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 18:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




autorem muzycznej interpretacji Bema pamięci żałobnego rapsodu był Czesław Niemen.
natomiast cover tego utworu w wykonaniu Homo Twist znajdziesz na płycie Moniti Revan.
  
Re: <opfer> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 19:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mareczek
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #320
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




ten kawalek byl jest rowniesz na koncertowce HT
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 20:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




mareczek :
ten kawalek byl jest rowniesz na koncertowce HT


Z calym szacunkiem dla plyty koncertowej, ale akurat ta piosenke wole w wersji studyjnej, jesli chodzi o nagranie wink.gif. W kazdym razie na koncertach chwile Bema byly magiczne.... Wlasnie sobie przypomnialem, jak bardzo tesknie za starym Twistem na zywo a nie jakims messier W. crazy.gif wink.gif

... byl tez na skladance Machiny "Polska mlodziez spiewa polskie piosenki".

Wtam Maerczku, przyplyw oldschoolowcow trwa w posesyjnym czasie wink.gif
  
Re: <gROszeCK1> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Poniedziałek, 02 Lutego 2004, 20:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




ładna mi młodzież crazy.gif
ech, machina, kiedy to było...
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Wtorek, 03 Lutego 2004, 20:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Taxx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #661
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




opfer :
autorem muzycznej interpretacji Bema pamięci żałobnego rapsodu był Czesław Niemen.
natomiast cover tego utworu w wykonaniu Homo Twist znajdziesz na płycie Moniti Revan.


a jak sie kawałek nazywa? "Bema żałobny pamięci rapsod"?
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Wtorek, 03 Lutego 2004, 21:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
a jak sie kawałek nazywa? "Bema żałobny pamięci rapsod"?


"(1)Bema (2)pamięci (3)żałobny (4)rapsod*"

*(x) kolejnosc wyrazow w tytule wink.gif
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Wtorek, 03 Lutego 2004, 21:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Taxx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #661
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




lllllol
no tak
głupia kolejność :)

a tak btw.

jak słuchałem tego kawałka w nocy, to mi sie kojarzyło że to jest utwór norwida. Tak sobie myślałem "czy ja teo skądsnie znam?" "taki głupi teks, to musi być norwid :)"

No i patrze na googlu, a to Bema blebleble rapsod :)

Jaki z tego morał - coś mi jeszcze zostało po lekcjach polskiego...
miłe uczucie :)
  
Re: <Taxx> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Wtorek, 03 Lutego 2004, 21:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




Morał z tego taki, że niczego na tych lekcjach polskiego się nie nauczyłeś. Głupi tekst.... tytuł znaleziony w googlu... bardzo trendy jesteś koleś.
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Wtorek, 03 Lutego 2004, 22:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




zly.gif

---------------
polonistka wink.gif
  
Re: <Taxx> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Wtorek, 03 Lutego 2004, 23:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
a jak sie kawałek nazywa? "Bema żałobny pamięci rapsod"?

przeca napisałam eusa_wall.gif

Cytat:
taki głupi teks, to musi być norwid :)

Cytat:
No i patrze na googlu, a to Bema blebleble rapsod :)

ja pier... (przepraszam wszystkich polonistów wink.gif )

a tak swoją drogą, to jeszcze go nie przerabiałam i miło mi będzie spotkać się z nim na języku polskim. cool.gif
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Wtorek, 03 Lutego 2004, 23:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Maga
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>
 
Użytkownik #390
Posty: 639


[ Osobista Galeria ]




glupi tekst??

kurwa mac

uwielbiam Norwida

zly.gif

przepraszam ale musiam to napisac
  
Re: <opfer> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




Kiedys "Bema..." byl w Radiostacji bardzo duzo puszczany (niezle wojowal na liscie przebojow). Tak sie stalo, ze moja kolezanka akurat miala mature i na ustnym (hop!) interpretacja "Bema...".

Zamurowala komisje, gdy zaczela z pamieci recytowac fragmenty z intonacja lol.gif Dzieki temu zdala, bo to jedyne pytanie, na ktore umiala odpowiedziec wink.gif

Dam glowe, Opfer, ze beda Wam kazali zdobyc nagranie Niemena i puszczac na lekcji - jesli chcesz zablysnac to zglos sie ze przyniesiesz, potem walnij scieme ze siostra Ci skasowala kasete Niemena (bez znaczenia czy masz jakiekolwiek rodzenstwo tongue.gif) i przynies Homo Twista. Ja tak zrobilem i dostalem nie 5 a 6 za aktywnosc a pani od polskiego polubila MM biggrin.gif
  
Re: <opfer> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 11:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moyra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #411
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Tia pamietam jakm ja przerabiałam ten wiersz im z całym szacunkiem do śp. Czesława NIemena ale słuchając jego 16 min utworu m to poprostu odjechałam niczym "cień" z wiersza Norwida.... wink.gif
Eh szkoda ze polonistka nie miaławykonania Homo Twist , pewnie wiersz zostałby przyjęty bardziej entuzjastycznie!! smile.gif
A tak pozatym to C.K. Norwid całkiem niezły wierszokleta!! biggrin.gif
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 12:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




gROszeCK1 :
(bez znaczenia czy masz jakiekolwiek rodzenstwo )

okej, zwalę to na dobrego brata z forum lol.gif wink.gif


Moyra, miałam właśnie spytać, czy na lekcji każą wysłuchiwać tych ponad 16 minut...
zaczynam się bać shock.gif wink.gif
  
Re: <opfer> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 12:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #275
Posty: 527


[ Osobista Galeria ]




To niesprawiedliwe - jak ja słuchałem na polskim "Rapsodu" to jeszcze Maleńczukowej wersji nie było sad.gif wink.gif Chociaż Niemenowa bardziej mi się podoba.
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 13:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
moyra
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #411
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




opfer :



Moyra, miałam właśnie spytać, czy na lekcji każą wysłuchiwać tych ponad 16 minut...
zaczynam się bać shock.gif wink.gif


Oczywiście że TAK!!!!!!!!!!!! Musisz poznać co to prawdziwa sztuka eusa_sick.gif a nie jakies tam Homo Twist.... (ja to tylko cytuje HT riz biggrin.gif )

Ale spox ja proponuję zebys wzięla ze sobą do szkoły płytke HT I PUSCIŁA NA LEKCJI ALTERNATYWNE WYKONANIE!!!
Uwierz mi ludzie bedą ci wdzięczni lol.gif lol.gif
  
Re: <moyra> Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 15:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




W dodatku domyslam sie, ze sprzet hi-fi w szkole to jakis jamnik produkcji bulgarskiej. Niemenowa wersja na czyms takim nie brzmi najlepiej.
Twistowa jest troche bardziej astetyczna a i wokal wyrazniejszy, wiec lepszy bedzie efekt wink.gif wink.gif
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Alicja
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #402
Posty: 1044


[ Osobista Galeria ]




My mielismy bardzo charyzmatyczna polonistke wink.gif i nie sluchalismy ani Niemena ani Malenczuka tylo sami sie poprzebieralismy, mielismy horagwie i tluklismy gliniane naczynia. Troche zbyt wiele smiechu przy tym bylo, ale wrazenia niezapomniane...
  
Re: Bema żałobny pamięci rapsod
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 16:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Taxx
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #661
Posty: 6


[ Osobista Galeria ]




ja przepraszam ze kogoś może uraziłem stwierdzeniem ze Norwid miał głupie teksty. Jak koleś o ukierunkowaniach do nauk ścisłych uważam że lekcje polskiego to jedynie czysta strata czasu ( no i jeszcze męczarnia do tego ).
  
Bema pamięci żałobny rapsod
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010