Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> polpak i proxy
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
polpak i proxy
PostWysłano: Środa, 04 Lutego 2004, 22:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




witam chłopy
siedze wlasnie w firmie i mnie cholera bierze
dzis dociagneli mi polpaka - ile sie naklalem to moje
dziala ale nie do konca -zreszta moze napisze arta eddy sie ucieszy ale do rzeczy

lacze jest najmniejsze czyli 64 kbit cir 8 i nedza z transferami
jako ze w sieci jest 20 koncowek cos trza na to wymyslic
jako ze to biuro to leci poczta i www dlatego mam ochote na jaki serwer proxy

jak sie do tego zabrac ? robil to juz ktos ? jak sprzet do tego zebrac
mnostwo pytan ale jakos chce usprawnic prace bo na tpsa juz nie licze
  
Re: <J@ger> polpak i proxy
PostWysłano: Czwartek, 05 Lutego 2004, 01:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




jeżeli masz linuxa na serwerze, to polecam 'squid proxy'.
Natomiast jeżeli jest to sprzętowy router, to zainstalować jakikolwiek inny serwer proxy na stacji roboczej i zrobić na routerze przekierowanie.
  
Re: <Bzdury> polpak i proxy
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 01:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




na razie to router stoi na windzie i ledwo dyszy
dlatego rozgladam sie za czyms małym i prostym

znalzlem zabytek 486 i 24 ramu jak masz pomysl co ten sprzet uciagnie to krzycz glosno
  
Re: polpak i proxy
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 02:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




to zainstaluj linuxa. Na pewno cos sie poprawi.
na 20 kompow.. wow tego jeszcze nie slyszalem
na tym kompie squida dobrego nie postawisz - wymaga troche ramu. I tez proc powinien byc chociaz 200mhz.
Jednak zawsze warto sprobowac. Ja polecam Auroxa, ale polecam dlatego, ze tylko go tak powaznie uzywalem i moge ci pomoc. Duzo poradnikow znajdziesz na lanforum.net
Upewnij sie ze dystrybucja jaka wybierzesz obsluguje partycje z jurnalingiem (na takiej powinien byc squid - oddzielnej).
Napisz tez jaki dysk.

A moge zapytac czemu takie slabe lacze? DSL512 o niebo lepszy i o niebo tanszy.
Jesli nie bylo innego do wyboru to warto dokupic jednkierunkowa satelite (http://www.yansat.page.pl/index.php/85).
  
Re: <J@ger> polpak i proxy
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 11:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Tak jak Tassadar napisał jest to odrobinkę za słaby sprzęt. Żeby proxy działało dość dobrze to minimalne minimum pamięci = 64MB, a procek 233MHz. Jasną sprawą jest, żeby dysk był pojemności co najmniej 8,4GB.

Ja w tej chwili na serwerze mam Celka466 + 256MB ramu + HDD 60GB = HDD 30GB i na proxy mam przeznaczone 8GB. Działa wyśmienicie.
  
Re: <Tassadar> polpak i proxy
PostWysłano: Piątek, 06 Lutego 2004, 23:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




cp do sprzetu to poszukam czegos moze sei uda jakis 166 z 64 ramu
a co do łącza no cóż jest to w tamim mijscu ze nic "normalnego" nasz operator nie był w stanie zaoferowac. stad taki koszmarek
ale juz po dniu uzywania prezes poczuł ze trza cos wiecej

tylko nie wiem w ktora strone isc
czy wieksze pasmo czy CIR ?
  
Re: <J@ger> polpak i proxy
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 00:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




ja bym kierował się raczej w stronę poszerzenia pasma, bo mimo, że cir masz 8kb to i tak w większości przypadków będziesz miał większe transfery.
  
Re: polpak i proxy
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 00:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




cir jest potrzebny tylko jakims firma ktora niezaleznie od wszystkiego musza miec te 5kbps polaczenia np miedzy bazami danych.
Dla sieci zawsze bralo sie CIR 0.. niestety tego juz nie ma.
Ja mysle ze przy takiej usludze to te 64 kb bedziesz mial zawsze.

Miedzy 64 a 256 jest bardzo niewielka roznica w cenie, ale mysle ze bedzie jeszcze malo.
Ja mialem 26 os / DSL512 i b slabo chodzilo.
  
Re: <Bzdury> polpak i proxy
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 12:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




no wlasnei nie zawsze to jest taki koniec swiata ze obawiam sie ze bez ciru to by była kompletna qpa

jesli pingi do onetu maja wartosc ponad 1000 to oznacza raczej ze jest zapchane na amen
przy jednym kompie pingi sa około 50 co IMO tez za duzo

nie mowie ze nie mozna nic sciagnac z ftpa bo tego nawet nie probowalem problemy sa z mailami z małymi załacznikami
czesto siec chodzi wolniej niz bylo wczesniej na modemach
  
polpak i proxy
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010