Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk -> czerwone tango
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
czerwone tango
PostWysłano: Sobota, 07 Lutego 2004, 19:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
opfer
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #539
Posty: 312


[ Osobista Galeria ]




ktoś widział film? może opowie :)
  
Re: <opfer> czerwone tango
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Lutego 2004, 02:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
B.V.
Bywalec vip
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #321
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Cytat jest z 97 roku. Nie wiem - może później film się znalazł, może nie:



Robert Grotkowski: ‘Skoro już jesteśmy przy temacie cenzury: dwa lata temu głośno było o was z powodu piosenki Czerwone tango. Niestety nie pojawiła się ona na Viribus Unitis – można ją było dostać jedynie na singlu dołączanym do części nakładu tamtej płyty. Celowo nie umieściliście jej na Viribus Unitis?

Püdel: Ta piosenka została nagrana już po zrealizowaniu płyty. Wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić singiel, nagraliśmy ją w jeden dzień. A czas był wtedy szczególny – elekcja Kwasa. Niektóre stacje radiowe podnieciły się bardzo, że wylansujemy taką piosenkę na powitanie... Wyszedł z tego hymn powrotu komuny, głupoty tego narodu. Z Czerwonym tangiem nadal mamy mnóstwo problemów. Otóż jest na czarnej liście – nieoficjalnej oczywiście, bo oficjalna rzecz jasna nie istnieje. Ale prezenterzy po prostu boją się puszczać ten numer. Boją się przyznać, że takiemu a takiemu ważniakowi on się nie podoba. Podam ci taki przykład: Przemysław Trębacz nakręcił film dla drugiego programu TVP. Film pod tytułem Czerwone tango. Nasza piosenka ilustruje tam sytuację po wyborach, to, co mówią ludzie na ulicy. Jedni są za Kwasem, inni przeciw... Taka słowna przepychanka przetykana zebraniami partyjnymi, gadkami-szmatkami o niczym. Bardzo fajny film.
Do tego stopnia fajny, że w telewizji zmazali ‘betę’ (kasetę wideo nagrana w systemie beta, powszechnie wykorzystywanym w telewizji – przyp. rg). Nie pojawił się na ekranie. Chciałem do niego dotrzeć, bo miałem zamiar go sobie przegrać. Poza tym zarejestrowaliśmy dla programu Zadyma pięć kawałków – między innymi Czerwone tango jako utwór wiodący. Ale dowiedzieliśmy się od ludzi, którzy robili ten program, że jak puszczą Czerwone tango, Zadyma zostanie zdjęta. Swoją drogą myślę, że Czerwone tango jeszcze kiedyś wypłynie’.

Püdelsi na cenzurowanym, Tylko rock nr 8 (72) – sierpień 1997 r.
  
Re: <B.V.> czerwone tango
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Lutego 2004, 19:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ignac
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #322
Posty: 544


[ Osobista Galeria ]




W toruńskich rozgłośniach (RADIO GRA i RADIO TORUŃ) "czerwone tango" było niewątpliwie hitem karnawału 1995/1996. Nuconym przez panie nie powiem gdzie i w jakim wieku wink.gif.
Ale nie miałem wrażenia, że to posenka cenzurowana, skoro słyszało się ją wszędzie.
  
czerwone tango
Forum dyskusyjne -> Obraz i dźwięk -> Püdelsi, Homo Twist, Maleńczuk

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010