Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Ściema z kalendarza
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Ściema z kalendarza
PostWysłano: Środa, 14 Maj 2003, 23:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




W Niedziele w komputroniku na stronie głłównej była reklama. Promocja z kalendarza dziś IBM Vancouver II 120GB tylko 399PLN z VAT. Myślę sobie super cena kupuje. Tak też zrobiłem. A w poniedziałek dostałem maila od sprzedawcy, że 399 to było tylko na stronie i jak chcę ten dysk do będzie 545zł. Zrezygnowałem.
Uważam, że komputronik przegina z takimi ściemami.
  
PostWysłano: Środa, 14 Maj 2003, 23:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




Jak to tylko na stronie? To znaczy, że to była fałzywa reklama... zapytaj może u Trini ale to jest chyba pewien rodzaj oszustwa. Trzeba wy w prawach konsumenta poszperać...
  
PostWysłano: Czwartek, 15 Maj 2003, 00:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Nie wiem. Dysku zbytnio nie chciałem kupować. Ale tak okazyjna cena mnie skusiła.
Normalnie była reklama w cenniku była taka sama cena. Wysłałem zamówienie. Dostałem potwierdzenie przyjęcia i info, że towar wyślą dopiero po potwierdzeniu przez pracownika w godzinach pracy. A zamiast potwierdzenia dostałem info, że to była pomyłka.
  
PostWysłano: Czwartek, 15 Maj 2003, 00:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




A dokładnie było tak:

mail 1 2003-05-11 1:00
Zamówienie detaliczne nr. 06029/2003, z dnia: 2003-05-11 00:32:23
-----------------------------------------------------------------

|Lp.| | Ilość | Cena netto | Cena Brutto | Wartość Netto | Wartość Brutto |
---------------------------------------------------------------------- ----------
| 1| IBM DeskStar 180 GXP Vancouver II 120GB (IC35L120AVV207) - 1 rok |
| | | 1 | 327.05 | 399.00 | 327.05 | 399.00 |
---------------------------------------------------------------------- ----------
| Razem | 327.05 | 399.00 |
------------------------------------------------
[tu moje dane osobowe]
POZOSTAŁE INFORMACJE
Dokument zakupu : Faktura VAT
Sposób płatności: Pobranie
Sposób dostawy : Servisco
Godziny : 8:00 - 17:00
Uwagi klienta :

Osoba realizująca zamówienie: Sławomir Bartkowiak
Email :
Telefon : (061) 835-94-96
Pytania techniczne : (+48 61 835 94 79)
Reklamacje :

Stan transakcji możesz na bieżąco śledzić w sklepie, dodatkowo zostaniesz
powiadomiony mailem o postępach w realizacji zamówienia.

mail 2 2003-05-12 11:17
Witaj

Twoje zamówienie nr 06029/2003 z dnia 2003-05-11 00:32:23 zmieniło status.
Poprzedni status: Nowe
Nowy status: W trakcie realizacji

mail 3 2003-05-12 11:18

Niestety nastąpiła pomyłka na stronie - cena tego dysku to 545zł - proszę o wiadomośc z decyzją co do zamówienia

Sławomir Bartkowiak


zrezygnowałem

mail 4 2003-05-12 13:42

Witaj

Twoje zamówienie nr 06029/2003 z dnia 2003-05-11 00:32:23 zmieniło status.
Poprzedni status: W trakcie realizacji
Nowy status: Anulowano
  
PostWysłano: Czwartek, 15 Maj 2003, 02:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




to mi z grubsza podchodzi pod nieuczciwa konkurencje. to sa nielegalne praktyki!!! tu nawet nie chodzi o mylna reklame, gdzie trzeba czytac "small print" w stylu (promocja dotyczy tylko... cena odnosi sie do dysku 50GB tej samej firmy... ceny od... bla bla bla). zlozyles zamowienie, powstala jakas faktura itp. a co by bylo, gdyby obciazyli twoja karte kredytowa na wieksza sume?? powinno sie takie firmy demaskowac. eusa_naughty.gif
  
PostWysłano: Czwartek, 15 Maj 2003, 02:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




To też demaskuje. Ale o możliwość kupienia niezbyt mi potrzebnego dysku o 146zł taniej sądzić się nie będę. A oni płatności karta wogóle nie obsługują.
Myślę, że liczyli na to, że ileś osób niezamówiłoby dysku z 545zł, a jak już zamówią za 399zł to póxniej zaakceptują i 545.
  
PostWysłano: Czwartek, 15 Maj 2003, 02:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




o tym wlasnie pomyslalem. to sie wlasnie nazywa nieuczciwa konkurencja czy potocznie - klamstwem smile.gif
jesli obslugiwali by karty platnicze to wciskajac przycisk "check out" zawierasz transakcje, wiec moga obciazyc karte. dobrze wiedza, ze nie pojdziesz do sadu, bo wiecej wydasz niz zyskasz, a na sprawe cywilna trzeba czekac pare lat..
  
PostWysłano: Piątek, 16 Maj 2003, 22:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
timb
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #48
Posty: 16


[ Osobista Galeria ]




Z tego co sie orientuje, to jezeli sprzedawca w cenniku ma towar za jakas cene, to jest zobowiazany prawnie sprzedac Ci go po tej wlasnie cenie. Wyjatek moga stanowic przypadki, kiedy pisze, ze to do jakiegos dnia tylko, albo do wyczerpania nakladu, ewentualnie jesli pisze, ze to nie jest cennik tylko orientacyjne zestawienie cen czy cus w tym guscie.
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 10:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




nie, przewaznie jest napisane cennik nie jest w imie prawa oferta handlowa ktorys tam artykul bla bla bla i mozesz im naskoczyc :).
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 18:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




ale za to jest tez przepis, ktory mowi, ze nie mozna sprzedac czegos, czego nie ma w cenniku (np. w restauracji) tongue.gif w regularnym sklepie, gdzie sa naklejki z cena na towarze (a byc musza wg prawa) tylko ta cena jest obowiazujaca. inna sprawa, ze ceny mozna brac z sufitu. nie mozna jednak kasowac wiecej niz cena podana - mozna sie za to targowac! w uk np. ceny w wielu sklepach to ceny maksymalne i wypada sie targowac o cene samochodu. w wypadku trinity powstala tam nawet faktura, wiec mam mieszane uczucia, co do uczciwosci sprzedawcy.
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 18:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Ja mam bardzo mieszane uczucia.
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 20:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




Tirinti po pierwsze :D, a poruwnujesz tutaj inne bajki, to sa calkiem inne historie przeciez...
  
Ściema z kalendarza
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010