Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> Cewka Tesli Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
PostWysłano: Czwartek, 15 Maj 2003, 17:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Do hardtmutha: Interesujesz się może techniką wysokich napięć a może (sądząc po twojej sygnaturce) zrobiłeś "cewkę Tesli"?
  
PostWysłano: Czwartek, 15 Maj 2003, 23:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hehe :),


wlasnie sie zabieram, a masz jakies doswiadczenie, bo gadalem z juz z dwoma kolesiami z TCBoP, czytam mailliste pupmana, wiec dowiaduje sie wszystkiego na bierzaca, zrobilem kondensator, ale raczej jego czesc warstwowy, wydalem na niego 60zl i sie za przeproszeniem wkruwilem bo potrzebuje jeszcze 4 takie czy 240zl !!! :d, olewac to robie MMC, tylko musze wylukac tanio te wysokonapieciowe kondziorki, a jutro najwyrazniej zamawiam transformator do neonkow 370W, napiecie 10kV :) kosztowac bedzie mnie z przesylka 300zl :(, ale czego sie nie robi dla nauki i moze bede mogl tym sie pochwalic na prace dyplomowa, ale jak mi sie to nie znudzi to do tego czasu zrobie wieksza tesle bvo jeszcze dwa lata zostaly, no chyba ze przez te wakacje jak bede ja uruchamial to porazi mnie i karetka nie zdazy dojechac, bo najblizsza bedzie chybaz 30km :d no i mnie juz nie zobaczycie :(

dzisiaj wlasnie wykanczalem rurke na ktora nawine wtorne, umocowanie zrobilem z mdf, rurka z pvc, srednica 200 wysokosc 710, troche za krotka ale wydawac 30zl nawet mi zal teraz, a wyliczenia nie sa az takie zle :)

twinTC nie zrobie jak na moim zdjeciu bo nie mam zamiaru tyle nawijac zwojow :)

no mam nadzieje ze w 500-600 sie zmieszcze :) i tak mnie rodzice za to zabija, jak narazie mam sowja kase, ale niedlugo sie skonczy :).
  
PostWysłano: Piątek, 16 Maj 2003, 12:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




Tanie kondziołki sa w nudaveritas napiecie to "tylko" 400V. Ale stosunek pojemnosci/cena b. dobry Ja kupowałem je do zastosowań audio. Ale najlepsze choć drogie sa Wima 0.1uF 2000V dostępne Transfer Multisort Elektronik Wpisz w ichniej wyszukiwarce MKP10 0.1/2K i wyszuka w: "symbol".

p.s. toroid (albo kula). Jak zrobiłeś toroid?
p.s./2 Grałeś w Return To Castle Wolfenstein? Jeśli tak to Wiesz o co mi chodzi:)
  
PostWysłano: Piątek, 16 Maj 2003, 16:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm co do C to 400V to bedzie meczarnia zeby zrobic baterie takich o danej poj i na dobre U, hmm napiecie DC na kondensatorze bedzie wystepowalo do 28,6kV, to w szereg bym musial takich wziasc...heheh 70kondziorkow w szeregu :), tak pojemnosc zmaleje ze pewnie bym musial z 200-400 takich polutowac :D - odpada

na tme patrzalem wlasnie i podoba mi sie ich oferta chociaz zobacze tez u mnie w gdansku cz czegos nie dostane tanio, w tme dobrze jest bo wraz ze wzrostem sztuk mozna coraz taniej je kupic :)

cos kolo 1600-2000V bym musial zalatwic, a pojemnosc to juz zaleznie od ceny, bo stosunek C/U/$ jest wazny :) ale mile widznaa jak najwieksza poj bo mniej bede musial robic szeregow ktore potem rownolegle, a zreszta po co ja Ci tlumacze :), przeciez dostkonale wiesz jak to wszystko przebiega :d

robic bede toroid, jeszcze nie zaczalem, ale zrobie go z rury takiej do kominow laczaca piecyk kominek, piec z kanalem kominowym taka gietka karbowana, z alu czy ze stali, wygne w donuta, toroid czy jak tam kto woli to nazywac, mysle ze rurka z 10cm srednicy styknie, ale moze troche wieksza, zeby toroid nie byl dzinie duzej srednicy z cienkiej rurki, bo z obliczen wynika zeby bylo blisko rezonansu wychodzi ze musi by srednica calego paczka :D kolo 45cm, zobaczy sie :) i pewnie bede robil dwa toroidy, jeden zabezpieczajacy przez ulotem energii, gdyz zrobie toroid glowny troche podniesiony zeby nie walilo mi w pierwotne uzwojenie za czesto.

w return gralem chyba 10 minut i walilem pradem kolesia co lezal na stole :d, albo cos w tym bo juz nie pamietam, jedyna gra w ktore moge grac z jakimis jeszcze checiami to quake3, nawet rtcw nie ma szans bytu :)

zamowilem pare godzin temu trafo 10kV/37mA, a w zwarciu daje do 48mA, czyli nawet moze dac 480W :), bo jak wiadomo trafo zasilajace w tesli pracuje jak w zwarciu :)

a kondensator warstwowy odpada, stracilem 50zl, poczekam do imienim chyba ...cos kolo 3 czerwca bodajze :) dostane napewno ponad 100zl wiec kupie kondziorki i zrobie MMC.

juz dzisiaj pomalowalem rurke na wtorne i zrobilem cale zamocowaniejeszcze jedna warstwa farby i przykleje zaslepki na koniec i na gore do rury z umocowaniami distalem, ladnie wyspawalem sobie sruby z zamocowaniami do tesli, moze za dzien dwa zrobie pierwsze zdjecia, jaksie film skonczy to zeskanuje i wysle tutaj jak to wyglada, a pewnie tez do tego czasu bede mial trafo zasilajace wiec tez walne pare fotek :).


kurde napislame do firmy maila, czy by dali jakas znizke na to trafo bo 300zl nie chodzi po ulicy, podparlem to tym ze to do nauki itp, bo taka jest prawda, a na prace dyplomowa tez by sie nadawalo, ale nie odpisali :(, dzisiaj jeszcze nie odpisali czy przyjeli zamownieni, ale pewnie jutro...kurde sobota, a w sobote nigdy mi snie odpisywali :(, no to pewnie za jakis tydzien bede mial trafo w domciu :).

juz wtedy zrobie sobie sparkgap z dwoch srub i porobie male pioruny :) zobaczyc jak sie sprawuje :)...



nie ma to jak nabic sobie bezsensownego posta. jak ja lubie nabiajac :D


EDIT:

teraz zauwazylem ze mowiles o napieciu AC :)), a ja myslalem ze proponujesz mi kondziorki na napiecie 400V DC, czy znowu sie myle :)

no i po obliczeniach jesli kondziorki wytrzymuja 400V AC to mozna z szeregowych 25 sztuk i juz wystrasczy i nie bedzie ponad normy, a czesto ludzie daja po 125% ponad parametry i to wytrzymujha, oczywscie cala bateria kondesatorwo do oleju idzie, do trafo oelju nie chce kupoiwac, wiec do silnikowego syntetyka :)

fajnie by bylo jakby tego mmc bym sie wyrobil w tak za same kondziorki max 130zl :), potrzebuje 11,8nF, moze byd troche mniej, a napiecie max ktore sie pojawi to bedzie 28kV DC, ale mozna zrobic ta baterie na 20kV i powinny przezyc, po pierwsz wiekszosc kondziorkow przez 1-2 minuty potrafgi przezyc nawet 200% wieksze napiecie, mowie tutja o connella chyba jakos tak, albo dobrych philipsach, kolesie robias mmc nawet z kondziorkow za 0,2euro jakie to sa grosze przeciez i wcale nie male pojemnosci, a u nas w polsce tylko taka kicha i duzo hajcu chca za nic :(.
  
PostWysłano: Piątek, 16 Maj 2003, 16:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ha i znalezlem fajnego :)

MKS220N/630/1 KOND.MKSE-020 220nF 630V 10% | INFO 1 szt./m
Ilość: 1+ Cena: 1.69 zł | Ilość: 5+ Cena: 1.39 zł | Ilość: 25+ Cena: 1.29 zł
Ilość: 100+ Cena: 1.09 zł
http://www.tme.pl/arts2/razem/kond10.html

ale szukam dalej juz mam liste kolo 15 modeli kondziorkow z ktorych moge skorzystac, ale po przeliczeniu wynika ze kolo 140-150 zl wyjdzie, a nieraz nawet 300zl za same kondziorki, a tutaj 91zl :), aa i cena pewnie netto bo jak nie inaczej, ale to i tak mniej niz w innych :)

tylko te co podales byly do wysokich f i pracy impulsowej, a w moich to pewnie jaka lipa i do 50Hz najlep[oej pracuja pewnie :), ale same kondesatory samorobki tez sie dobrze nie sprawuja szczegolnie zwijane, a ludzie je stosuja :)


i jeszcze tanszy znalazlem :)

MKS470N/630/2 KOND.MKSE-020 470nF 630V 20% | INFO 1 szt./m
Ilość: 1+ Cena: 2.19 zł | Ilość: 5+ Cena: 1.99 zł | Ilość: 25+ Cena: 1.79 zł
Ilość: 100+ Cena: 1.59 zł

http://www.tme.pl/arts2/razem/kond10.html

tylko trwz nie ma nic wspomniane o pracy impulsowej :), ale kurde dopiero teraz znalazlem te wlasnie dwa ostatnie, daniwje patrezalem na tylko powyzej 1000V, a te na 630 sa w miare w git :)bedzie cos z tego :), czyli jak dostane trafo to juz prawie beda imieniny, wiec za 2 tygodnie zamawiam kondesatory :)
  
PostWysłano: Piątek, 16 Maj 2003, 17:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hmm tylko jeszcze straty rezystancyjne, jak sie daje duzo kondziorkow :), a patrzac na wima to najtanije bez vatu wychodzi 140zl :(, za duzo, jak zrobie porzadnie te kondziorki na 630 dobra izolacje to tez dlugo wytrzymaja, a wole na poczatek wyrzucic jakby w bloto 90zl, ktore jakby nie patrzec te pare minut lacznie musza wytrzymac :D.
  
PostWysłano: Piątek, 16 Maj 2003, 21:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




mam lek wysokich napiec... eusa_sick.gif
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 10:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




ja tez ale czego sie nie robi dla nauki, szczegolnie ze w polsce mozna policzyc na palcach jednej reki ludzi co robia tesle....
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 19:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




hehe i teraz rozwalzylem jednak zakup kondziorkow WIMA, tych co wlasnie kolega adam78 podal 0,1uF i 2kV, jeslibym dal 9 takich kondziorkow w jeden szereg to bym mial mmc o parametrach 11,11nF i napiecie 18kV, max napiecie na nich bedzie do 28kV, beda pracowac o 55% ponad norme napieciowa, ale max czas pracy wyniesie 1 minute, beda zamoczone w oleju i przewaznie kondesatory wytrzymuja te 10-15% normalnie pracy ciaglej to 55% wiecej tez wytrzymaja :), czekam na trafo, pare dni przed imieninami zamawiam te kondziorki :), kurde ten mmc wyniesie mnie tylko 45zl...pewnie bez vatu wiec lacznie mnie to wyniesie kolo 55zl, plus jeszcze kupie z 2-3 na zapas :), jakby jeden byl trefny i sfajczyl sie od razu :), kurde jak sie spali jeden hmm spadnie...nie nie, wzrosnie pojemnosc, a to nie jest za dobre dla trafa zasilajacego :(, zobacze jaka jest cena 0,22u / 1,6kV jak mi odpisza pewnie w poniedzialek :), bo mozna zrobic w paru szeregach, ale drozej i bezpieczniej :)
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 20:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




a ze tak spytam, to jakie tego zastosowanie? za male rachunki za prad placisz? wink.gif
  
PostWysłano: Sobota, 17 Maj 2003, 23:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




zastosowanie zadne, przyjemnosc, adrenalina, nazywac jak sie chce, mnie takie cos kreci i mam ochote to zrobic, zobaczylem jak kolesie robia subowoofdery zrobilem swoj, potem kumplowi, ogromny :), wazy kolo 35kg :), teraz zobaczylem tesle i zrobie tesle, a chcialme sobie na samochod pozbierac :D:D:D:.

a rachunki za prad....moja tesla powinna pobierac mniej niz moj komputer JEDEN, a mam dwa przeciez :), a poza tym tesla chodzi bardzo krotko, parunstu minut nie przezyje trafo zasilajace bo sie roztopi :), zreszta cala tesla sie roztopilaby gdyby chodzila dlugo :).
  
PostWysłano: Niedziela, 18 Maj 2003, 00:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




biggrin.gif eusa_clap.gif crazy.gif lol.gif ok. rozumie. to taka elektronika ekstremalna!!! cool.gif osobiscie wole subwoofery
  
PostWysłano: Niedziela, 18 Maj 2003, 14:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




to i to jest fajne, ale subwoofery sa proste i duzo kasy idzie, a tesle...idzie duzo kasy i sa trudniejsze :d, chociaz wykoamanie nie jest takie trudne :), niedlugo zaczne robic podstawe pod tesle :), trza kupic mdf :)bo jakas skeljke :)
  
PostWysłano: Niedziela, 18 Maj 2003, 17:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




adam78 :
Do hardtmutha: Interesujesz się może techniką wysokich napięć a może (sądząc po twojej sygnaturce) zrobiłeś "cewkę Tesli"?


Hardtmuth, ja myślałem że Twój obrazek przedstawia scyborgizowaną wersje Yody tongue.gif
  
PostWysłano: Niedziela, 18 Maj 2003, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




he....raczej nie, hmm mi to nie przyponialoby yody :D

http://www.hardtmuth-q3.republika.pl/gl_coil.jpg

^--- to jest prawdziwa tesla :D
  
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Maj 2003, 15:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




ride the lightning...
  
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Maj 2003, 16:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Mike
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #49
Posty: 502


[ Osobista Galeria ]




w Red Alercie też była Tesla... robiła bruuuuuuuuuu zabierała wiele prądu, ale miała niezłą moc jak srutnęła swoim promieniem to "panie, ratuj ruskich" :P
  
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Maj 2003, 17:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




tylko ze takiego czegos nie da sie w rzeczywistosci wykonac, bo piroun leci od plusa do masy po najkrotszej drodze, a predzej walnie w ziemie niz na soldiera :), albo tanka :), ale tesla byla niezla :) w RA :).

i nadal nie dostalem odpowiedzi co w sprawie trafo do neonow :), chyba bede musial zlozyc zamowienie telefonicznie, poczekam do jutra :(.

kurde podrozaly o 1,5zl za sztuke kondziorki wimy :(, teraz bedzie kolo 90zl za te co potrzebuje :(
  
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Maj 2003, 20:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




oj, pamietam red alert. nawet mam na ps1.
btw, widzialem akcje naturalna w tym stylu, kiedy bylem w tatrach podczas burzy. pioruny walily w prawo i w lewo, a moje wlosy sterczaly kompletnie pionowo. troche strachu sie najalem.
  
PostWysłano: Wtorek, 20 Maj 2003, 21:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
adam
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #10
Posty: 197


[ Osobista Galeria ]




A przypadkiem nie od minusa... Wszak elktrony mają ładunek...
Na broń tesla nie bardzo się nadaje: Tam są wysokie częstotliwosci, a więc i efekt naskórkowy - prad płynie tylko po powirzchni i spalenia wnętrzności czy skórczu mieśni nie wywoła. Poza tym tesla musi być uziemiona a jak ją w ręku taymasz to co (kto) jest uziemienniem -> razi samego właściciela.

Chociaż...? Zastanawiam się jakby tak zestawić 2 tesle (ze zwojami w przeciwnych kier.) albo tzw teslę bipolarną z 2 uzwojeniami z odczepem-0 w środku zrobić. Jak u "Twardego" wink.gif w sygnaturce tak połączyć z jednej strony ze sobą a pomiędzy elektodami niech się tworzy łuk . Na ten łuk skierować nadmuch powietrza spychający plazmę tak by powstała pętla w określoną stronę. Wiadomo plazma dobrze przewodzi prad, więc równolegle do elektrod można by dołączyc napięcie rzędu "marnych" 1000V ale o zacnym amperażu powiecmy kilka A No i częstotliwości np 100Hz... Gdy łuk dotknie ciała przeciwnika to wejdzie on w skład obwodu elektrycznego pomiędzy elektrodami i plazmą. Prad tesli poleci sobie po powierzchni skóry (bo jest wysokiej częstotliwości) ale te 1000V i kila amperów przy 100Hz przez przeciwnika i ..."zrobi mu z dupy jesień sredniowiecza".
  
Cewka Tesli
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 1 z 5  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
rozwód kraków dobry adwokatciechocinek hotel spa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010