Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeba wiedzieć? Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <czukie> Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeba
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 19:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




"Jak sie naumiałem..."
"...to sie naumiesz..."


Nie "naumiesz" tylko "nauczysz" crazy.gif

Za chwilę (jakieś trzy, cztery godziny) będe miał to pismo, które podawał e X t 7 3. Ze ściągania z neta zrezygnowałem, gdyż przy moim łączu zasysało by to przez kilka dobrych dni. eusa_sick.gif

Powiedzcie mi tylko, co jest na tych 7 płytach w tym piśmie? cool.gif
  
Re: <cf4ni4k> Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeb
PostWysłano: Piątek, 19 Grudnia 2003, 19:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Zapewne na pierwszych 3 system, na pozostalych dodatkowe pakiety, zrodla i dokumentacja
  
Re: Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeba wiedzieć?
PostWysłano: Piątek, 05 Marca 2004, 19:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Ja mam takie pytanko : takze zaczynam prace z Mandrake 9,2 i szczeze mowiac - ciezko . Najgorsze sa wlasnie poczatki . Jednak nie w tym rzecz , a mianowicie mam pytanie zwiazane ze zrodlami jadra . Takze kupilem nie dawno jesienne wydanie " CHIP Special Linux Mandrake 9.2 " i natknelem sie na pewien problem : napisales wczesniej , aby zassac z neta zrodla kernela 2.4.23 . I wlasnie ich tyczy sie problem . Dlaczego akurat ta wersje ? Przyznam szczeze , ze nie znam sie na tym i moge lamentowac , ale dotychczas wydawalo mi sie ze zrodla musza pasowac do wersji kernela . Nie wiem doprawdy jak to ma byc , gdyz nawet nie probowalem jeszcze rekomplikowac jadra , gdyz zastanawiam sie wlasnie co sciagnac . Poza tym nawet nie wiem jaka wersje kernela posiadam , ani gdzie moge to sprawdzic . Ale jesli nie ma roznicy to ok , zaczelem juz nawet powoli sciagac 2.4.23 . Poza tym na kompie mam jeszcze nieco starsza wersje ( wczoraj sciagnieta ) kernel-source-2.4.22-10mdk RPM for i586 .

Licze o wytlumaczenie stanu rzeczy - jak dla TOTALNEGO POCZATKUJACEGO , ktory nie ma pojecia jak obslugiwac konsole lol.gif
  
Re: Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeba wiedzieć?
PostWysłano: Piątek, 05 Marca 2004, 19:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Norbert
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #653
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Linuxa możesz ściągnąć z sieci, przepalić do znajomego lub zdobyć w inny sposób. Licencja linuxa pozwala na to. Z instalacją nie powineś mieć problemu. Polecam mandaryke lub kaelesza bo to są dobre dystrybucje.
  
Re: Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeba wiedzieć?
PostWysłano: Piątek, 05 Marca 2004, 21:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Norbert ? Przeczytaj dokladniej moj post .
  
Re: <indeger> Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeb
PostWysłano: Piątek, 05 Marca 2004, 22:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




dlatego 2.4.23, ponieważ we wcześniejszych występowała baaaardzo poważna dziura (gdzieś już o tym wcześniej pisałem). Oczywiście jak ściągniesz 2.4.25 to będzie jeszcze lepiej ;)

wersje jądra (oraz czym zostało skompilowane) sprawdzisz: cat /proc/version
a tak kompletnie wszystko: uname -a
  
Re: Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeba wiedzieć?
PostWysłano: Piątek, 05 Marca 2004, 23:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




a czy jest jakaś strona www, kurs w którym opisane są podstawowe czynności jak i polecenia (jakiś wstęp dla początjucych) dla Linuxa MDK? Chcialbym sie wczuc w ten klimat, aby nie tylko nie musiec zadawac wiecej durnowatych pytan na tym forum, ale po prostu po to, aby zacząć wreszcie samemu bawić się w Linuksie i poznawać różne funkcje. Literatura odpada (brak kasy).
  
Re: <indeger> Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeb
PostWysłano: Sobota, 06 Marca 2004, 00:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
gROszeCK1
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #297
Posty: 1047


[ Osobista Galeria ]




generalnie tu: http://newbie.linux.pl/

polecam tez poczytac forum http://mandrake.pl - sporo tam madrych rad bylo bezposrednio dla tej dystrybucji.

... a przynajmniej ja z tych adresow korzystalem i korzystam, jako zloltodziob ;-)
  
Jak zacząć przygodę z Linuksem? Co trzeba wiedzieć?
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010