Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika -> Koszt energii elektrycznej
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 14:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tasaq
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #784
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Ile średnio kasy idzie w czasie 24 godzinnej sesji kompa, podczas sciągania z netu? Chodzi mi o koszt energii elektrycznej. Konfiguracja danego kompa: AMD 700 (slot) grafa, dzwiękowa, dwa dyski. Zasilacz Chieftec 350 W, pasywne PFC.
  
Re: <tasaq> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 14:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




jeszcze monitor...zalezy lcd czy crt, crt od 40 - 150W (14-19cali), a lcd pewnie nie przekraczaja 40W, czy nawet 30W, ale nie daje glowy

Twoj komp pewnie pobiera troche mniej niz 200W, ale tez jaka karte masz graficzna i koniecznie jaki monitor, chyba ze wylaczony ma byc :)
  
Re: <hardtmuth> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 14:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Jakis czas temu liczylem brutto ile place za prad za samego kompa wlaczonego 24/7 i wyszlo mi, ze 50-70 PLN. Pobieral on ok 160W: wtedy monitor 17' - 60W, reszta ok 100W.
19' moga pobierac nawet do 200W, wszystko zalezy od modelu i rocznika ;-)
Moj pobiera tylko 100W. Wiekszosc LCD 15' pobiera ledwie kilkanascie W.
  
Re: Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 14:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tasaq
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #784
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Bez monitora. Ten komp sluzy mi głownie do ściagania z netu. Szukam co potrzebuje, wyłączam monitor a komp chodzi. To ile tak w zł wyjdzie?
  
Re: Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 15:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
tasaq
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #784
Posty: 15


[ Osobista Galeria ]




Zle doczytalem juz mi odpwiedziales. A jest jakis taki licznik co sie wpina w gnizdko i podaje ile W zostalo pobrane?
  
Re: <tasaq> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 15:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




moc mozna zmierzyc podlaczajac szeregowo amperomierz na prad zmienny, ale nie jakis slaby malutki tylko taki ktory bedzie potrafil pomierzyc do 5A najlepiej, najlepiej przebudowac jakis przedluzasz i podpiac miernik, tylko nalezy pamietac ze na zmienny musi byc, patrzymy jaki pobor ma komp w czasie gdy juz windows czy cokolowiek wystartuje, zaczynamy sciagac i patrzymy ile wynosi srednia wartosc pradu, co pare minut pomiar, potem mierzymy aktualne napiecie w sieci.. kolo 220V czy 230V, u mnie spada nawet do 200 :P, mnozymy napiecie razy prad i wychodzi moc, ale teraz juz sam nie wiem czy ... czegos nie pokrecilem ;P odnosnie tego czy pomiar bedzie rzeczywisty :)
  
Re: <EDDY> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Niedziela, 14 Marca 2004, 15:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




wzorowalem sie na swoim, bo tyle z jego tabliczki przeczytalem i jest 140W, tylko ze pewnie sie wacha ta wartosc :)

a co do monitorow to wkurza mnie to ze jak komp leci na upsie i gdy wylacze monitor, zeby akumulator dluzej wytrzymal to potem gdy spowrotem wlacze kompa, ups przerywa zasilanie i resetuja mi sie kompy :/
  
Re: Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Poniedziałek, 30 Sierpnia 2004, 20:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machine head
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1515
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




ale zapomnieliscie o przesunieciu fazowym biggrin.gif ktore wynosi 60 stopni chyba eusa_sick.gif czyli mamy napiecie razy prad i razy sin 60 . tylko w przypadku pradu stałego mnozy sie prad razy napiecie i juz a dla zmiennego jest troche inaczej . Qrde ale jak było dokładnie to niewiem bo spałem na tej lekci lol.gif
  
Re: <machine head> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Wtorek, 31 Sierpnia 2004, 12:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




gdyby cos fi byl staly dla kazdego urzadzenia swiat bylby duzo prostszy ;)

urzadzenia elektryczne maja rozne katy przesuniecia fazowego idealny jest cos fi = 1.

Zobacz u siebie, na tabliczkach znamionowych podaja katy przesuniecia fazowego nieraz i nie wynosi on wszedzie 60 stopni :)
  
Re: Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Wtorek, 31 Sierpnia 2004, 17:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machine head
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1515
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Tak sie zastanawiałem własnie i jakos doszedłem do takiego rozwiazania ze trasformator w zasilaczu jest odbiornkiem na ktorym mierzymy prad pobierany !! transformatro jest cewką oraz rezystorem ktory z ze strony pradu jest widziany jak połączono szergowo rezystr i cewka confused.gif !! prad na cewce wyprzedza napiecie a na rezystorze jest w fazie czyli z wypadkowej wektorow mamy niby 45 stopni ale wektor na rezystorze jest dłuzy wiec z przekątnej prostokąta uzyskujemy 60 stopni : qrw... chyba tak to leciało ale niewiem i niesmiejcie sie z tgo o napisaem!! MAM PYT ?? ile kosztuje 1 KWh energi wkoncu bo sam niewiem
  
Re: <machine head> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Wtorek, 31 Sierpnia 2004, 23:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




tylko, ze zasilacz w kompie to nie tylko jedna cewka i jeden rezystor czy kondesator, chociaz moze teraz ja sie myle i nie ma to roznicy :)

a co do ceny 1kWh, sam nie wiem ile kosztuje, chocialbym rowniez uslyszec cene :)
  
Re: Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Wtorek, 31 Sierpnia 2004, 23:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machine head
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1515
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




Olac przesuniecia fazowe i takie tam lol.gif Odnalazłem aktualną stronke z ceną za prąd http://www.gniazdkodomowe.pl/kal/10.htm . mamy tam jakies 40 gr za 1 kWh . Czyli moj zestaw pochłaniający jakies 300 W / h pracujący srednio 8 h dziennie zuzywa 8*300=2400 kWh , a kosztuje to jakies 2,4 * 40 g = 0.96 gr Czyli niecałą złotowe dziennie , 30 zł miesiecznie. Dobre nie?? jesli komus chodzi komp cały miech 24 / dobe = 720 h i pobiera około 200 W to zuzywa 144 kWh a to daje ok 57 zł na miech . Pozdro i walic przesuniecia crazy.gif
  
Re: Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Wtorek, 31 Sierpnia 2004, 23:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
machine head
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1515
Posty: 14


[ Osobista Galeria ]




ZMeczony jestem !! jasne ze nie 2400 KWh tylo 2,4 kWh !!! sory za pomyłe
  
Re: <machine head> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Wtorek, 31 Sierpnia 2004, 23:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Ja tam nie wiem skad wy takie obliczenia bierzecie smile.gif . U mnie w domu komp chodzi 24h do tego swiatlo, lodowka, pralka itd. a miesieczy rachunek to ok 70 zl choc nie wykluczam ze wiekszosc tego rachunku to wlasnie komp. wink.gif
  
Re: <ulan> Koszt energii elektrycznej
PostWysłano: Środa, 01 Września 2004, 08:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
hardtmuth
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #2
Posty: 1301


[ Osobista Galeria ]




bo kompy nie ciagna tyle mocy ile maja napisane na zasilaczu ;), tak samo monitor nie pobiera ciagle maxymalnej mocy (jak u mnie 140W :D), w tym miechu niecale 27dni komp chodzil, skolei pozostale dwa prawie wogole, czyli tak z 10-15 dni :). Z miesiaca na miesiac sa coraz wieksze rachunki, ale mam platnosc bodajze raz na 3 miesiace i wychodzi cos kolo 500zl.
  
Koszt energii elektrycznej
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Modyfikacje :: Elektronika

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010