Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze -> Placki ziemniaczane
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 15:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #239

[ Osobista Galeria ]

Chyba każdy jadł..bardzo wielu robiło. Niby banalna rzecz. Zetrzeć ziemniaki, cebula, jajko, mąka na tłuszcz i.....
Ale jeżeli dobrz sie przyjrzymy to możliwośći jest wiele.
U mnie w domu, przede wszystkim, ziemiaki są tarte na największych oczkach tarki. I dużo słodkiej papryki (proszek).
Tak starte ziemniaki nie wchłaniaja tak wiele tłuszczu, są bardziej suche.
I przede wszystkim dodatki. Głównie biały ser rozrobiony ze smietaną i cebulką, lub pachnący pikantny gulasz.
Jadłem też placki z krojoną drobno kiełbasą do masy ziemniaczanej.

Pamiętam, kiedyś moja mama robiła placki na smalcu. Były ciężkie....i bardzo smakowały mi na zimno.

A jak wyglądaja Wasze placki?

Re: <oozz> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 15:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

U mie w domu jadło się wyłącznie z kwaśną śmietaną i cukrem. Gdy potem w jakimś barze, czy stołówce dostałem placki ziemniaczane na ostro, byłem baaardzo zdziwony!

Re: <Berger> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 15:55 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
oozz
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #239

[ Osobista Galeria ]

Na słodko jadłem, ale przyznam się....deser wolę po obiedzie wink.gif

PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 16:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kowal
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>

Użytkownik #275

[ Osobista Galeria ]

Ja nie lubię placków na słodko.
U mnie w domu najczęściej jada się je z sosem, podobnym do gulaszu:
podsmażona, pokrojona w drobną kostkę cebulka, do tego mięso (jakieś, co się szybko miękkie robi) pokrojone w drobną kostkę, ogórek kiszony, również w kostkę drobną pokrojony oraz pieczarki. Dusi się to w śmietanie (tylko nie za dużo tej smietany). Z przypraw - sól i pieprz.
Placki piecze się na smalcu, ziemniaki tarte są na najdrobniejszej tarce.

PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 17:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel

Użytkownik #223

[ Osobista Galeria ]

Deser? Przeca dużo drugich dań jest na słodko. Naleśniki z serem i smietaną, pierogi z owocami, ryż z jabłkiem, makaron z serem i śmietaną...

PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 21:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>

Użytkownik #290

[ Osobista Galeria ]

Po prostu uwielbiam placki ziemniaczane biggrin.gif .``Nauczyła`` mnie je jeść moja babcia.U mnie w domu zawsze jadło sie placki posypane cukrem,co mi nie odpowiadało, bo mi nie smakowały.Kiedys babcia zrobiła mi placki i zaproponowała do nich twarożek ziarnisty(farmerski)i....były PYSZNE biggrin.gif eusa_clap.gif .Od tego momentu placki muszą być z twarożkiem!!! biggrin.gif
Polecam...

Pozdrawiam

Re: <szaman82> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Poniedziałek, 27 Października 2003, 22:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Noemi_best
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>

Użytkownik #4

[ Osobista Galeria ]

och... ja uwielbiam placki wlasnie z cukrem biggrin.gif
na ostro jeszcze nie jadlam, ale jak ktos takie zrobi to sie wprosze do niego na obiad tongue.gif

Re: Placki ziemniaczane
PostWysłano: Wtorek, 28 Października 2003, 02:22 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EZ_lo
Stały uczestnik
<tt>Stały uczestnik</tt>

Użytkownik #91

[ Osobista Galeria ]

placki rzadza !!
u mnie w domu smazy sie je na oleju i tak jak u ooza - przynajmniej czesc masy jest starta na duzych oczkach tarki. poza nie wchlanianiem tluszczu na pewno nadaja plackom chrupkosci, bo z ich krawedzi stercza takie duze kawaleczki ziemniakow i przysmazone ... mmm rozmarzylem sie biggrin.gif jadamy je na slono (sol/pieprz/wegeta), a ja uwielbiam je na zimno.

znam tez jeden patent na robienie ich z zoltym serem.
gdy placki sa juz w sumie gotowe na patelni kladziemy na jednym zolty ser i przykrywmy go drugim. po chwilce ser sie rozpuszcza i na talerz. dobre sa z dobrym ketchupem (tak wiem - profanacja kuchni ...)

a jakiej wielkosci/grubosci lubicie placki?
u mnie sa dosc sporych rozmiarow, ale przy tym w miare cienkie - w efekcie mocno sie przysmazaja. takie malutkie (fi80mm biggrin.gif ) oczywiscie tez lubie, ale jakos przekonany jestem do swoich.

Re: <EZ_lo> Placki ziemniaczane
PostWysłano: Środa, 29 Października 2003, 16:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
szaman82
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>

Użytkownik #290

[ Osobista Galeria ]

Cytat:
a jakiej wielkosci/grubosci lubicie placki?

Wolę większe placki,ale mi najbardziej zależy,aby były dobrze wysmażone,przypieczone-nie przepadam za bladymi. biggrin.gif

PostWysłano: Sobota, 08 Listopada 2003, 15:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik

Użytkownik #203

[ Osobista Galeria ]

To bardzo dobry temat - u mnie placki rządzą wyłącznie w jadłospisie mojej córki, lubi prawie w każdym wydaniu - warunek jest jeden - żeby tylko nie musiała ich robić, co z niej będzie za kobieta nie wiem, ale z pewnością nie kucharka, widać wszystko się zmienia ..
Ale przeczytałam tutaj dużo różnych przepisów i muszę koniecznie poćwiczyć, jak coś mi wyjdzie to zapraszam NOEMI_BEST na degustację ..
Przepisy marzenie ... dzięki

PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 12:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
weS
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>

Użytkownik #465

[ Osobista Galeria ]

Zawsze jadlem poprostu placki wink.gif .. ale ostatnio po poczytaniu tego topicu juz jadlem z kieubasa :) Moze ktos podac przepis na placki na ostro ? wink.gif

PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 17:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip

Użytkownik #15

[ Osobista Galeria ]

fuj
zaraz zostane zakrzyczany ale to jedno z nielicznych dan którego nienawidze

Placki ziemniaczane
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Smakosze

Strona 1 z 1  

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze ceny na grzejniki płytowe Kermi grzejniki kermi wrocław Kermi K22 V22 stalowe płytowe zamiast żeliwnychkoparko ładowarka Piłatransportpensjonat nad morzem Kołobrzeg pensjonaty wakacyjny pensjonatdiks91
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.

Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010