Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> Czy czytamy ?? Idź do strony 1, 2, 3, ... 5, 6, 7
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <bzzz> Czy czytamy ??
PostWysłano: Piątek, 19 Września 2003, 12:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Broniarka i Łysiaka nie cenię, ale Lem jest cool! A i tak Zajdel rulez!!!
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Niedziela, 21 Września 2003, 17:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Lema - bardzo lubiłam, mam jego kilkanaście tytułów, poza tym był taki okres w moim życiu, że uciekałam bardziej od życia do fantastyki, ale i ciekawych pozycji było o wiele mniej, wtedy cieszyły się wielką popularnością antykwariaty.
Ci co teraz chcą czytać mają tak bogaty wybór, że wystarczy wykazać tylko odrobnię chęci.
I jak powiedziała BZZZ
bzzz :
nie wiem czy są jakieś podgatunki książkowe... i czy nam dane to oceniać... każdy czyta to co lubi i w jakich ilościach lubi... dla mnie to nie czytanie na ilość wbrew pozorom... a na jakość... każdą z tych ksiązęk czytam osobno..
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Niedziela, 09 Listopada 2003, 20:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Myrddin
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #427
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




bardzo nie lubie byc zmuszany do przeczytania jakiegos tytulu, meka dla mnie np jest przebrniecie przez "Dziady" ktore to sa moja lektura. Dlaczego? otoz szczerze niecierpie Mickiewicza, nie jest to wynikiem sposobu w jaki pisal ale jego osoby. Po czesci jest to zasluga Słowackiego gdyż jestem jego fanem a Ci dwaj panowie nie przepadali za soba. Procz tego jest jednak kilka innych powodow: mickiewiczowe zaklamanie odnosnie polskich powstan (dzieki niemu zdobyl wieksza slawe od Slowackiego ktory to w "Kordianie" potepia nieudolnosc polakow) czy jego wyglad po powrocie z emigracji (wlasna sluzba poprwiala jego stroj)...
Czytam wiec jedynie to co mnie interesuje, zadko jest to fantastyka choc Tolkien na pewien okres mojego zycia mna zawladnol... Bardzo lubie literature Japonska z zwlaszcza Yukio Mishima .... Staram sie czytac przynajmniej rozdzial danej ksiazki dziennie bo to nie tylko rozwija wyobraznie ale i wzbogaca jezyk do tworzenia wlasnych "dziel".
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 11:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pola
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #751
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




macie racje, ze jednak, jesli male dziecko widzi, ze w domu sie czyta, samo siega po ksiazke... wrecz , samo chodzi i ciagnie rodzica za ubranie, by mu poczytało, by mu poczytało nie tylko, gazete czy podpis pod malowanka, ale wlasnie chce by poczytano mu ksiazeczke... to naprawdewspaniale uczucie, kiedy takie malenkie dziecko, tak bardzo chce uslyszec jakas nowa opowiesc...u mnie w domu, zawsze sie czytalo, moi rodzice, tez zawsze czytali i do tej pory czytaja, tak i ja sie wychowalam i czytam w kazdje wolnej chwili, tak jak Wy ... i wiecie, to naprawde bardzo mile, jak Wy tutaj mimo wsyztsko,mimo tego calego Internetu, Tv i innych "wrogów" czytacie ... dzieki Nam to wszystko bedzie trawalo , zapewniam Was.. biggrin.gif
  
Re: <pola> Czy czytamy ??
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 17:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




i wiecie, to naprawde bardzo mile, jak Wy tutaj mimo wsyztsko,mimo tego calego Internetu, Tv i innych "wrogów" czytacie ...

A czy ktoś kiedyś w telewizji lub Internecie zakazywał Ci czytania książek? wink.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Sobota, 03 Kwietnia 2004, 21:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Berger @ Sobota, 03 Kwietnia 2004 17:30 @ :
....A czy ktoś kiedyś w telewizji lub Internecie zakazywał Ci czytania książek? wink.gif

Dziewczynie chyba nie o to chodziło.
POLA - masz rację, jeżeli będziemy mimo tych wszystkich "wygodnych" nowości XXI w. sięgali po książki, to będzie warto chociażby dla takich jak My je pisać i wydawać.
  
Re: <kazia> Czy czytamy ??
PostWysłano: Niedziela, 04 Kwietnia 2004, 13:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Dziewczynie chyba nie o to chodziło.

I chyba dlatego na końcu mojego posta znalazło się ,,oczko"...
A ,,wygodne" nowości nie takie znowu wygodne. Niezbyt wygodnie by mi było czytać książkę w Internecie, a i telewizyjna ekranizacja jej nie zastąpi.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Niedziela, 04 Kwietnia 2004, 16:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Berger @ Niedziela, 04 Kwietnia 2004 13:02 @ :
...........
A ,,wygodne" nowości nie takie znowu wygodne. Niezbyt wygodnie by mi było czytać książkę w Internecie, a i telewizyjna ekranizacja jej nie zastąpi.

Dzięki za wyjaśnienie z "oczkiem".
Co do "wygonictwa - w nowościach" - to znam takich co wyłącznie bazują na tym, czego akurat TY nie lubisz jak wielu innych i oni właśnie z pewnością nie czytają książek, ani żadnych publikacji, stawiając przede wszystkim na internet, a ekranizacje telewizyjne zaliczają bo muszą mieć powierzchowną znajomość tematu.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Kwietnia 2004, 09:58 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pola
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #751
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




w sumie to chyba wszyscy mnie zrozumieli .. jedni z "oczkiem" i "bez oczka"... oczywiscie, ze czytanie ksiazek w Internecie , czy ogladanie ekranizacji w Tv, nie oddaje tego, co posiada ksiazka.. nie potrafie czytac ksiazek w Internecie, bo to przeciez nie ksiazka, czytajac, nie czujesz kartek pod palcami, nie dotykasz okladki, ani slow na stronicach; to nie ta bajka .. ;) a ekranizacje, sa ciekawym doswiadczeniem, kiedy samemu przeczyta sie ksiazke, a pozniej zobaczy sie obraz w Tv, czasem calkiem inny niz nasz ... a z mlodymi ludzmi, tak czasem bywa, ze jednak dokladnie "zaliczają bo muszą mieć powierzchowną znajomość tematu"... [/i]

Wiadomość wysłana po 12 sekundach:

w sumie to chyba wszyscy mnie zrozumieli .. jedni z "oczkiem" i "bez oczka"... oczywiscie, ze czytanie ksiazek w Internecie , czy ogladanie ekranizacji w Tv, nie oddaje tego, co posiada ksiazka.. nie potrafie czytac ksiazek w Internecie, bo to przeciez nie ksiazka, czytajac, nie czujesz kartek pod palcami, nie dotykasz okladki, ani slow na stronicach; to nie ta bajka .. ;) a ekranizacje, sa ciekawym doswiadczeniem, kiedy samemu przeczyta sie ksiazke, a pozniej zobaczy sie obraz w Tv, czasem calkiem inny niz nasz ... a z mlodymi ludzmi, tak czasem bywa, ze jednak dokladnie "zaliczają bo muszą mieć powierzchowną znajomość tematu"...
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Kwietnia 2004, 10:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pola
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #751
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




przepraszam, za komplikacje... ale sama nie wiedzialam, ze to wszystko rejestruje kazdy moj ruch ... jeszcze raz przepraszam ... :]
  
Re: <pola> Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Kwietnia 2004, 13:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Edek jak Wielki Brat, nieustannie patrzy na Ciebie! lol.gif
  
Re: <Berger> Czy czytamy ??
PostWysłano: Poniedziałek, 05 Kwietnia 2004, 19:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Faktycznie jak Wielki Brat, najważniejsze, że patrzy !!! wink.gif
p.s.
robię spam, sorry - ale wypowiedż była taka trafna, że nie mogłam się powstrzymać.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Piątek, 09 Kwietnia 2004, 20:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pola
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #751
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




w takim razie, troszke sie teraz boje .. ale nie ma co, bede juz grzeczna .. ;)
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Niedziela, 25 Kwietnia 2004, 15:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
little_wild_girl
Nałogowy uczestnik vip
<tt>Nałogowy uczestnik</tt>
 
Użytkownik #187
Posty: 2741


[ Osobista Galeria ]




Berger @ Poniedziałek, 05 Kwietnia 2004 13:57 @ :
Edek jak Wielki Brat, nieustannie patrzy na Ciebie! lol.gif

kazia :
Faktycznie jak Wielki Brat, najważniejsze, że patrzy !!!

Dobra, lepiej nie będę prostować, czy nieustannie i czy patrzy, ale taka świadomość chyba dobrze wpływa na dyscyplinę na forum, co? lol.gif
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Piątek, 07 Maj 2004, 08:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Ostatnio z córką sortowałam jej książki i książeczki, które bardzo lubiła - niesamowite wspomnienia, niektóre swoje ulubione książeczki cytowała z pamięci, mnie było bardzo miło z tego powodu, bo w końcu po części to moja zasługa smile.gif
A później zrobiłyśmy podsumowanie i się okazało, że niestety teraz czytamy o wiele mniej, a do księgarni zaglądamy przez zupełny przypadek, natomiast z biblioteki jeżeli już to wypożyczamy książki potrzebne do pracy albo do nauki, nie dla przyjemności samego czytania.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Piątek, 07 Maj 2004, 15:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




kazia @ Piątek, 07 Maj 2004 08:15 @ :
okazało, że niestety teraz czytamy o wiele mniej, a do księgarni zaglądamy przez zupełny przypadek, natomiast z biblioteki jeżeli już to wypożyczamy książki potrzebne do pracy albo do nauki, nie dla przyjemności samego czytania.


Dokładnie! Ja, co gorsza, zupełnie nic teraz z biblioteki nie wypożyczam. A w okresie lat nastu chadzałem do biblioteki co kilka dni. Jakoś zanikł u mnie ten nawyk...
A może czasu mam mniej. Ledwie nadążam z przeczytaniem ,,Wyborczej", choć kupuję ją tylko trzy razy w tygodniu.
  
Re: Czy czytamy ??
PostWysłano: Piątek, 07 Maj 2004, 18:57 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Berger @ Piątek, 07 Maj 2004 15:48 @ :
...
Jakoś zanikł ... ten nawyk...
A może czasu ... mniej. Ledwie nadążam z przeczytaniem ,,Wyborczej", ...

smile.gif Zauważyłam już dawno jak bardzo jesteś zapracowany i masz absolutną rację - to brak czasu, ale jeszcze jest wiele innych przyczyn, że nie korzystamy z bibliotek i czytamy mniej.
W bibliotekach brak jest nowości, a jak się znajdzie jest wyłącznie jedna sztuka i za nim do niej się dotrze już przestała być nowością. Poza tym nie wszystko czyta się tzw, "jednym tchem" i nasza praca często nas samych zniechęca do "przebrnięcia" przez "trudne" pozycje. Czasami po prostu wolimy czas poświęcić innym sprawom, dla nas ważniejszych, więc wybieramy i książki idą w tedy na plan dalszy.
Świadomie więc zapisałam się do "Świata książki", bo to mnie zobowiązuje do kupienia chociaż jednej książki na kwartał i mogę sobie poczytać chociaż w skrócie, co zostało ostatnio wydane. To też jest wygodnictwo, ale przynajmniej nie do końca się odsuwam od czytania, które naprawdę lubię
  
Re: <kazia> Czy czytamy ??
PostWysłano: Piątek, 07 Maj 2004, 19:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




He, he, mnie dziewczyna, z którą się spotykałem dwa lata temu, namówiła do zapisania się do Świata KSiążki (miała z tego tytułu jakieś bonifikaty). Skończyło się na tym, że Świat mi parę razy grzecznie przypominał, że by był bardzo szczęśliwy, gdybym coś zamówił, a w końcu... przestał i przypominać i katalogi wysyłać! lol.gif
Ale nic to, ostatnio przeczytałem przynajmniej jedną, sensacyjno-erotyczną książczynę, która do miesięcznika Voyage dołączona była! biggrin.gif
  
Re: <Berger> Czy czytamy ??
PostWysłano: Piątek, 07 Maj 2004, 21:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kazia
Stały uczestnik vip
Stały uczestnik
 
Użytkownik #203
Posty: 918


[ Osobista Galeria ]




Z mojej karty korzystają moje dzieci ich towarzystwo i moi znajomi, nikogo nie wciagam do klubu, bo wystarczy że ja tam jestem, czasami się to przydaje. Tym bardziej, że mam zniżkę - dość znaczną.
A katalogi są dostępne dla wszystkich w księgarni.
  
Re: <kazia> Czy czytamy ??
PostWysłano: Sobota, 08 Maj 2004, 19:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Jak już jestem w księgarni, to katalogi mi są zbędne; mam półki pełne książek. biggrin.gif
  
Czy czytamy ??
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 2 z 7  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zaręczyny w wellness Ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010