Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 12:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




Podczas włączania kompa pojawia się lista z pięcioma pozycjami: jeżeli chcę wejść na XP, muszę zejść na dół i wybrać ją z menu. W przeciwnym wypadku po kilku sekundach automatycznie załaduje się Linuks. Chciałbym aby natomiast tym standardowym systemem w dalszym ciągu był Windows XP, tak aby bez mojej intencji ładowało od razu winde (jeśli nie wybiore z listy linuksa). A to jest dlatego dla mnie ważne, gdyż moja siostra korzystająca z windy ma taki zwyczaj odchodzenia od kompa i zawsze ładowałoby jej linucha... może ktoś wie gdzie i jak to ustawić?
  
Re: <cf4ni4k> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 12:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




w control center, sekcja bootloader. Tam przenosisz windowsa na sam szczyt i oznaczasz jako default.
  
Re: <cf4ni4k> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 13:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




nic dodac nic ujac:)
chyba ze nie masz x-ow jesli ich nie masz (choc pewnie je masz)
mozesz zrobic cos takiego
jako root wyedytowac plik /etc/lilio.conf w naglowku bedzie slowo:
default="xxx" dalej odszukaj jaka nazwe (label ) ma twoj windows i wpisz do defaultu.

Sam zdecyduj jaka metoda jest latwiejsza :P

biggrin.gif
pozdrawiam
  
Re: <nyx> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 16:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
cf4ni4k
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #283
Posty: 76


[ Osobista Galeria ]




oka poradziłem sobie, dzięki biggrin.gif

na początku mi nie wychodziło tak jak trzeba sposobem nyxa (wpisalem do default "windows" a chyba trzeba bylo zapisac tam zawartosc "tabel") ale poradzilem sobie innym spobem: centrum konfiguracji -> bootlodaer -> i kreatorkiem do default dalem winde smile.gif


chyba, że nie masz x-ów
hehe co to są te x-y? kazdy o nich pisze, a nie wiem o co chodzi...
  
Re: <cf4ni4k> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2003, 17:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




X-y, czy jak kto woli X-Server to środowisko graficzne systemu Linux.
  
Re: Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Piątek, 16 Kwietnia 2004, 16:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




Weszłem do Control Center, sekcji bootloader i ustawiłem co trzeba. Wyskoczył jednak komunikat o błędzie:

Cytat:
Instalacja LILO nie powiodła się. Wystšpił następujacy błšd lilo failed: fatal: open/dev/fd0: No such device or adress.


Jestem pewny, że wybrałem z listy dobre elementy. Przed miesišcem ten sposób działał i wszystko było ok'a... przed chwila wlasnie od nowa instalnelem Linuksa i powinno byc oka... doubt.gif
  
Re: Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Sobota, 17 Kwietnia 2004, 19:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
heliusz
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #840
Posty: 45


[ Osobista Galeria ]




LINUX rulez biggrin.gif


EDIT by Bzdury:
Następne takie posty będą kasowane
  
Re: Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Sobota, 17 Kwietnia 2004, 21:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




heliusz @ Sobota, 17 Kwietnia 2004 19:17 @ :
LINUX rulez biggrin.gif

?? confused.gif

EDIT by Bzdury:
takie też
  
Re: <indeger> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Niedziela, 18 Kwietnia 2004, 01:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




na pewno nie zrobiłeś tak jak trzeba, bo chciał zapisać lilo na dyskietce. Więcej nie będę odpowiadał. Naucz się czytać manuale.
  
Re: <Bzdury> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Niedziela, 18 Kwietnia 2004, 12:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
indeger
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #646
Posty: 95


[ Osobista Galeria ]




@Bzdury który manual mam przeczytać? Całš dokumentację Mandrake, które pewnie i tak jest w większo?ci/cało?ci po angielsku?
  
Re: <indeger> Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
PostWysłano: Niedziela, 18 Kwietnia 2004, 15:12 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




man lilo
man lilo.conf
  
Linux Mandrake 9.2 + Windows XP
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010