Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
PostWysłano: Wtorek, 20 Kwietnia 2004, 20:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zenit
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #859
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Witam wszystkich życzliwych tego forum.
Dziś się ponownie zabrałem za podkręcanie magistrali i zauważyłem bardzo dziwne dla mnie zjawiska. Ustawiłem magistrale na 192Mhz, mnożnik 9.5, Vdimm auto, Vcore default, 3DMarck przechodzi, ale 1 na dziesięć potrafi sam wyjść sobie na pulpit, pomyślałem ze nie jest tak źle, prime 95 testowałem przez18 minut zdanego Bledu.
Podniosłem mnożnik na 198Mhz, napięcia i mnożnik zostawiłem te same i 3Dmark za każdym razem wywala się na pulpit, wiec podniosłem na 200Mhz i tu dziwna sprawa, bo napiec wogole nie ruszałem, a 3DMarck przeszedł bez żadnych zastrzeżeń, zauważyłem jeszcze ze napięcie na DIMM mam inne niż zalecane, podczas uruchamiania kompa pokazuje mi 2.73V, a Aida 32 pokazuje 2.74V, wczesniej pokazywalo 2.61V czyżby się samo regulowało? W biosie mam ustawione na AUTO wiec może tak jest. Będę dalej podkręcał.
Oczywiście założyłem na chipsety Zalmany tylko ze bez żadnych wentylatorów.
  
Re: <zenit> EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
PostWysłano: Wtorek, 20 Kwietnia 2004, 22:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




so far so good

oby tak dalej
a jak temperatury ?
  
Re: EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
PostWysłano: Wtorek, 20 Kwietnia 2004, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zenit
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #859
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Procek nie jest wsumie podkrecony tylko pracuje na wyzszej magistrali, wiec temperatura mi nie skoczyla zbytnio w tej chwili mam 27 stopni w obudowie i 37 na procesorze odczyt z Aidy 32.
Pozdrawiam
Ps zauwazylem ze po wylaczeniu komputera i po ponownym wlaczeniu powiedzmy za godzine nie stety to AUTO VDIMM nie zbyt dziala bo mialem napiecie 2.60 i komp nie chcial ruszyc musialem podniesc do 2.73 V i jest git
  
Re: <zenit> EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
PostWysłano: Środa, 21 Kwietnia 2004, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




jak nie jak tak
zmiana magistrali to nic innego jak krecenie
a ze nie zmieniales napiecia to twoj zysk jeno

te 37 stopni to w stresie ? jaki cooler?
  
Re: EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
PostWysłano: Środa, 21 Kwietnia 2004, 14:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zenit
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #859
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




W stresie, granie powiedzmy przez 10 h -38stopni, prime 95 - 39stopni, cooler jest w opisie Volcano 11- mod (Noiseblocker S4+dukting mod+szlifowanie spodu).
Soory nie ma go w opisie
  
Re: <zenit> EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
PostWysłano: Czwartek, 22 Kwietnia 2004, 16:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Kamilos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #706
Posty: 13


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
dukting mod

To co takiego ?
  
Re: EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
PostWysłano: Piątek, 23 Kwietnia 2004, 06:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zenit
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #859
Posty: 9


[ Osobista Galeria ]




Kolmierz powietrzny , poprawia chlodzenie redukuje halas tu masz opis:
http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=80&gg=76&id=173
  
EPOX 8RDA+ podkrecanie Fsb ?
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi w ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010