Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura -> WOJNA POLSKO RUSKA?. Idź do strony 1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: <pola> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Środa, 14 Kwietnia 2004, 20:24 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




EBcia na pewno nie jest ani Jurandem, ani Zbyszkiem. Pomimo to moim zdaniem wcale nie potrzebuje włosiennicy. wink.gif
  
Re: <Berger> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Czwartek, 15 Kwietnia 2004, 07:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Czy moglibyśmy ustalić, że w tym wątku problem pielgrzymki EB do Bergera uznamy za zakończony??? Ostatecznie proponuję przenieść się na Hyde Park, może większą ekipę dzięki temu zmontujecie. W grupie pielgrzymuje się podobno raźniej lol.gif. Chociaż ja nigdy nie uprawiałam takich wyczynów więc może się mylę. wink.gif
  
Re: WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Niedziela, 18 Kwietnia 2004, 17:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pola
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #751
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




czyli po prostu ladnei Nas prosisz, bysmy powrocili do tematu ... :]
ale tak sie zastanawiam, czy cos jeszcze mozna rzec na temat tej ksiazki ..? w kazdym razie, gdyby byl ktos tak mily i opowiedzial mi odrobinke o "Samotnosci"... :]
  
Re: <pola> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Kwietnia 2004, 07:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




Nie musisz dyskutować o "Wojnie..." skoro już wszystko zostało wg Ciebie powiedziane, proszę jedynie aby w tym miejscu pominąć milczeniem problem pielgrzymki EB. Napisałam to w miarę jasno. Spróbuj jeszcze raz przeczytać mój poprzedni post - jest krótki, bo podobno tak jest łatwiej (następnym razem spróbuję pisać równoważnikami zdań - będzie jeszcze łatwiej) doubt.gif
  
Re: WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Kwietnia 2004, 09:06 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
pola
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #751
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




przepraszam... :( ja Cie dokladnie zrozumialam, i po prostu chcialam powrocic do tematu... i przepraszam raz jeszcze, ze zle sie zrozumialysmy...
i dalej uprzejmie prosze o odpowiedzenie na mojego posta ...
  
Re: WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Wtorek, 20 Kwietnia 2004, 09:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Pozioma
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #272
Posty: 262


[ Osobista Galeria ]




pola @ Niedziela, 18 Kwietnia 2004 17:34 @ :
w kazdym razie, gdyby byl ktos tak mily i opowiedzial mi odrobinke o "Samotnosci"... :]


A nie prościej ją po prostu przeczytać???? Nóż widelec to dzieło kultowe, a ja tu durna staram się udowodnić że to szajs. No dobra - przeciętne czytadło wink.gif
  
Re: <Pozioma> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Środa, 21 Kwietnia 2004, 15:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EB
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #744
Posty: 138


[ Osobista Galeria ]




Wstępnie zaznaczam iż nie pałam uwielbieniem dla Masłowskiej ( co pewnie już było zauważalne), ale Ona mnie intryguje. Zastanawia mnie jako osoba. Nie bronię też „Wojny...” ani twórczości Masłowskiej pod żadną postacią, ale pytam , skoro to takie kiepskie, składnia podwórkowa, język niewyszukany, wulgaryzmy, przerost formy nad treścią etc... to jak wytłumaczyć Jej popularność ?? Czy to swoisty fenomen ? Czy moda ? Czy pogoń za nowymi doznaniami, szokującymi zestawieniami, nietypowym odbiorem ? Ma wyczucie i trafia ? Czytają Ją jedynie blokersi i dresiarze ?? Przecież nie...!


Mało tego..! Jej książka doczekała się teatralnej inscenizacji ! Ktoś ją chciał wystawić. Dlaczego ? Żeby wystawić coś, co jest obecnie modne ?
Gdzie Masłowska udziela się wokalnie w dwóch utworach będących ścieżką muzyczną owej inscenizacji, współpracując z Cool Kids of Death.

Dlaczego ta dziewczyna tak się podoba ?
Bo jest szokująca ?
Dlatego ?
  
Re: <EB> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Środa, 21 Kwietnia 2004, 16:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Myślę, że niewielu dresiarzy/blokersów czyta cokolwiek. crazy.gif
A Dorota Masłowska niby w którym miejscu jest szokująca?!
  
Re: <Berger> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Czwartek, 22 Kwietnia 2004, 09:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EB
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #744
Posty: 138


[ Osobista Galeria ]




Dla mnie szokujące jest przesadne i zupełnie niepotrzebne używanie wulgaryzmów choćby...
Oprócz tego fakt, ze przy nagminnym łamaniu zasad gramatyki i stylistyki jest tak hołubiona.
I jeszcze znalazłabym w samej treści parę elementów dla mnie lekko szokujących, ze względu na...jakby to nazwać...obrzydliwość...?
  
Re: <EB> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Czwartek, 22 Kwietnia 2004, 11:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Wulgaryzmu muszą być skoro narratorem jest drechol. A do obrzydliwości jeszcze nie doszedłem. Bardzo są obrzydliwe?
  
Re: <Berger> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Piątek, 23 Kwietnia 2004, 08:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EB
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #744
Posty: 138


[ Osobista Galeria ]




Naprawdę mam to zrobić...?
Naprawdę tego chcesz...?
Proszę, parę przykładów :

„mówi do mnie : jestem dziewica. Co natychmiast jako ilustrację obrazkową wydziela na tapczan pokaźny kłąb krwi i sztukę surowego mięsa”

„tak się dramatycznie zerzygała. Chów się teraz, a gdy tylko ją obudzimy tę naszą zerzyganą kamieniami królewnę śnieżkę”

„Ta pani co tu mamy ma poważny zgon. Być może nawet nie żyje. Leży przez wannę. Wyrzygała kurwi kamień. A możliwe, iż we swej kościstej dupce też ma kamieniołom, wyasfaltowane, wybrukowane.

„między jednym a drugim rzygiem woła w moim kierunku : szataaaaaaaan ! Po czym rzyga dalej. Wygląda jakby zaraz miała wybuchnąć na zewnątrz swej zamszowej kiecki i pokryć cały świat rzygowiną, aż poszłoby echo”
  
Re: <EB> WOJNA POLSKO RUSKA?.
PostWysłano: Piątek, 23 Kwietnia 2004, 13:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




No obrzydliwe dość. Ale nihil novi.
  
WOJNA POLSKO RUSKA?.
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Literatura

Strona 2 z 2  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010