Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking -> problem z L12 mod'em -> undercloacking :(
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
problem z L12 mod'em -> undercloacking :(
PostWysłano: Sobota, 01 Maj 2004, 00:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rafalmag
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #910
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Wczesniej pisalem na tweak.pl.

Zrobiłem Barton moda (dziala w 100% - w cpuz zawsze 512kb) i ostatnio L12 moda - za pomoca 2 drucikow z kabla telefonicznego. I mam problem, bo komp nie pozwala sobie podniesc napiecia. Chodzi teraz na 200x6 i 1,6 V. Jak podniose napiecie do 1,65 V to juz nie wchodzi do Windowsa (i do GNU/Linuxa (Debian) - tryb graficzny (Gnome)). Jak dam 1,7 V to nawet nie bootuje. Oczywiscie na wyzszym taktowaniu tez sie zawiesza, wiec ustawilem "w miare optymalne", chociaz nie do konca stabilne - przy obciazeniu: gra 3D czy SETI - zwisy.


Mozliwe przyczyny:
1. Czy to mozliwe, abym zbyt mocno przykrecil bloki, tak ze np. socket sie wygial i proc nie styka sie dobrze z blokiem wodnym.
2. (z przyczyn technologicznych) blok na NB zakrywa 90% powierzchni chipsetu.
3. uszkodziłem MB :( - ale brak widocznych sladow

Co z powyzszego jest najbardziej prawdopodobne. Dodam, ze demontarz blokow jest bardzo czasochlonym i skomplikowanym procesem, ze wzgledu na moja wlasna konstrukcje budy (fotki na stronie), wiec wolalbym wiedziec na co mam zwrocic uwage.

PS1: Bios wykrywa mi procka jako 2800+ (166x12), a nie (200xfoo), a laczylem 2 kabelkami niby "133->200"
PS2: Testowalem juz 2 biosy (offcial 22 i 3Dfire23) i jest dokladnie to samo. :(


proc:
AMD Athlon XP 2000+
Athlon XP Thorton 0,13um ; 1,66 GHz ; L2=256kb kb ; 1,6 V ; seria AQXDA ; 2003 rok ; 23 tydzień
(AXDA2000DUT 3C AQXDA 0323 SPMW)
  
Re: <rafalmag> problem z L12 mod'em -> undercloacki
PostWysłano: Sobota, 01 Maj 2004, 09:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




powinieneś połaczyć J E D N Y M K A B L E M na 200 MHz Ja tak mam na Athlonie 1700 XP i obecnie pracuje na 2535 MHz i napięciu 2.0 V ... wiem ze jak niektórzy wsadzali 2 kabelki do 166 i 200 to czasem nawet płytę szlag trafia a konkretnie bios znam 2 takie przypadki. Natomiast w przypadku jednego tak jak ja to zrobiłem nigdy o problemach nie słyszałem wink.gif
  
Re: problem z L12 mod'em -> undercloacking :(
PostWysłano: Sobota, 01 Maj 2004, 12:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rafalmag
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #910
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




OK w takim razie jeszcze dzis bede zmienial tego moda.

Wedlug mnie, powolujac sie na tableke z tad i fotke mojego procka:

mam procka 133, wiec aby go zmodowac na FSB=200 powinien uzyc 2 kabli.

Wiec, polaczylem ah28 z ah30 i ah32 z ag31 (czyli dokladnie tak samo jak na zdjeciu ponizej).

Moda robilem bazujac na tym artykule:





Moglbys mi napisac ktore piny polaczyc?

Dodam, ze moda robilem z powodu problemow z osiagnieciem FSB>205 . Kolega po zrobieniu tego moda mogl opuscic napiecie o 0,2 V (ale on ma Athlona Mobile).
  
Re: problem z L12 mod'em -> undercloacking :(
PostWysłano: Sobota, 01 Maj 2004, 14:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




to Ja Cię zaskoczę bo powiem ze mam połączone ah30 z ah32
  
Re: problem z L12 mod'em -> undercloacking :(
PostWysłano: Sobota, 01 Maj 2004, 14:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rafalmag
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #910
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




e X t 7 3 @ Sobota, 01 Maj 2004 14:05 @ :
to Ja Cię zaskoczę bo powiem ze mam połączone ah30 z ah32


To mnie bardzo zaskoczyles shock.gif
Moglbys napisac jakiego masz procka (rdzen, domyslne FSB) i co ten mod "powoduje" - jak go wykrywa BIOS.
Wielkie dzięki za informacje smile.gif

EDIT:

Znalazlem bardzo ciekawy post-artykul na zagranicznym forum
LINK

I wedlug niego, polaczenie ah32 z ag31 powoduje wykrycie CPU jako 166, a aby osiagnac 200 trzeba jeszcze polaczyc ah30 z ah32 , a nie z ah28 !!

Czy mam racje? Jaki jest sens moda 133->166 , zamiast 133->200 przy uzywaniu FSB>200.
  
Re: <rafalmag> problem z L12 mod'em -> undercloacki
PostWysłano: Sobota, 01 Maj 2004, 23:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




mam Athlona 1700 T-Brid`a 0.13 standardowe zasilanie to ... o ile pamiętam wink.gif ... nie używałem od roku lol.gif jakiś 1.65 V a teraz idzie na 2.0 V - realne, w biosie 2.025 V a używam teraz BIOS`u D22A1BK-R2-4247 od Tictac`a i zapewniam ze nie trzeba łączyć pinów innych niż podane prze zemnie aby osiągnąć "na starcie" 200 MHz ... wykrywa mi procesor jako Athlona 3200 wink.gif

aha ważna rzecz ... procesor musi być z dobrej serii inaczej nie wstanie na domyślnym napięciu z L12 jak np. zmieniamy BIOS !!!!
  
Re: <e X t 7 3> problem z L12 mod'em -> undercloack
PostWysłano: Niedziela, 02 Maj 2004, 04:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rafalmag
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #910
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Dziś jednak nie zdaż{e,yłem} zrobic poprawki. Teraz wyjezdzam zrobie jak wroce albo w kolejny weekend confused.gif
Seria jest dobra, no i 23 tydzień :)

OK, to ja tez sprobuje połączyć ten co Ty: tylko jeden o 1 nizej smile.gif
W koncu wedlug zagranicznego forum (linki podalem wczesniej) to powinno dac 166, wiec nic sie nie popsuje.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. smile.gif Po zmodowaniu napisze jakie sa efekty. smile.gif
  
problem z L12 mod'em -> undercloacking :(
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Overclocking :: Tweaking

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
zephyr
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010