Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Pomocy!!!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Pomocy!!!
PostWysłano: Wtorek, 11 Maj 2004, 13:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dreadman
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #936
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




witam serdecznie. Przedstawie po krótce i co mnie chodzi.
Otóż mam 2 kompy jeden na win XP drugi na win 2000, do tego na XP podłączony jest internet z sieci osiedlowej, a ja chciałbym żeby w tym drugim na win2000 też net był. Prosze o opis, najlepiej step by step jak to uczynić. Jestm w tych sprawach laikiem, może nie całkowitym, ale nie brdzo się orientuje. Z góry dziękuje za udzielone porady:)

Pozdrwaim
Dreadman
  
Re: <dreadman> Pomocy!!!
PostWysłano: Wtorek, 11 Maj 2004, 15:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




masz opcję szukaj na forum. Wystarczy trochę chęci.
  
Re: Pomocy!!!
PostWysłano: Sobota, 15 Maj 2004, 22:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fobos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #947
Posty: 38


[ Osobista Galeria ]




Sa na to 2 sposoby:

Sposob 1:
Mozesz dokupic jeszcze jedna sieciowke, ewentualnei zalatwic sobei HUB i polaczyc kompy i skonfigurowac udostepnianie internetu.

Sposob 2:
W tym sposobie opisze sposob dzieki ktoremy naraz z internetu bedzie mogl korzystac tylko 1 komputer. W skrocie mowiac omowie jak skonfigurowac drugi komputer aby po wpieciu kabla z sieci serwer go wykrywal jako kompa prawnie podlaczonego do sieci (w tym wypadku ten z xp) wiec:

-Siadamy do kompa z win xp
-W start/uruchom wpisujemy: cmd (otworzy sie konsola)
-w konsoli wpisujemy komende: ipconfig/all (wyswietla sie przydatne informacje)
-Zapisz sobie na karteczce "Adres fizyczny"
-Tutaj konczymy dzialanie na kompie z xp przechodzimy do konfiguracji z kompem win 2000

+Do komputera z win 2000 podpinamy kabel z sieci.
+Wchodzimy do wlasciwosci otoczenia sieciowego, i wybieramy wlasciwosci "Polaczenia lokalnego"
+Z zakladki "ogólne" klikamy pierwszy przycisk "konfiguruj" po otwarciu nowego okna wybieramy zakladke "Zaawansowane" w okienku "wlasciwosci" wybieramy "ADRES FIZYCZNY" i zmieniamy z "Nieobecna" na "Wartosc" wtedy do okienka wpisujemy wczesniej spisany adres fizyczny z kompa z xp !
+Nastepnie klikamy OK, po ponownym rozruchu systemu, serwer sieciowy rozpoznaje "adres fizyczny" i przydziela nam IP dzieki czemu mozemy korzystac z wszystkich przywilejow "Legalnie podloczonego PC do sieci"

Czas konfiguracji komputera dla nowicjusza nei powinien przekroczyc 10min, wszystkie ustawienia zostana zapamietane wtedy tylko wystarczy zmieniac kabelek miedzy Pecetami aby korzystac z internetu :)

Mam nadzieje ze opis napisalem przejzyscie i prostym jezykiem dla poczatkujacych userow.
  
Re: <Fobos> Pomocy!!!
PostWysłano: Niedziela, 16 Maj 2004, 13:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




opis dobry tylko ...
nie sadzisz ze dredmenowi chodzilo o stale podłaczenie ?
a reszta jak Bzdury napisał jest na forum

uwaga ode mnie nie pisz na siłe czegos, co juz gdzies zostało napisane
szczegolnie w innym watku na tym forum
  
Re: Pomocy!!!
PostWysłano: Niedziela, 16 Maj 2004, 14:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Fobos
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #947
Posty: 38


[ Osobista Galeria ]




J@ger przeczytales opcje "no.1" ?
Robimy wtedy siec domowa i z komputera podlaczonego do sieci robimy serwer udostepniajacy internet dla kompa numer 2.

Jestem nowy na tym forum, i nie czytalem wszystkich watkow wiec nie wiem co bylo pisane dawniej...
  
Re: <Fobos> Pomocy!!!
PostWysłano: Niedziela, 16 Maj 2004, 18:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ok pamietaj po prostu naszej puchnacej bazie danych
  
Pomocy!!!
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010