Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm -> Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Niedziela, 09 Listopada 2003, 00:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




"Rząd Izraela ostrzegł przed dawaniem dzieciom żywności z soi w związku z obawami, że może to powodować uszkodzenie mózgu - poinformował rzecznik izraelskiego ministerstwa zdrowia.

Ministerstwo wyjaśniło równocześnie, że dotychczas nie zostało udowodnione, że jedzenie dla dzieci przygotowane z soi powoduje chorobę dotykającą system nerwowy.

Siedmioro dzieci właśnie z taką diagnozą trafiło ostatnio do szpitala w Izraelu. Spośród tej siódemki troje było w sobotę w ciężkim stanie i lekarze nie wykluczają, że doszło u nich do uszkodzenia mózgu - poinformował rzecznik szpitala.

"To jest tylko ostrzeżenie. Do tej pory nie mamy udowodnionych żadnych powiązań. Wyniki z laboratorium będą jutro (w niedzielę) wieczorem lub w poniedziałek rano" - oświadczył rzecznik ministerstwa zdrowia Robbie Steinberg.

Koszerne artykuły spożywcze dla dzieci z soi są produkowane przez izraelską firmę Remedia Limited w zakładach w Niemczech."


zrodlo onet.pl

Kolejna super wiadomosc onetu. crazy.gif Coraz czesciej dochodze do wniosku ze ich newsy ida na ilosc nie na jakosc
  
Re: <ulan> Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Środa, 12 Listopada 2003, 13:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Również na www.dyskusje.pl pojawił się post z mrożącym krew w żyłach opisem sposobu przyrządzania proteiny sojowej. Cóż, wydaje mi się, że nie ma sensu jeść przetworów sojowych zbyt często. Natomiast raz kiedyś można jeść bez większych obaw. Ale to tylko moje zdanie.
  
Re: Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Czwartek, 27 Maj 2004, 14:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Ja nie korzystam z proteiny sojowej. W WŚ był kiedyś artykuł na ten temat. Proteina jest czystym, wyizolowanym białkiem, bez żadnych dodatkowych substancji odżywczych.
Co nie znaczy, że nie doceniam jej roli. Dla wielu osób, które przechodzą na wegetarianizm były podstawą wyżywienia. Ja też robiłam je dla swojej rodziny, gdy zapraszałam ich na obiad. Teraz już z niej nie korzystam, wolę soczewicę.
  
Re: <Ania D.> Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Czwartek, 27 Maj 2004, 14:40 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




No dobrze ale soczewica nie zastapi soji,a do niektorych potaw sie po prostu nie nadaje
  
Re: <ulan> Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Czwartek, 27 Maj 2004, 14:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Berger
Sentinel
 
Użytkownik #223
Posty: 5725


[ Osobista Galeria ]




Za to soczewica jest pyszna! :)
Co do soi, to można jeść ziarna, a nie proteinę. Chociaż moim zdaniem proteina jest smaczniejsza.
Co do soi w ogóle, to chyba większość soi, dostępnej na rynku jest transgeniczna. No, ale naukowcy zapewniają, że transgeniczna żywność jest jak najbardziej zdrowa...
  
Re: <Berger> Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Czwartek, 27 Maj 2004, 15:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
ulan
pcandsoft.pl vip
 
Użytkownik #256
Posty: 1291


[ Osobista Galeria ]




Nie przecze jest pyszna cool.gif .A proteine starams ie kupowac sprawdzona, niemodyfikowana, przynajmniej tak twierdzi producent
  
Re: Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Czwartek, 27 Maj 2004, 15:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Ania D.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #989
Posty: 33


[ Osobista Galeria ]




Można ją smacznie przyrządzić, tez mi smakowała, ale co do zapewnień, że nie jest modyfikowana... Po wszystkich aferach związanych z produkcją żywności nie bardzo w to wierzę... W końcu dla producenta liczy się tylko zysk.
  
Re: Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
PostWysłano: Poniedziałek, 31 Maj 2004, 08:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Schyzol
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #603
Posty: 62


[ Osobista Galeria ]




Ulan - nigdy nie wiesz co jesz - zreszta na opakowaniu jedno a pod nim drugie..to jest jak z mieskiem w hipermarketach - niby data waznosci jest do ktoregos tam , ale oni na miesjcu zrobia mielone czy cos innego ( w zaleznosci od miesa ).a pozniej jesz - niby smakuje - ale jednak pozniej wizyty u lekarza - coz coprawda nie powoduje to uszkodzen mozgu, ale jazdy po tym nie naleza do najprzyemniejszych
  
Żywność z soi niebezpieczna dla zdrowia?
Forum dyskusyjne -> Umysł i ciało -> Wegetarianizm

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010