Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Sobota, 19 Czerwca 2004, 21:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Witam Was
wodnym chłodzeniem zajmuję się już 1,5 roku bawię się w wymianę bloków chłodnic i różnych pojemników rezerwuarow itd, ale mniejsza z tym. Podstawa kompa jaki mam jest ponizej ale często czytam o tych niskich temperaturach. Zestawy WC mam osobno na procek i na KG dwa osobne z chłodnicami itd. jednak krecenie procka i otrzymanie niskiej temp to wiadomo dla każdego sukces ja osiągnołem stabilna pracę na tym co mam jednak temp. jaka mam to 47 st po 2 h pracy a w stresie dochodzi do 52. Miałem 42 st ale dołożyłem sobie druga chłodnice i zalałem układ specjalnym srodkiem antykorodowym(chyba za duzo tego wlałem) temp wzrosła do 52 nastepnie wstawiłem rezerwuar i dolałem wody temp spadła do 47 jednak czytając wyniki innych dochodzę do wniosku że albo są to wyniki z kosmosu albo u mnie jest cos nie tak jednak 1,5 roczna praktyka nie może się mylić i naprawdę nie wierze w temp podkręconych procków w granicach około 30 st może ktoś mi to wyjasni smile.gif czy te temp to fikcja czy to real nie mam zestawu cpc miałem go w listopadzie 2002 roku i był za mało wydajny częśc fotek wodnego moge pokazac na gg albo na maila jak byłby ktoś zainteresowany to zobaczyć
pozd
Piła
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Sobota, 19 Czerwca 2004, 22:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




a i jeszcze jedno jakimi programami sprawdzacie temp bo w SpeedFan'ie mam 47 a w SIS Sadra 2004mam 35
  
Re: <Piła> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 02:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
qba666
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1123
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




NO JA KORZYSTAM Z SPEEDFANA WYDAJE MI SIE ZE JEST NAJLEPSZY .....
NO I TEMP NA PROCKU MAM 28 STOPNI ....MAM PROCKA ATHLON 2500XP BARTON PODKRECONEGO DO 3 GHZ.....I JAK BEDZIE MALO TO JESZCZE PODKRECE DO 3.2.... ALE NARAZIE MI WYSTARCZY............................
A MOZE ODCZYTUJESZ TEMP CZEGO INNEGO NIE PROCKA.................
HMM COS NAPEWNO MASZ NIE TAK ALE NIE MAM POJECIA CO..... :(
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 10:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
kuki
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1098
Posty: 7


[ Osobista Galeria ]




[quote="qba666 @ Niedziela, 20 Czerwca 2004 02:41 @ "]MAM PROCKA ATHLON 2500XP BARTON PODKRECONEGO DO 3 GHZ.....I JAK BEDZIE MALO TO JESZCZE PODKRECE DO 3.2.... ([/quote]
3 GHz... a inni sie ciesza z marnych 2656MHz:)
  
Re: <kuki> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 10:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robsonik
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #177
Posty: 63


[ Osobista Galeria ]




Wydaje mi sie ze te temp wynikaja z przeklaman odczytow roznych modeli plyt... Sam mam 1700+@11x200 przy 1,9V i temp jaka posiadam teraz w lato wacha sie w granicach 45-51*C wczesniej mialem 8RDA to pokazywal 38-43*C.

Zauwazylem ze podniesienie lekko napiecia na procu znacznie podnosi jego temperature

qba666 jaka masz temp w pokoju ? 28*C to troche wyssane z palca przy 3Ghz ? Albo odczytujesz zly czujnik albo twoja plyta zaniza temp....
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 11:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Dziegiel
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #81
Posty: 67


[ Osobista Galeria ]




Stary kozak jestes jak podniosłes tego 1833 na 3000 biggrin.gif a temperature pokazuje ci chyba z lodówki ;] (no chyba ze masz jakiegos pelta 200W to sory :)
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 12:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Przetestowałem wczoraj dokładnie SpeedFan, SIS Sandrę i AIDA32 na podstawie której miałem okreslone temperatury AIDA pokazywała procesor 48 sad.gif dioda proca 52, więc takie same temp okresliłem w speedfanie. Jednak wczoraj od bardzo dawna zainstalowałem Sandre i okazuje się że tam procek pokazuje mi 29 biggrin.gif st czasami spada do 26 eusa_clap.gif jednak jak długo pracował to 31- wszystko pod nazwą temp procesora. Postanowiłem sprawdzić temp bloku aerogatem II i przyłożyłem termometr do bloku miał 32 st a blok na płycie 48 więc moze AIDA na której podstawie okreslałem temp źle je odczytuje i nazywa. Z doświadczenia wiem że solteki nigdy nie chciały mi dobrze współpracować z speedfanem a na Asusie mogłem zmniejszać prędkość wentylatorów a tu nigdy ale chyba zaczyna to mieć sens wystraszyłem sie wysokiej temp i wstawiłem druga chłodnicę ale jaja lol.gif
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 12:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Wydaje mi sie ze te temp wynikaja z przeklaman odczytow roznych modeli plyt... Sam mam 1700+@11x200 przy 1,9V i temp jaka posiadam teraz w lato wacha sie w granicach 45-51*C wczesniej mialem 8RDA to pokazywal 38-43*C.

Robsonik jezeli moge Cię prosić sprawdz temp na SIS Sandrze 2004 ja mam napięcie 1,65 1700+@11.5x206 i w Sandrze pokazuje mi że wytwarza 66W[/img]
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 16:25 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MAYDAY.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #702
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Witam.
Z temperaturami na wc walczyłem jakieś 4 miesiące. Po przesiadce z AC na WC temperatury wzrosły! Nie wiedziałem co się dzieje. Kilka razy rozbierałem układ, zmieniłem pompę i chłodnicę, dołożyłem blok na nb, a temperatury nadal wysokie w granicach 55 st w stresie (temp wody 25 st.).
Któregoś dnia wpadłem na pomysł żeby jakimkolwiek wentylem dmuchnąć na płytę główną w okolice socetu i .... temperatura proca po 2 minutach spadła o 15 st ! Od tamtej pory w boku budy na wysokości gniazda proca mam zamontowany wentyl 80/80 puszczony na 7v.
Wniosek : pomiary temperatur z płyty są do d.. i trzeba montować niezależny ,obiektywny czujnik.
Jeżeli chodzi o wyniki temp qby666 to ;):), chyba odczyt temp budy a nie proca - pozdrawiam kolegę eusa_clap.gif

Mój proc @3200+ (11,5x200 1.65v) wytwarza 79w - sandra
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2004, 23:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Dobra czegoś nie rozumiem........

Mam At 2400+, mam płytę asusa A7N8X delux, chłodzenie: chłodnica, 600l/h, + zasilacz +orbital. Bez kręcenia mam 42st. to normalnie, czy mi też program asusa przekłamuje???tongue.gif

Pozdrawiam

marchew
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 00:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




U mnie w sandrze 2004 ma 103st C eusa_clap.gif

marchew
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 00:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




MAYDAY. @ Niedziela, 20 Czerwca 2004 16:25 @ :
Witam.
Z temperaturami na wc walczyłem jakieś 4 miesiące. Po przesiadce z AC na WC temperatury wzrosły! Nie wiedziałem co się dzieje. Kilka razy rozbierałem układ, zmieniłem pompę i chłodnicę, dołożyłem blok na nb, a temperatury nadal wysokie w granicach 55 st w stresie (temp wody 25 st.).
Któregoś dnia wpadłem na pomysł żeby jakimkolwiek wentylem dmuchnąć na płytę główną w okolice socetu i .... temperatura proca po 2 minutach spadła o 15 st ! Od tamtej pory w boku budy na wysokości gniazda proca mam zamontowany wentyl 80/80 puszczony na 7v.
Wniosek : pomiary temperatur z płyty są do d.. i trzeba montować niezależny ,obiektywny czujnik.
Jeżeli chodzi o wyniki temp qby666 to ;):), chyba odczyt temp budy a nie proca - pozdrawiam kolegę eusa_clap.gif

Mój proc @3200+ (11,5x200 1.65v) wytwarza 79w - sandra

zauważyłem podobieństwo ponieważ mam wentyle z reulacją obrotów na AerogateII i zazwyczj są wyłączone - po dwóch dniach szukania odpowiedniego czytnika temp zauważyłem że mój procek według Sandry ma max 35 st w stresie i 33 bez. Jednak kiedy włączę wentyl w górnej części obudowy to tem spada do 26-27 stopni prędkość wentyla 1800-1900 a stres to 29 i takie temp też pokazuje Speedfan
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 00:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




i 27 może się zgadzać bo chłodnice są zimne jak cholera
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 02:27 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
zembol2
Dekurion ;-)
<tt>Dekurion</tt> ;-)
 
Użytkownik #793
Posty: 10


[ Osobista Galeria ]




qba666 @ Niedziela, 20 Czerwca 2004 02:41 @ :
NO JA KORZYSTAM Z SPEEDFANA WYDAJE MI SIE ZE JEST NAJLEPSZY .....
NO I TEMP NA PROCKU MAM 28 STOPNI ....MAM PROCKA ATHLON 2500XP BARTON PODKRECONEGO DO 3 GHZ.....I JAK BEDZIE MALO TO JESZCZE PODKRECE DO 3.2.... ALE NARAZIE MI WYSTARCZY............................
A MOZE ODCZYTUJESZ TEMP CZEGO INNEGO NIE PROCKA.................
HMM COS NAPEWNO MASZ NIE TAK ALE NIE MAM POJECIA CO..... :(

qba666 lol ile masz lat 11 ? , sory ale 28C na procku ktory pozera ponad 100 w raczej malo prawdopodobne nawet na chlodzeniu woda :) , chyba ze troszke .... jestes i masz 3000+ ( jezli tak to lol ^ 2 dla ciebie ).
marchew jestes pewnien ze sandra temp w C ci podala a moze jednostka byly F , co do reszty odczyty z mobo w wiekszosci mozna o kant d... ,
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 06:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MAYDAY.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #702
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Aby pomiary były obiektywne i zgadzały się z rzeczywistością, proponuję aby każdy z nas "WC-towców"(lol.gif) kupił sobie coś takiego:

http://www.cooling.pl/advanced_search_result.php?keywords=termometr&x= 0&y=0

i zamontował czujnik pod blok, obok jądra na dużą ilość pasty term.

biggrin.gif
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 12:14 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




"Stara" wersja mojego WC.
Nowa (wymieniłem nagrzewnicę, blok na CPU i zlikwidowałem wąskie gardła zmniejszając znacznie opory i zwiększając przepływ) jest znacznie wydajniejsza i mam pod obciążeniem (prime) przy temperaturze powietrza 24-25* na AXP1700+@2451MHz@1,8V (czyli ok. 108W do oddania) 39*.
Porównywać to można co najwyżej do "starej" wersji - chyba, że ma ktoś taką samą płytkę ;)
A tak na codzień pracuję na i wtedy przy puszczonym tym moim wielkim wiatraku na 12V (48V nominalnie) to temperatura bez większego obciążenia jest +-1* temperatury w budzie - czyli 26-29* przy temperaturze powietrza 22-24*.
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 13:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
Aby pomiary były obiektywne i zgadzały się z rzeczywistością, proponuję aby każdy z nas "WC-towców"() kupił sobie coś takiego:

http://www.cooling.pl/advanced_search_result.php?keywords=termometr&x= 0&y=0

i zamontował czujnik pod blok, obok jądra na dużą ilość pasty term.

ja kupiłem sobie AEROGATE II i mam pod blokiem termometr i tam pokazuje mi 37* a speedfan 35 i to wszystko bez wentylatora na blok mam tylko jednez wyciagający ciepło z obudowy na 5V
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 13:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Wawelski @ Poniedziałek, 21 Czerwca 2004 12:14 @ :
"Stara" wersja mojego WC.
Nowa (wymieniłem nagrzewnicę, blok na CPU i zlikwidowałem wąskie gardła zmniejszając znacznie opory i zwiększając przepływ) jest znacznie wydajniejsza i mam pod obciążeniem (prime) przy temperaturze powietrza 24-25* na AXP1700+@2451MHz@1,8V (czyli ok. 108W do oddania) 39*.
Porównywać to można co najwyżej do "starej" wersji - chyba, że ma ktoś taką samą płytkę ;)
A tak na codzień pracuję na i wtedy przy puszczonym tym moim wielkim wiatraku na 12V (48V nominalnie) to temperatura bez większego obciążenia jest +-1* temperatury w budzie - czyli 26-29* przy temperaturze powietrza 22-24*.
Wawelski ja mam wentyl regulowany AEROGATE II w górnej części obudowy i jak go włączę na około 1800-1900 obrotów to mam podobną tem do Twojej 26-27* ale napięcie mam 1,65V na 1700+@2369, sandra pokazuje że musze oddac 66W
  
Re: <zembol2> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 15:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




zembol2 - tak jestem pewien (bo ja nie mam 11lat). Dziś np. jest 179,5 st.C / 355,1 st. F. Ciepło które wydziela procek to 130W, napięcie 1,650V, czyli wogóle nie podkręcony At. 2400+ 1997Mhz. Mam zjebany procek?? Bo temperatura to wiem że jest z księżyca, ale to ciepło myślę że sie zgadza bo mam 45st. na procku....... doubt.gif Co myślicie o tym??

Może ktoś z Was ma 2400+ 1997Mhz... Ile wydziela Wam ciepła??

Z góry dzięki

marchew
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 19:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MAYDAY.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #702
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Marchew 130W?! shock.gif przy 1.65v? Chiba coś nie tak z odczytami masz. Jeżeli chodzi o twoją temp to niemożliwe bo proc by dawno poszedł z dymem .
Jaką temperaturę podaje ci bios? , bo te programy od monitoringu nie zawsze "podłączają" się do odpowiedniego sensora temp. U siebie też mogę ustawić mbm5 tak aby czytał temp z takiego sensora ,który pokazuje powyżej 100 st C, ale wtedy komp się wyłącza (zabezpieczenie działa :) ).
  
mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010