Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie -> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 19:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




@marchew
Nie możesz mieć temperaturki >100*, bo wtedy
1. Zadziała zabezpieczenie na płycie i wyłączy Twojego kompa, albo
2. Procek pójdzie się kochać.

A żeby T-bred wydzielał 130W ciepła przy 1,65V to musiałby śmigać na 3200MHz (nie mylić z 3200+).

Zainstaluj pożądnego MBM (link do konfigu i innych info do tej płytki w sigu) i wywal ten badziew, co Ci takie kity wciska.
  
Re: <Wawelski> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 20:11 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




A moze mi wyjasnisz co to jest "sig"????? Ty jakiego programu używasz to swojej płyty???

Pozdrawiam

marchew
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 21:42 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




miałem kiedyś odczytywane dwie temp -155* czyli wiadomo parodia i drugą 134* i komp mi się nie wyłanczał a procek pracował kolejne miesiące i sprzedałem jako średnio podkręcalny bo tylko wyciagał 1800 z 1700+. ale trzeba okreslić sobie program który współpracuje z płytami jakie mamy ja wiem że soltek nie jest nigdzie wpisywany na listy np Speedfana, a ja mam manie do tej firmy od 97 roku:) tak jak do AMD
  
Re: <Wawelski> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 21:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Ok. Poczytałem, znalazłem, zaraz zobaczę czy działa....

Pozdrawiam

marchew eusa_clap.gif
  
Re: <marchew> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 21:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robsonik
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #177
Posty: 63


[ Osobista Galeria ]




Wiec sciaglem najnowsza SisoftSandre i pokazuje mi temp dobrze akurat w tej chwili 50*C ale niestety juz zle pokazuje napiecie na procku 1,62V a mam ustawione na 1,9V i przy tym odrazu zle przeliczy moc jaka wydziele procesor bo pisze niby 60W ale na bank ma ponad 100W.

Jednym slowem z niektorymi plytami glownymi niezbyt to dziala... nie ma to jak MBM gdzie wszystko mozna sobie skonfigurowac co prawda zajmuje to troche czasu ale odzczyt jest 100%.
  
Re: <Piła> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 22:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




No to zainstalowałem, skonfigurowałem i jest identycznie jak w asus probe 45st.... Czyli nie wiem co jest ciete, nie wiem czemu mam taką duża temp. eusa_wall.gif

Jest jakis inny dobry program który mierzy moc wydzielana przez procka poza sandrą???

Pozdrawiam

marchew
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 23:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




marchew zainstaluj sobie AIDA 32 tam jest moc jaką procek ma nominalnie i jaką może wygenerować zaleznie od czestotliwości
  
Re: <Piła> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2004, 23:19 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




No dobra a jak najlepiej podkrecic??? Tak zeby nie wzrosła za bardzo temperatura?? Częstotliwościa, napieciem, mnoznikiem??

Pozdrawiam

marchew
  
Re: <marchew> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Wtorek, 22 Czerwca 2004, 21:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




sadzę że jakorzystniej dla temp jest podkrecanie mnożnikiem ale nic nie osiągasz elpsze efekty podkrecania związane sa z czestotliwościa a do tego wieksze napięcie i wydzialanie większych temperatur
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Wtorek, 22 Czerwca 2004, 23:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MAYDAY.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #702
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Podkręcanie czy mnożnikiem czy fsb powoduje wzrost temperatury, tymbardziej że powyżej pewnej granicy trzeba podnieść vcore. Kręcenie przez fsb daje lepsze efekty wydajnościowe -tak jak u Piły fsb 206 i mnoznik 11.5. U mnie pamiątki padają przy fsb 203 zly.gif .
  
Re: <MAYDAY.> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Wtorek, 22 Czerwca 2004, 23:28 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




No dobra ale u mnie przy mnozniku 11 i 200Mhz i tak odpala sie na 166!!! Czemu?? confused.gif

Pozdro

marchew
  
Re: <marchew> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 23 Czerwca 2004, 00:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Z tego co wizę pewnie ustawienia bios'u masz pod pamięć która ma 166 dlatego nie mozesz zwiekszyc fsb cpu jezeli masz opcje experta to wtedy możesz sobie rozdzielic dlatego mam Solteka który ma ustawienia co 1MHz dla pamięci i dla cpu smile.gif biggrin.gif
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 23 Czerwca 2004, 07:03 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
MAYDAY.
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #702
Posty: 35


[ Osobista Galeria ]




Zgadzam się z przedmówcą. Marchew masz pamiątki 166 (333ddr) i one nie wstaną na 200 (400ddr), chyba że puścisz je asynchronicznie - proca na 200 a pamiątki na 166, ale gwałtownie spadnie wydajność kompa.
Bez wymiany pamiątek na pc3200 możesz kręcić tylko mnożnikiem.
  
Re: <MAYDAY.> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 23 Czerwca 2004, 12:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




Ok. Juz wszystko czaję. Dobra ramy i tak zmieniam.... cool.gif

Pozdrawiam

marchew
  
Re: <Piła> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 23 Czerwca 2004, 12:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
marchew
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #767
Posty: 39


[ Osobista Galeria ]




No u mnie jest tez co 1 i tez moge rozdzielić fsb z pamięcią (dlatego mam właśnie takiego asusa cool.gif ), no ale tak jak piszecie wydajnosc kompa spadnie..... eusa_naughty.gif

Pozdrawiam

marchew

P.S. No dobra to jeszcze zostało zagadnienie napięcia... Standardowo mam 1,65V, po co mam je zmieniac??? Zwiększyć, zmniejszyć... Po co to??
  
Re: <marchew> mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 23 Czerwca 2004, 18:45 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Robsonik
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #177
Posty: 63


[ Osobista Galeria ]




Widze brakuje podstaw do podkrecania proca :)

Tu raczej sie klaniaja podstawy elektroniki i widomosci o sygnalach cyfrowych :) Low i High a mianowicie przy zwiekszaniu FSB i Mnoznika czytelnosc tych sygnalow maleje i przez to system moze byc niestabilny lub wogole sie nie odpalac... Zwiekszajac napiecie tym samym zwiekszamy jakby czytelnosc tych sygnalow i tym samym stabilnosc systemu... Chodzi to glownie o roznice potencjalow miedzy sygnalami Low i High.

Oczywiscie napiecie nalezy zwiekszac dosc rozsadnie i minimalnymi skokami... Niektorzy twierdza ze na AthlonaXP nie nalezy przekraczac 1,8V ale sam mam od roku proca ktory chodzi na 1,9V i wszystko jest z nim git... Najwiekszy wplyw na grzanie sie samego procesora ma raczej napiecie jakie ustawimy :) Tak wiec tutaj rowniez nalezy obserwowac jego temp...
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 30 Czerwca 2004, 11:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




Zmieniłem trochę parametry procka na nieco wyższe widać w opisie i temperatura skoczyła do 39 st więc teraz juz moge się chwalić niska temp na podkreconym procku procek wyżyłowany na maxa ostatnia stabilna czestotliwość biggrin.gif
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 30 Czerwca 2004, 21:47 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Piła
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #1121
Posty: 47


[ Osobista Galeria ]




I jak wszystko się pięknie zmienia dodałem więcej pasty i umocowałem blok i co sie okazało tem ma tylko 36 st juz wiem o co chodziło z tymi temperaturami o których tak wszyscy mówili a ja nie miałem o czym mówić a teraz rewelka biggrin.gif
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 24 Sierpnia 2005, 23:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UbakommandoVonBigoss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #168
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




A ja mam takie przeboje:
Sprzęt to asus A7V600, proc Sempron 2200+. Przy znęcaniu się nad dziadem wszystkim czym sie da, asusowy miernik ( asus probe ) pokazuje temperature proca przy ustawieniach ( 9 X 166 ) 40 stopni. Jak mu zwiększe do "standardowego" (200 X 9) temperatura jest ...40 stopni. Warunki pracy takie same. Dopiero jak mu przywaliłem 230 X 9 to się zrobiło 42. Najdziwniejsze, że gdy proc nie robił nic to było tyle samo ( no może różnica 1 stopnia) w stosunku do swoich odpowiedników katorżniczych. Co dziwne, temperatura w zbiorniku gdzie siedzi pumpa to 26 stopni. W pomieszczeniu jakies 20. Jak dotykam bloku czy węży to ledwo czuć ciepło, powietrze z chłodnicy wylatuje tez ledwo cieple. Mam dosyc duza chlodnice miedziana z 2 wentylami 12 cm ( jeden ciągnący a drugi pchający ) więc o wydajność sie nie martwie. Tylko cos mi sie wydaje ze te mierniki to jedna wielka lipa.
  
Re: mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
PostWysłano: Środa, 24 Sierpnia 2005, 23:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
UbakommandoVonBigoss
Bywalec
<tt>Bywalec</tt>
 
Użytkownik #168
Posty: 49


[ Osobista Galeria ]




Teraz tak sobie pomyslałem, ze może pies jest pogrzebany w miejscu gdzie proc sie styka z blokiem. Kiepskie połączenie i są kłopoty z przewodzeniem ciepła, ale z drugiej strony to proc powinien sie przy obciążeniu przysmażyć...
confused.gif
  
mam pytanie odnosnie Waszych temp na prockach z WC
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Chłodzenie

Strona 2 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010