Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Windows -> Mały Miękki znowu się "uczy"?? Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 22:31 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




W Szwecji odpowiednika Neostrady nie mają. Ale za ADSL 1Mbps płacą 1.54Euro miesięcznie. I takie rzeczy się zauważa. Wiele seriali ciągnę ze skandynawskich fserwów.
Ja poprostu uważam, że TPSA ma najlepszą z ofert w moim rejonie i jestem im za to wdzięczny. Oczywiście wolałbym, żeby mieli stawki jak w Szwecji czy chociażby we Francji. Ale jak widać nie mamy najgorzej.
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 22:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :

Za odpowiednik Neostrady+ płaci się ?78 miesięcznie za dzierżawęłącza od telekomu i ?42 dla providera czyli razem ?120(740PLN).


ja place ?29 miesiecznie za 512kbps, ale za to rozmowy tel. po 18.00 i weekendy mam za darmo. to jest BT, ktore jest cwelem jak TPSA. jak sie przeprowadze, to przejde do Nildram lub Zen - taniej, dedykowane makowcom i innym systemom, w dziale obslugi klienta sa komputerowcy i inzynierowie, a nie cizie popijajace kawe, kontrakt jest odnawiany co miesiac eusa_clap.gif
poza tym trinity - nawet pracujac jako szef kuchni zarabialem ?280 tygodniowo, wiec nie ma co porownywac z polska. to nie fair wobec rodakow wink.gif biggrin.gif
  
PostWysłano: Poniedziałek, 09 Czerwca 2003, 22:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




chcialem dodac, ze chodzilo mi o funty, bo cos to safari koduje inaczej i znaki zapytania sie zrobily. wychodzi na to, ze place ok.180 PLN miesiecznie (i jest to najdrozsza opcja w uk). giblartar jest, gdzie jest. az sie dziwie, ze maja tam siec. a ile kosztuje sztywne lacze na wyspie wolin czy schronisku nad morskim okiem??? confused.gif niezreczne porownanie trinity. manipulujesz faktami jak jakis rzecznik rzadu za czasow rakowskiego.
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 00:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Akira
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #80
Posty: 70


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
W Szwecji odpowiednika Neostrady nie mają.

O co tobie chodziło? Jeśli o to że ta sama technologia, też przez gniazdko telefoninczne to właśnie mają cos podobnego do Neostrady. To właśnie ta usługa "Scream" :) Swoją drogą skąd Szwedzi mają tyle numerów ip że po pięć je rozdają? :)
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 00:35 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Akira :
Tirinti :
W Szwecji odpowiednika Neostrady nie mają.

O co tobie chodziło? Jeśli o to że ta sama technologia, też przez gniazdko telefoninczne to właśnie mają cos podobnego do Neostrady. To właśnie ta usługa "Scream" :) Swoją drogą skąd Szwedzi mają tyle numerów ip że po pięć je rozdają? :)

USA i Europa maja 3/4 wszystkich obecnie mozliwych IP, choc ciekawostka jest fakt, ze w Chinach i w ogole w Azji zaczyna brakowac IP dla uzytkownikow :>>>
rzad chinski pracuje juz nad nowym rozwiazaniem powiekszenie puli numerow do tak duzej, ze starczy dla wszystkich kilkukrotnie ;)
tylko jak narazie oprocz Chin nikt nie jest jeszcze zainteresowany nowym standardem... crazy.gif
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 22:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Rude boy->
Gibraltar to nie shronisko w górach. Wolin już bardziej pasuje. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby Neostrada była w Świnoujściu. A jak nie ma to pewnie niedługo będzie.
120 Funtów to już nie tak tanio nawet w UK.
Ja to podałem za The Inquirer. Kiedyś podali ceny w Grecji na co czytelnik z Gibraltaru odpisał, że mają niewiele lepiej. A cena w Grecji jest większa od polskiej 5 razy a wątpie, żeby Grecy zarabiali aż tak dobrze.

Jak sam zauważasz drogi monopolista jest w miejscu twojego zamieszkania jedyną alternatywą. U mnie też. Bo ta konkurencja to banda cwaniaków, którzy tworzą sieci tylko w miejscach o durzym skupieniu klientów, aby mając niskie koszty móc świadczyć tanie usługi. U nas też są tacy providerzy (Akira coś o tym wie). Ale to monopoliści sprawiedliwie biorą ta samą cenę od wszystkich klientów nieważne gdzie mieszkają. Co prawda Neostrada ma nadal zasięg dla kilkunastu procent Polaków, ale to sięmocno zwiększa. A Konkurenci w sumie są dostępni dla mniej niż 5%. I za to jestem wdzięczny monopoliście.
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 22:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Akira->
Neostrada ma przepustowość 512/128kbps i takiej jamej dotyczyły moje ceny z Gibraltaru i Grecji.
W Szwecji minimum to 1Mbps za 1.54Euro o czym pisałem.
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 22:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Eddy-> A IP v6 im nie wystarczy?
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 22:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Rude boy->
(...)Jak sam zauważasz drogi monopolista jest w miejscu twojego zamieszkania jedyną alternatywą. U mnie też. Bo ta konkurencja to banda cwaniaków, którzy tworzą sieci tylko w miejscach o durzym skupieniu klientów, aby mając niskie koszty móc świadczyć tanie usługi. U nas też są tacy providerzy (Akira coś o tym wie). Ale to monopoliści sprawiedliwie biorą ta samą cenę od wszystkich klientów nieważne gdzie mieszkają. Co prawda Neostrada ma nadal zasięg dla kilkunastu procent Polaków, ale to sięmocno zwiększa. A Konkurenci w sumie są dostępni dla mniej niż 5%. I za to jestem wdzięczny monopoliście.


ja nie mam monopolisty. mogle wybrac sposrod kilkunastu providerow. bylem idiota, bo wszedlem w BT - tylko dlatego, ze korzystam z ich uslug telefonicznych. teraz sie nie moge wyplatac z kontraktu.
a gibraltar to nie jest swinoujscie. pamietaj, ze to brytyjskie terytorium w hiszpanii - baza wojskowa setki kilometrow od anglii! to tak, jakby TPSA dawala dostep do internetu w sferze kontrolowanej przez grom w iraku.
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 22:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Bez przesady. Gibraltar to nie tylko baza wojskowa. Hiszpania to cywilizowany kraj i podobnie jak Wielka Brytania należy do UE. Napewno nie ma problemu z podłączeniem się do ich sieci (providera nie pojedyńczego usera) po rozsądnej cenie. Ze schroniskiem jest taki problem, że trzeba by tam poprowadzić łącze po górach.
Sam podałeś Wolin, a Świnoujście jest w połowie na Wolinie, dróga połowa jest na Uznam a tam to już po polskiej stronie nic więcej nie ma, a miedzy wyspami to nawet mostu nie ma[szalone].
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 23:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




wlasnie w tym rzecz, ze infrastruktura nalezy do hiszpanow.
skoro np. demon w anglii musi placic 20% (czy iles tam) dla bt za uzycie ich laczy, to tak samo bt musi placi hiszpanom. mi sie wydaje, ze bardziej prawdopodobnym jest, ze oni specjalnie musieli pociagnac kable do angoli, bo sami raczej nie mieli by klientow adsl.
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 23:18 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Tirinti :
Eddy-> A IP v6 im nie wystarczy?

adres IP w stosowanej obecnie powszechnie wersji, to IPv4, a IPv6 nie jest jeszcze stosowana na swiecie, ale jeszcze w tym roku firma Hitachi rozpocznie dostawe usług internetowych na terenie Chin
bedzie pierwszym providerem na swiecie, przydzielajacym swoim klientom wyłacznie adresy IPv6, czyli 128-bit ciag liczb, ktore wystarcza juz na zawsze :>
  
PostWysłano: Wtorek, 10 Czerwca 2003, 23:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
rude_boy
Uczestnik
<tt>Uczestnik</tt>
 
Użytkownik #75
Posty: 435


[ Osobista Galeria ]




bedzie sobie mozna chip z ty IP wszczepic wiec pod skore i wchodzic w siec.
p.s. czyli nie beda mieli dynamicznie przydzielanych IP?
  
PostWysłano: Środa, 11 Czerwca 2003, 01:46 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




adres IP w stosowanej obecnie powszechnie wersji, to IPv4, a IPv6 nie jest jeszcze stosowana ... IPv6, czyli 128-bit ciag liczb
Eddy ty mnie nie ucz informatyki. eusa_wall.gif

Napisałeś
rzad chinski pracuje juz nad nowym rozwiazaniem powiekszenie puli numerow do tak duzej, ze starczy dla wszystkich kilkukrotnie

Ja to zrozumiałem, że oni swój standard robią i zdziwiło mnie po co, skoro mogą IP v6 użyć. No i okazuje się, że o to Ci chodziło.

A twierdzenie, że IP v6 ztarczy na zawsze jest równie śmieszne co kilka innych stwierdzeń w histori informatyki. Od choćby słynne 640kB wystarczy każdemu. A z mniej znanych oszacowanie (chyba IBMa), że w USA nie będzie potrzeba więcej niż kilku komputerów. Albo stwierdzenie Hewlet Packarda, że nikt nie będzie używał komputera w domu. Napewno IP v6 ma przestrzeń adresową znacznie przekraczającą dzisiejsze potrzeby i na pewno jeszcze na długo tak będzie. Ale nadejdzie czas, że będzie za mało. Zreszta moim zdaniem 64 byłoby znacznie praktyczniejsze. Największy problem z tym protokołem to znaczny koszt sprzętowych routerów, które mają go obsługiwać. Przetwarzanie 128 bitowych danych jest na razie zbyt złożone. A rozwiązania programowe nienadają się dla sieci szkieletowych.
  
Mały Miękki znowu się "uczy"??
Forum dyskusyjne -> Software -> Windows

Strona 3 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
ciechocinek nocleg
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010