Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> udostępnianie polączenia
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
udostępnianie polączenia
PostWysłano: Piątek, 09 Lipca 2004, 12:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mendoza
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1217
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Mam problem z udostępnieniem netu przez komp z XP. Wiem ze bylo to kilka razy na forum ale zaden z postow nie rozwiazywal mojego problemu.

Mam kompa na XPpro podpietego do netu (IP od ISP przez DHCP), druga karta ma adres 192.160.0.1, maske 255.255.255.0 i udostepnia net dalej.
Drugi komp (Win2Kpro) dostaje (IP na stale 192.160.0.2, maska 255.255.255.0), DNSy tez sa OK, z drugiego chodza pingi w swiat po nazwie i IP ale tylko pingi, nie chodzi www i innet uslugi.

No to sprobowalem z DHCP, NATem i servem DNS na pierwszym kompie -
probowalem przez WinRouta, pierwszy komp dostaje adres IP od ISP przez DHCP, druga karta staly adres (nawet jakis wiekszy z puli 192.168.x.x) lub perzydzielony z DHCP pierwszego kompa, drugi komp otrzymuje poprawnie adres z puli. NAT na pierwszym kompie pokazuje translacje np. "Z 192.168.100 na 10.x.x.x" i wysyla w swiat zapytanie. drugi komp mieli strasznie dlugo i wywala ze nie moze otworzyc stronki, pingi oczywiscie chodza poprawnie.
O co w tym chodzi ???
  
Re: udostępnianie polączenia
PostWysłano: Piątek, 09 Lipca 2004, 12:50 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mendoza
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1217
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Sorki adresy sieci loklnej sa oczywiscie 192.168.0.1 itd. ale to tylko literowka w pierwszym poscie.
  
Re: udostępnianie polączenia
PostWysłano: Piątek, 09 Lipca 2004, 16:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Wawelski
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #867
Posty: 93


[ Osobista Galeria ]




Jakie łącze?
Może to problem z MTU (typowy przy NEO) - trzeba zmniejszyć.
Zoptymalizuj łącze - tutorial
  
Re: udostępnianie polączenia
PostWysłano: Piątek, 09 Lipca 2004, 16:16 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mendoza
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1217
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Lacze to jest w osiedlowej kablowce, gniazdo na scianie, bez modemu i to wszystko ...
Z MTU jeszcze nie walczylem, sprawdze dzisiaj.
  
Re: <Wawelski> udostępnianie polączenia
PostWysłano: Czwartek, 15 Lipca 2004, 09:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
mendoza
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1217
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Dzieki wielkie!
Ten SG TCP/IP Optimizer jest naprawde uzyteczny.
Pomoglo zmniejszenie MTU i zwiekszenie TTL.
  
udostępnianie polączenia
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Sala na wynajem sala szkoleniowa kraków Kraków
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010