Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt -> Komp mi zdechł :(( Idź do strony 1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Komp mi zdechł :((
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 07:23 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Wczoraj. Działał normalnie, a nagle pyk - takie coś jakby prąd nagle został wyłączony. Z tym, że prądu nikt nie wyłączył. Nie czułam żadnej spalenizny, ani niczego takiego, po prostu zdechł i już go później nie włączyłam. Nie wydawał żadnych dźwięków, nie burczał, nie piszczał, nic. Cisza. Podociskałam wszystkie kable, sprawdziłam gniazdko - wszystko grało. Co się mogło stać? Coś sie zjarało, czy co? crazy.gif
  
Re: Komp mi zdechł :((
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 07:56 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
reed
Tweak.pl
 
Użytkownik #99
Posty: 94


[ Osobista Galeria ]




Tak, cos sie zjaralo lub zdechlo w inny sposob.
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 08:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




moze procesor albo zasilacz? takie sa wlasnie objawy takie tylko 'pyk' crazy.gif
bedziesz musiala obadac wszystko w kompie czy jest sprawne, zlozyc do kupy i sie modlic, zeby wystartowalo :>
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 08:44 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Ale jakby sie procesor zjarał to chyba by coś burczało, albo co? crazy.gif A tu nic, po prostu bzyt i czarny monitor :((((( Żadnych burków i pisków :-/
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 08:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




musisz sprawdzic sama, jesli masz jakiegos Intela, to mozesz sama to zrobic, jesli AMD, to lepiej ktos kto sie zna :>
zdejmij cooler i zobacz, czy nie ma gdzies czarnej powierzchni, ale zanim to zrobisz, pozycz od kogos zasilacz, bo to moze byc wlasnie on (pewnie nie odkurzasz komputera, co? ;)) - kurz, to najgorszy wrog (zaraz za woda ;)) kompa
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 08:52 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




No własnie - ostatnio holek mi robił kompa, ściągnął obudowę i wrzasnął - ale syf!!!! crazy.gif Ja nie wiedziałam, że tam trzeba odkurzać crazy.gif Nigdy chyba nie ściągałam obudowy :> Ale chyba nic nie jest osmolone, jak tak wczoraj zerkałam. Ja nie chce tam grzebać, bo ja totalnie nie wiem co jest co :> Ja bym nawet myszki nie potrafiła naprawić :> Mam tylko nadzieje, że to nic poważnego, bo jak nie będę miała kompa, to idę się od razu powiesić :(((
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

No własnie - ostatnio holek mi robił kompa, ściągnął obudowę i wrzasnął - ale syf!!!!

lol.gif ja mam podobnie jak przyjde komus cos naprawiac lol.gif
tylko holek dal dupy, skoro nie usunal tego kurzu, albo moze wlasnie probowal i przez to sie tak zrobilo - pamietam, ze kiedys cos wymienialem kumplowi, to chcialem troche odkurzyc zasilacz, dmuchnalem kilka razy, niby bylo juz troche lepiej, ale pochodzil 2 dni i sie spalil... crazy.gif
Cytat:

Mam tylko nadzieje, że to nic poważnego, bo jak nie będę miała kompa, to idę się od razu powiesić :(((

nie zartuj sobie tak, ja wytrzymywalem wiele razy bez kompa, to Ty nie wytrzymasz? :> (lacznie, to z 4-5 miesiecy nie mialem kompa sprawnego w domu - mnie sie ciagle cos przytrafialo ;))
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




A co to jest w ogóle ten zasilacz, ile kosztuje nowy i jak on wygląda i gdzie on jest tam w środku i po czym poznać że to on sie zjarał? crazy.gif
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:21 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




trini :
A co to jest w ogóle ten zasilacz, ile kosztuje nowy i jak on wygląda i gdzie on jest tam w środku i po czym poznać że to on sie zjarał? crazy.gif

shock.gif zalamujsze mnie crazy.gif
do czego podlaczasz zasilanie w kompie? :> to wlasnie to kwadratowe z wentylatorkiem, to zasilacz biggrin.gif
nowy, tani, beznadziejnej firmy 300W zasilacz kosztuje juz 60 PLN - ale mysle, ze Ci wystarczy, chyba, ze masz jakies problemy z pradem u siebie, to lepiej kupic cos dobrego (>200PLN)
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Ja naprawdę się nie znam na tym, nigdy nie grzebałam w kompie, od czego w końcu są faceci biggrin.gif

Problemów z prądem nie mam, w końcu pracuje w ZE, no nie? ;-)))

Cytat:
do czego podlaczasz zasilanie w kompie? :> to wlasnie to kwadratowe z wentylatorkiem, to zasilacz


Mów do mnie jeszcze crazy.gif Włączam wtyczke do gniazdka i działa, nie? ;-))) O żadnym innym zasilaniu nic nie wiem biggrin.gif
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

Mów do mnie jeszcze Włączam wtyczke do gniazdka i działa, nie? ;-))) O żadnym innym zasilaniu nic nie wiem


eusa_wall.gif sprawdz dokad prowadzi kabel zasilajacy od gniazdka w sciania :P
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:49 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Cytat:

Mów do mnie jeszcze Włączam wtyczke do gniazdka i działa, nie? ;-))) O żadnym innym zasilaniu nic nie wiem

z jednej strony wkładasz do gniazdka sieciowego, a z drugiej do gniazdka w zasilaczu komputera :)
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:51 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




AAA to juz wiem - to te dziury z tyłu, tak? cool.gif To po dziurze dojdę, który to ten zasilacz :>
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




pomyłka odpada z założenia :) zasilacz jest tylko jeden (w tym przypadku, bo znam ludzi co mają więcej)
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 09:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




tia facet tylko naprawiać ... do łóżeczka i kasę przynosić lol.gif

a serio to zobacz czy na płycie masz diody jak włączasz zasilanie albo w ogóle komp jest podpięty do sieci to powinna jedna świecić :) jak nie świeci to zasilacz jak świeci może też zasilacz ;)))))) ale już mniejsze prawdopodobieństwo wtedy proc jest bardziej podejrzany wink.gif
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:01 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Własnie chyba nic mi się nie świeciło crazy.gif
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




nie wszystkie płyty świecą, a komp może się odpalić i bez procesora, tylko że nie będzie żadnych widocznych efektów (oprócz kręcących się wiatraków). Ja jednak obstawiam zasiłke
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
trini
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #13
Posty: 218


[ Osobista Galeria ]




Efektów nie ma żadnych - on po prostu nie odpala. Mam nadzieję, że to zasilacz bo nowy procek mi sie nie uśmiecha za bardzo :>
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:13 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
EDDY
Admin
 
Użytkownik #1
Posty: 1451


[ Osobista Galeria ]




trini :
Efektów nie ma żadnych - on po prostu nie odpala. Mam nadzieję, że to zasilacz bo nowy procek mi sie nie uśmiecha za bardzo :>

na 90% zasilacz (choc co plyta, to obyczaj i ja np na tej plycie co mam teraz - 8RDA - jak sie zrobilo przepiecie procka, to pozniej caly komp tez nie reagowal w ogole, tak jak kiedys przy spalonym zasilaczu :>)
  
PostWysłano: Piątek, 13 Czerwca 2003, 10:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tirinti
Pro uczestnik
<tt>Pro uczestnik</tt>
 
Użytkownik #28
Posty: 1295


[ Osobista Galeria ]




Po pierwsze co to za komp. Głównie chodzi czy AT czy ATX. To łatwo poznać. Jak przy zamykaniu Windows wyświetla komunikat "Teraz można bezpiecznie wyłączyć komputer" i trzeba wcisnąć wyłącznik to AT, jak Windows programowo wyłącza komputer to ATX.
Jeśli to AT to na 100% zasilacz. Jeśli to ATX to też raczej zasilacz, ale jest niewielka szansa, że to obwody sterujące zasilaczem na płycie głównej. Co by nie było nawet jak procesoer się spali to wieją wiatraki. Pomijając sytuacje w której najpierw przestają wiać wiatraki (awaria wiatraków) a później przepala się procesor (bo nie miał chłodzenia). Inna sprawa, to to, że padający zasilacz potrafi dać dziwne napięcia i spalić część lub wszystkie podzespoły (ale to się żadko zdaża).

Zasilacz to taka skrzynka w górnej tylnej części obudowy (jak jest typu desktop to będzie z boku) do której podłącza się kabel.

Co do czyszczenia brudu. Kiedyś tak wykończyłem wiatraczek u mamy w pracy. Jak zdmuchnołem z radiatora gróbą warstwę kużu to kuż dostał się do łozyska i popsuł wiatrak. Być może holek właśnie takim odkużaniem uszkodsził witrak w zasilaczu, co z kolei doprowadziło zasilacz do przegrzania, co z kolei doprowadziło go do przepalenia, a upalna pogoda temu sprzyja.

Co do zasilacza to zależy jaki masz komputer. Jak AT to bedziesz musiała kupić używany, bo nowych już nie produkują. Jak ATX poniżej 500MHz to wystarczy najtańszy model jak powyżej 1GHz to nie Codgen 250W lub Codgen 300W. 500-1GHz to trudno powiedzieć. Jakbyś przypadkiem miała Ponad 2GHz to lepiej 300W lub 350W Codgen (albo lepiej wogóle nie Codgen).
  
Komp mi zdechł :((
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sprzęt

Strona 1 z 3  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
przeprowadzki warszawa
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010