Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Siec poprzez pare drutów telefonicznych
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 11:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
JacekT
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1248
Posty: 1


[ Osobista Galeria ]




Mam pytanie. Czy można utworzyć sieć z wykorzystaniem kabla telefonicznego. Chciałbym połączyć dwie istniejące sieci, a mam do dyspozycji jedną parę kabla telefonicznego pomiedzy obiektami. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii. Bede wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.
  
Re: <JacekT> Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Środa, 14 Lipca 2004, 21:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




jak 8 kabelkow wepniesz na 2 ??
i to zupenie inne ?
  
Re: Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 00:07 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




mozna,
trzeba kupic modemy DSL, dosc drogie. Transfer max 2Mbit/s
  
Re: Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 18:41 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Strzecha
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1252
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Można eusa_clap.gif
Na różnego rodzaju aukcjach można nabyć modemy, które można skonfigurować tak aby działały ze sobą na łączu dzierżawionym. Na takiej zasadzie działają połączenia między bankami eusa_clap.gif
  
Re: <Strzecha> Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 19:05 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




to wszystko teoria a praktyka ?
  
Re: Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Poniedziałek, 19 Lipca 2004, 20:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




a praktyka jest taka, ze z takiego polaczenia korzystaja wszystkie lacza do internetu frame ralay. Np polpak, na ktorym to 2Mbit mozna wyciagnac spokojnie.
Ja mialem takie polaczenie miedzy sieciami, ale 600kbit bo wyzej nie moglem uzyskac synchronizacji. Tepsa chyba specjalnie mi taka pare kabli wcisnela...
Na sucho testujac wychodzi 2Mbit.
  
Re: Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Czwartek, 22 Lipca 2004, 19:08 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
dj_cougar
Stały bywalec vip
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #478
Posty: 194


[ Osobista Galeria ]




Widze, ze jeszcze nikt nie widzial co japonczycy wymyslili. Tylko nie jestem pewien czy aby napewno kable telefoniczne sobie poradza (troszeczke za cienkie sa). Wracajac do mojego watku. Moja siec praktycznie opiera sie na polaczeniach 4 kablowych a nie 8 (chodzi mi o polaczeniu switch-komputer docelowy, bo pozostale polaczenia tj switch-switch, czy switch-serwer sa na 8). Nie wiem jak do tego doszli, ale dziala calkiem niezle. Mozna powiedziec, ze nie widac roznicy cool.gif .
  
Re: <dj_cougar> Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Czwartek, 22 Lipca 2004, 20:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




oczywiście, że nie widać różnicy, bowiem Fast Ethernet korzysta tylko z 2 par przewodów, a nie 4.
  
Re: <Bzdury> Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Czwartek, 22 Lipca 2004, 22:02 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
J@ger
n00b vip
 
Użytkownik #15
Posty: 3818


[ Osobista Galeria ]




ale reszta ekranuje przeciez
  
Re: <J@ger> Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Piątek, 23 Lipca 2004, 01:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




zgadza się, pozostałe 2 pary ekranowalyby, gdyby były gdziekolwiek podłączone :)
  
Re: <dj_cougar> Siec poprzez pare drutów telefonicznych
PostWysłano: Piątek, 23 Lipca 2004, 11:00 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Tassadar
Kapitan Heh
 
Użytkownik #3
Posty: 246


[ Osobista Galeria ]




jest pare metod wykorzystania 2 par, ktore obecnie sa nieuzywane.

1. mostowanie - tak robimy koncowke, aby w pewnym momencie do jednej zyly dolaczyla sie druga, nieuzywana. Dla zmniejszenia impedancji. Podobno idzie na tym 200m, ale nie testowalem.

2. PoE, czyli power over ethernet, chyba wiadomo.

3. trunking, czyli zarobienie 2 koncowek na jednym kablu (da sie bo wykorzystujemy zwyczajnie polowe). Mamy wtedy 2 wirtualne kable, ktore mozemy wykorzystac do polaczenia switch-switch, lub switch-odpowiednia karta. Max transmisja jest podwojona. Switche obslugujace trunking kosztuja najmniej gdzies 300zl.
  
Siec poprzez pare drutów telefonicznych
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010