Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe -> Nie ma netu .... :(
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Nie ma netu .... :(
PostWysłano: Sobota, 24 Lipca 2004, 23:17 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bobson
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1302
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Chciałem przedstawić wam mój problem i liczę na jakieś odpowiedzi :) Od jakiegoś czasu net zamula tak bardzo, że nie da się pracować. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy jeden konkretny komp jest włączony... Jeśli jest wyłączony to net śmiga aż miło. Jest tak nawet gdy ma włączone tylko GG i Tlen. Myślałem, że to może być jakiś wirus, ale ostatnio zrobił całkowity format dysku, a sytuacja się nie poprawia... Mamy DSL 512kbit/s z tepsy,
dzielone na 10 komputerów, router D-Link Dl-604. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdro
  
Re: <Bobson> Nie ma netu .... :(
PostWysłano: Niedziela, 25 Lipca 2004, 09:10 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




1) jeżeli ma wirusa rezydującego w MBR to format takiego nie usunie
2) jak dużą aktywność wykazuje modem podczas pracy tego komputera?
3) sprubuj prześledzić pakiety na routerze, będzie wiadomo gdzie wysyła, lub skąd odbiera
  
??
PostWysłano: Niedziela, 25 Lipca 2004, 16:59 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bobson
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1302
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




1) To w takim razie jak można usunąć takiego wirusa?
2, 3) Jak to sprawdzić? Jeśli chodzi o sieci to jestem zielony, bo sieć mamy od niedawna... Prosiłbym o jakieś łatwiejsze wyjaśnienie problemu.
  
Re: <Bobson> ??
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Lipca 2004, 11:32 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




1) puszczenie skanera antywirusowego, bądź ponowne utworzenie partycji
2) dioda Activity na modemie
3) zainstalowanie np na swoim kompie sniffera
  
Dzięki
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Lipca 2004, 13:38 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bobson
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1302
Posty: 4


[ Osobista Galeria ]




Dzięki za odpowiedzi. Okazało się, że koleś sformatował dysk C, a później D i E z poziomu windowsa i wirus który to powodował wpakował się spowrotem do systemu przed formatem pozostałych dysków... Pozdro
  
Re: <Bobson> Dzięki
PostWysłano: Poniedziałek, 26 Lipca 2004, 15:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




Cytat:
całkowity format dysku

to mnie wprowadziło w błąd, jakbyś napisał format partycji z systemem to od razu zmieniłoby to postać rzeczy
  
Nie ma netu .... :(
Forum dyskusyjne -> Hardware -> Sieci komputerowe

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
noclegi ciechocinek
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010