Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> Nvidia + AGP
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Nvidia + AGP
PostWysłano: Środa, 28 Lipca 2004, 00:15 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Sinbad666
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1323
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




Czesc ma moze ktos jakis pomysł jak uruchomic agp8.
Mam zainstalowane stery NVIDIA-Linux-x86-1.0-6106-pkg1.run, logo nv pojawia sie i jest oki ale karta nie korzysta z AGP, prubowałem z "NvAGP" "1","2","3" ale w zadnym nie chodzi AGP.
Jak wpisze komende cat /proc/driver/nvidia/agp/status to cos takiego sie pojawia :

Status: Disabled
AGP initialization failed, please check the ouput
of the 'dmesg' command and/or your system log file
for additional information on this setup problem.
Czyli nie aktywwna jest usługa AGP

Dodam ze płyta główna obsługuje AGP8 w biosie jest raczej dobrze wszystko ustawione no i chipsetjest taki Sis648FX.
Wyczytałem ze moze trzeba wkompilowac AGp w kernel, moze ktos wie jak to sie robi
Czekam na kazde sugestie
  
Re: <Sinbad666> Nvidia + AGP
PostWysłano: Środa, 28 Lipca 2004, 09:04 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




napisz jakie masz distro
sprawdź czy masz wkompilowane w jądro agpgart, lub czy skompilowany jest jako moduł
o kompilacji jądra znajdziesz tutaj
  
Re: Nvidia + AGP
PostWysłano: Środa, 28 Lipca 2004, 11:26 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Sinbad666
Czytelnik
<tt>Czytelnik</tt>
 
Użytkownik #1323
Posty: 2


[ Osobista Galeria ]




a co to jest distro? jak to jest kernel to mam 2.6.3-4mdk.
jak sie sprawdza czy jest wkompilowane agpgart ??
Dodam ze jestem początkujacym pingwinem
  
Re: <Sinbad666> Nvidia + AGP
PostWysłano: Czwartek, 29 Lipca 2004, 13:29 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
e X t 7 3
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #67
Posty: 854


[ Osobista Galeria ]




distro to skrót od angielskiego słowa distibution czyli dystrybucja ... zestaw instalacyjny od konkretnego "producenta" kompletny i gotowy do działania Linux ... w jądrze 2.6.3-4mdk masz wkompilowane agp ... ale aby działało to od NV musisz przekompilować jądro z agpgartem jako modułem a nie jako na stałe wkompilowanym do jądra ... co prawda powinno być oki bez tego ... ale jeżeli masz takie problemy lepiej jako moduł ... po make menuconfig wybierasz agpgart jako [M] a nie jako [*] ... najlepiej ściągnij 2.6.3-15 lub 2.6.7-2 i do dzieła wink.gif ... jestem pewny ze początkowo będziesz miał błędy przy starcie systemu ... nie zrażaj się wink.gif zadbaj aby system map został zlinkowany z tym nowo skompilowanym bo inaczej wysypie się system
celem uzyskania pewności ze nie gryzą się sterowniki wyłącz DRI w jądrze

Pozdrawiam !
  
Nvidia + AGP
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010