Forum Dyskusyjne
Zaloguj Rejestracja Szukaj Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne -> Software -> Linux -> wysylka pliku ftp
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
wysylka pliku ftp
PostWysłano: Piątek, 20 Sierpnia 2004, 15:39 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam mam maly problemik z wysylaniem pliku ftp-em:
chce posylac plik tekstowy w momencie startu systemu wiec odpowiedznie wpisy uczynilem w moim rc.local oraz utwozylem plik .netrc w katalogu roota w momencie gdy jestem zalogowany w systemie wszystko dziala super jedno polecenie i plik sie wysyla bez zadnych problemow , lecz w momencie reboota kompa podczas wczytywania rc.local jest blad ze dane dotyczace konta ftp te z pliku .netrc sa nieosiagalne . A zatem jak to obejsc aby przed zalogowaniem system zobaczyl plik .netrc i pobral z niego odpowiednie rzeczy

pozdrawiam

ps:
uzywam slacka 10
  
Re: <nyx> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Piątek, 20 Sierpnia 2004, 16:30 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




include /sciezka/.netrc
  
Re: <Bzdury> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Sobota, 21 Sierpnia 2004, 11:53 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam

include /sciezka/.netrc
to polecenie nie dziala wogile nie mam takiego polecenia wsystemie :( mam includeres ale to tylko zalacza zawartosc pliku i dalej ftp nie potrafi pobrac sobie tych rzeczy :(
  
Re: <Bzdury> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Sobota, 21 Sierpnia 2004, 11:54 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam

include /sciezka/.netrc
to polecenie nie dziala wogile nie mam takiego polecenia wsystemie :( mam includeres ale to tylko zalacza zawartosc pliku i dalej ftp nie potrafi pobrac sobie tych rzeczy :(
a jak sprobowac ustawic wczesniej zmienna $home aby byla dostepna juz w pliku rc.local??
  
Re: <nyx> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Sobota, 21 Sierpnia 2004, 12:09 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




napisz mi w jaki sposób wywoływany jest klient ftp, jaki to klient, jaka jest zawartość .netrc (oczywiście hasła itd nie podawaj :)
  
Re: <Bzdury> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Sobota, 21 Sierpnia 2004, 12:37 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam
zawartosc pliku .netrc
Kod:

machine host.ftp.pl
login xxx
password xxx
macdef init
cd katalog
bin
put plik
quit


zawartosc pliku (fragment uruchamiajacy posylanie ftp-em ktory jest odpalany w rc.local):

Kod:


#!/bin/sh

  ftp host.ftp.pl

  
Re: <nyx> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Sobota, 21 Sierpnia 2004, 13:33 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




screen -d -m ftp host.ftp.pl
  
Re: <Bzdury> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Sobota, 21 Sierpnia 2004, 13:43 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam :)

przypisalem wczesniej zmienna home juz w pliku rc.local i chodzi :)
dzieki za pomoc
  
Re: <nyx> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Sobota, 21 Sierpnia 2004, 18:36 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




witam tamto udalo sie zrobic ale pojawil si emaly problem podczas wykonywania skryptu wysylania pliku po zczytaniu danych z pliku .netrc nagle nie znajduje pliku nie wiem czemu choc plik znajduje sie w katalogu gdzie znajduje sie caly skrypt
  
Re: <nyx> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Niedziela, 22 Sierpnia 2004, 00:34 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
Bzdury
Stały uczestnik
Stały uczestnik
 
Użytkownik #18
Posty: 1030


[ Osobista Galeria ]




zamiast: put plik
daj: put ./plik
albo najlepiej całą ścieżkę do tego pliku
  
Re: <Bzdury> wysylka pliku ftp
PostWysłano: Niedziela, 22 Sierpnia 2004, 10:48 Odpowiedz bez cytowania Odpowiedz z cytatem
nyx
Stały bywalec
<tt>Stały bywalec</tt>
 
Użytkownik #339
Posty: 78


[ Osobista Galeria ]




ciagle lipa :( a jest jakas alternatywa dla ftp poslac plik jakos inaczej ???
  
wysylka pliku ftp
Forum dyskusyjne -> Software -> Linux

Strona 1 z 1  
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
Najlepsze implanty Szczecinhotel wellness w Ciechocinku
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w całości lub części jest niedozwolone. Wszelkie informacje zawarte w tym miejscu są chronione prawem autorskim.



Forum dyskusyjne Heh.pl © 2002-2010